müzisyen – Sözcü TV

müzisyen

Piyanist kadın piyano ile harikalar yarattı

Sosyal medyada paylaşılan piyanist kadının görüntüleri izlenme rekorları kırdı. Genç kadın piyano çalışıyla insanı adeta büyüleyen bir performans ortaya koyuyor.

Kategori

Müzisyen baba yeteneklerini gösterdi

Henüz 2 aylık olan bebeğini uyutmak için her yolu deneyen müzisyen baba, dünyaca ünlü müzik grubu Toto’nun “Africa” isimli şarkısını bebeği kucağındayken çaldı. Görüntüler sosyal medyada kısa sürede viral hâle geldi

Kategori

Sokak müzisyeninden sıra dışı performans

Peru’da bulunan Kutsal Vadi bölgesinde performanslarını “hang drum” olarak bilinen ve modern enstrümanların en yenisi olarak kabul edilen aletle yapan Ignacio Rodriguez; sokakta icra ettiği performansıyla sıra dışı bir çalışmaya imza attı.

Kategori

Beyin ameliyatında gitar çaldı

Abhishek Prasad isimli müzisyen distoni hastalığını atlatmak için girdiği operasyonda gitar çaldı. Doktorlar vücuttaki kasılmaları ölçmek için bu tür operasyonlarda farklı metodlar kullanıyor.

Dünyaca ünlü isim sokakta performans sergilerse…

Dünyaca ünlü müzik grubu ZZ Top’un gitaristi Billy Gibbons, fonda yer alan müzik üzerine attığı melodilerle sokakta performans sergiledi. Birçok kişinin yanından geçip, ilgi göstermediği bu gitarist; dünyanın pek çok yerinde sahne almayı başaran bir müzisyenden başkası değil!

2000 tane bilyeyle müzik yaptı

Müziğin evrensel olduğu bir gerçektir. Wintergatan adlı müzisyen ise kendi çabalarıyla yapmış olduğu bu makineyle belki de 2017’nin en iyi şarkısını sadece bilye kullanarak yaptı.

Kategori

Stres çarkını yanlış kullanmışız

Son zamanlarda herkesin elinde görmeye alıştığımız stres çarkları sevilerek kullanılıyor. Gerçekten stres atıp atmadığı bilinmese de onu en farklı şekilde kullananın bu müzisyen olduğu bir gerçek…

Bu kadın çok yetenekli

Sokak müzisyenleri olmasa dışarı çıkmanın keyfi biraz daha azalabilir. Her yerde sanatlarını göstermek için ellerinden geleni yapan müzisyenlerden birisi de bu kadın. Bass gitardaki yeteneği ise ağızları açık bırakacak cinsten…

Kategori

İşte korku filmlerindeki seslerin nedeni

Brooks Hubbert tarafından yapılan bu alet gerçekten heyecan verici. Brooks, Richard Waters’ın enstrümanlarını yapan ve aynı zamanda inanılmaz bir müzisyen. Yaptığı Waterphone, korku filmlerinin o korkutucu seslerinin ortaya çıkmasına yarayan bir müzik aleti.

Kategori
Sıla Gençoğlu

Sıla Gençoğlu Kimdir?

Yenikapı Demokrasi ve Şehitler Mitingi için yaptığı “şov” yorumu sonrası son zamanların en çok konuşulan ismi haline gelen sanatçı Sıla Gençoğlu’nu tanıyalım. Ünlü müzisyen yaptığı yorumun arkasında olduğunu söylese de, yakın zamanda yapacağı konserler iptal edildi. CHP’li Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Kesimoğlu ise iptallere aldırmayarak, Sıla’yı özel davetiye ile Kırklareli’ne çağırdı.

Kategori

Emeğimize saygızılık diyerek, sahte dolarları böyle yaktılar!

Aydın’ın Nazilli ilçesinde düğünlerde atılan sahte dolarlara tepki göstermek için basın açıklaması yapan müzisyenler, sokak ortasında sahte 5 bin doları yaktı.

Kategori

Sokak müzisyeninden muhteşem gösteri

Bildiğimiz sokak müzisyenlerinden daha farklı bir tarz oluşturan müzisyeni görenler şaşkınlık yaşadı. O anlar amatör kameraya böyle yansıdı.

Kategori
G String ile klasik müzik çalan adam

G String ile klasik müzik çalan adam

Daha önce de birçok kez tanıklık ettiğimiz farklı araçlar kullanarak  müzik yapan hatta  müziği başka bir boyuta taşıyan  müzisyen Andrew Huang sergilediği performans izleyenleri şaşırttı.

Kategori

Müzisyen Linsey Pollack havuçtan klarnet yapıp çaldı

Ünlü müzisyen Linsey Pollack, yine sıra dışı bir gösteri sundu. Sıra dışı zira havuçtan yaptığı klarneti çaldı. Havucun klarnete dönüştüğü o büyülü anlarsa saniye saniye kaydedildi.

Kategori

Enerji patlaması yaşayan tek kişik bando takımı

Sokata Müzisyenlik yapan küçük çocuk tek kişilik performansı ve enerjisiyle dikkat çekiyor. Davulunu ve zilini çalarken dans etmekten geri kalmayan çocuğu izleyenler şaşkınlıklarını gizleyemiyor.

Kategori

Sokak müzisyenlerine pitbull köpekleriyle saldırı

Avcılar’da Belediye önünde türküler söyleyen müzisyenlere sakallı ve sarıklı bir kişi “burada Yahudi marşı çaldırtmam” diyerek saldırdı. Saldırganın yanında, ona destek veren ve yanlarında pitbull cinsi köpek getiren iki kişinin daha olduğu görüldü.