ODTÜ – Sözcü TV

ODTÜ

Kategori

ODTÜ mezuniyet geleneğini bozmadı

Ortadoğu Teknik Ünivesitesi (ODTÜ), 2017- 2018 yılı mezuniyet töreni, birbirinden renkli pankartlar ve dövizlere sahne oldu…

Kategori

ODTÜ’lü öğrencilerden Boğaziçi’ne şarkılı destek

ODTÜ’lü öğrenciler, Boğaziçi Üniversitesi’nde yaşananları protesto etmek ve arkadaşlarına destek olmak amacıyla bir klip hazırladı. Boğaziçi Üniversitesi’nde seçimlerde oyların yüzde 86’sını alan Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu yerine seçimlere girmeyen Prof. Dr. Mehmed Özkan’ın rektör olarak atanmasına bir protesto da ODTÜ’lü öğrencilerden geldi. ODTÜ’lü öğrenciler, hazırladıkları bir kliple “Bak bir varmış yokmuş eski günlerde” şarkısını Boğaziçi Üniversitesi’nde yaşananlara uyarladı.

Kategori

Soruyu bilemeyen ODTÜ’lüden küfürlü tepki

ATV’nin fenomen yarışması ‘Kim Milyoner Olmak İster’de ilginç anlar yaşandı. ODTü 2’inci sınıf öğrencisi Batuhan Demirok soruyu bilemeyince küfür etti, Selçuk Yöntem genç yarışmacıya tepki gösterdi.

Kategori

ODTÜ’lü genç bu soruda elendi

ODTÜ’lü Mehmet Tolga Akan katılmış olduğu Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında karışına doğru cevaptan emin olamadığı soru çıktı ve telefonla joker hakkını kullandı. Fakat doğru cevabı bulmasında bu da yeterli olmadı ve elendi.

Kategori

Erdoğan ODTÜ yöneticilerine seslendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde Asım’ın Neslinden Bir Usta Recep Tayyip Erdoğan adlı programda konuştu. ODTÜ’de yaşanan olaylara değinen Erdoğan; ‘Utanmak yok sıkılmak yok ODTÜ’de namaz kılan gençlere saldırıyorlar’ dedi.

Kategori

ODTÜ’de polis müdahalesi

ORTA Doğu Teknik Üniversitesi’nden (ODTÜ) ‘Kürt halkı yalnız değildir’ pankartı açarak Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na yürümek isteyen bir grup, kampüs girişinde bekleyen polis ekiplerine taş, şişe ve havai fişek atarak saldırınca olaylar çıktı.

Kategori

ODTÜ’de ‘Aziz Güler’ müdahalesi

ODTÜ’de Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na yürümek isteyen gruba polis biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti. Olaylarda bir kişi gözaltına alındı.

Kategori

Bilgisayarlara “göz kırparak” komut verin

ODTÜ araştırmacıları, bilgisayarlara fare ve klavyeyle verilen komutları göz hareketiyle yerine getiren teknoloji geliştirdi.ODTÜ araştırmacılarıBilgisayarlara fare ve klavyeyle verilen komutları göz hareketiyle yerine getiren teknoloji geliştirdi. Sistemde, gözün hareketiyle fare imleci, bakılan noktaya hareket ediyor; gözler bir saniye kırpıldığında tek tıklama, 2 saniye kırpıldığında da farenin çift tıklama hareketi otomatik yapılabiliyor. Gözlerle bilgisayarın sanal klavyesini açıp yazı yazmak ve arama yapmak da mümkün.