nehir – Sözcü TV

nehir

Kategori
nehir

Bu insanlar nereye gidiyor?

İzlediğiniz görüntüler İsviçre’den. Avrupa’da yaz mevsimiyle birlikte etkisini artıran sıcaklar, çalışanları farklı arayışlara sürükledi. Tren ya da metroda sıkışmaktan, trafikte kalmaktan veya bisikletle giderken egzoz dumanının içinde kalmaktan bıkanlar sıra dışı bir yöntemle işe gidip gelmeye başladı. Su geçirmez bir çantaya kıyafetlerini dolduranlar, kendilerini Ren Nehri’nin serin sularına bırakıyor. Bazen akıntıyla bazen de kulaç atarak nehirde ilerleyen çalışanlar, karaya çıktıklarında ise kıyafetlerini giyerek işlerinin yolunu tutuyor. Günden güne bu yolu tercih edenlerin sayısı artarken, ortaya çıkan görüntüler çevredekilerin de ilgisini çekiyor.

Turgut ERAT \ sozcu.com.tr

Kategori
cin

Ceset sandılar, şişme bebek çıktı

Çin’de nehirde ceset gördüğünü düşünen bir kişi polise ihbarda bulundu. Bunun üzerine polis olay yerine intikal etti. Fakat nehir kenarındaki bekleyiş çok ilginç bir şekilde sonuçlandı. Ceset sanılan şeyin şişme bebek olduğu ortaya çıktı.

Kategori
donma880

Donmaktan son anda kurtuldu

Rusya, Irkutsk’da yer alan Lena nehrini geçmek isteyen kişi bir buz parçasının kırılması ile nehrin içine düştü. Donmaktan son anda görevlilerin yardımıyla kurtulan kişinin görüntüleri sosyal medyada kısa sürede viral hâle geldi.

Kategori
880nehir

Efsanelere konu olan nehri buldu

Çocukken kendisine anlatılan ‘Kaynayan nehir’ hikayelerinden oldukça etkilenen ve yerbilimci Andres Ruzo, Peru’nun Mayantuyacu bölgesinde kendisine anlatılan hikayelerdeki nehiri buldu. Ruzo’nun hikâyesi hakkında kısa belgesel çekildi.

Kategori
ganesa880

Festival bitti geriye çöpler kaldı

Her yıl Hindistan’da, bölgedeki kültürün önemli bir figürü ve tanrısı olan Ganeşa’yı onurlandırmak için düzenlenen Ganeşa Festivali sona erdi. 11 günlük festival süresince sokaklarda yapılan ayinlerle süren festivalde ayrıca çevre kirliliği sorunu da gündeme geldi. 5 Eylül’de biten ve Ganeşa’ya ait heykelciklerin su kaynaklarına atılmasıyla sona eren festivale yönelik çevrecilerin tepkisi büyüyor. Nehir kaynaklarına atılan çöplerin suyu kirlettiğini savunan çevre örgütleri, festival kapsamında yer alan etkinlik düzeninin değişmesini istiyor.

Kategori
aslan880

Ormanın kralı mucize fotoğrafa konu oldu

Yaban hayatı fotoğraflarla belgeleyen ve dergilere yönelik foto-haber hazırlayan Charles Creasey, Güney Afrika’da bulunan Kruger Ulusal Parkı’nda mucizevi bir fotoğraf çekti. 20 aslanın aynı anda ve sıralı düzenle su içişini fotoğraflayan Creasey, doğal yaşamda ender olarak görülen bir olayı video olarak da belgeledi.

Kategori
kamyon-kaza

Kamyon cipi böyle nehre düşürdü

Islak zemin nedeniyle kayan kamyon, cipi nehre düşürdü. Çin’de yağış nedeniyle kayganlaşan zeminde seyreden cip, yokuşu çıkamayınca yolda kaldı. Biraz ilerideki kamyonsa kaymaya başladı. Kontrolsüz şekilde kayan kamyon, yol kenarındaki cipi nehre düşürdü. Suya düşen araçta kimse olmadığı öğrenilirken, olaysa saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı.

Kategori
HALAT

Nehire atlamak isterken canından oluyordu

Macera tutkunu bir kadın, tepenin üzerinden halatla tutunup nehire atlamak isterken kayalıklara çarptı. Yaklaşık olarak beş metre yüksekten atlayan kadının görüntüsü sosyal medyada en çok izlenenler arasına girdi.

Kategori
sorf

Nehirde bungee sörf

Bu görüntüler İsviçre’nin Zürih kentinde çekildi. Limmat Nehri’ne giren bir maceraseverin köprüye bağladığı bungee ipine tutunarak sörf yapması renkli görüntüler oluşturdu. Nehirde kano yarışı düzenleyen sporcular da karşılaştıkları manzara karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi. Bu ilginç anlar ise bir amatör kameraya yansıdı.

 

Kategori
paris

Paris’te sel hayatı olumsuz etkiliyor

Paris’in simgelerinden Seine nehrinde su seviyesi yoğun yağış nedeniyle tehlikeli derecede yükseldi. Nehrin ayaklarında yer alan heykellerin büyük bir bölümü sular altında kalırken, polisler gün boyu botlarla güvenlik kontrolü yaptı.

Kategori
timsah

Timsahlarla dolu nehre böyle atladı

Başta Avustralya olmak üzere dünyanın farklı yerlerindeki bungee jumping’in yeterince heyecanlı olmadığını düşünen maceraperestler, atlayışlarını içi timsahlarla dolu nehirlerin genellikle dik dağ yamaçlarında gerçekleştiriyor. Bu atlayışların birinde, 8 Ocak 2012’de, Zambia’nın Zambezi Nehri’ne Victoria Falls Köprüsü’nden atlayan Erin Langworthy, halatının kopmasının ardından timsahlarla dolu suya düşmüştü. Langworthy, timsahlardan kaçmayı başarararak kıyıya yüzerek ulaşmıştı.