müzik – Sayfa 5 – Sözcü TV

müzik

Kategori

Michael Jackson’un müzikal evrimini 6 dakikada izleyin

Pentatonix adlı A Capella grubu Michael Jackson’ın kariyerindeki dönüm noktası şarkıları 6 dakikaya sığdırmış; güzel de olmuş.

Kategori

Çok profesyonel ses sanatçısı!

Bir televizyon programında cekilen görüntüler ilk bakışta terslik yok gibi görünüyor. Ama dikkatli bakıldığında playback yapan kadının mikrofonu ters tuttuğu anlaşılıyor. Onlar da bunu geç de olsa farkediyor. Ve sonrasında bakın neler oluyor.

Kategori

İllüzyonlar harika bir müzikle birleşirse…

Hemen hemen tüm oynak kliplerde eğlenceli videolar yapan yönetmen, ikilisi Lionel Hirlé & Grégory Ohrel (Greg & Lio) Paris merkezli müzisyen, Jain için bu videoyu hazırladı.Klibi çeken yönetmen kameralarla hile yaparak bu eğlenceli illüzyonları elde ediyor.

Kategori

Kendi ‘Kovuldum’ için gün sayıyor!

Müzik dünyasının güzel ve başarılı isimlerinden Kendi 2015 yazını, iddialı yeni single çalışması “Kovuldum” ile karşılamaya hazırlanıyor.
Söz yazarı ve besteci kimliği ile her geçen gün unutulmaz eserlere imza atan Zeki Güner bu kez de hit olmaya aday yeni şarkısı “Kovuldum”u Kendi ile buluşturdu. Yonca Lodi’nin ”Emanet” ve “Düştüysek Kalkarız”ı, Ferhat Göçer’in ”Üzüm” ve “Git”i, Bengü’nün “Yaralı”, “Saygımdan” ve “Sahici” gibi çok sayıda başarı kazanmış şarkı, Zeki Güner imzası taşıyor. Sözü ve müziği Zeki Güner’e ait, düzenlemesi Sonay Yağız tarafından yapılan “Kovuldum” Marşandiz stüdyolarında kaydedildi. Hilmi Özer yönetmenliğinde, doğa harikası Kapadokya’da çekilen ve iki gün süren klip çekiminde, Kapodokya’nın eşsiz manzarası eşliğinde ortaya görsel bir şölen çıktı. Klip çok yakında müzik kanallarındaki yerini almaya hazırlanıyor. “Kovuldum” 18 Mayıs 2015 itibariyle dijital platformlarda yerini aldı.

Kategori

İşte THY’de uçaklarındaki yeni müzikler

Türk Hava Yolları’nda uzun süredir kullanılan ve birçok yolcunun hüzün verici, ‘Karalar bağlatan’ diye yorumladığı müzikleri, 1 Haziran’dan itibaren değişiyor. İniş ve kalkışta çalınacak yeni müzikler, 1964 doğumlu, çello sanatçısı ve besteci Uğur Işık tarafından hazırlandı. Yaklaşık 6 aylık çalışmanın ardından hazırlanan eserler, THY’ye sunuldu. Uğur Işık, müziklerde yaban kazından esinlendi. THY, yaban kazlarının ‘masalsı müziğini’ kullanacak.

Kategori

Ses dalgaları ile yangın söndürülür mü?

Yangın konusunda birçok çalışma gerçekleşirken, George Mason Üniversitesi öğrencileri, ses dalgalarını kullanarak yangın söndürmeyi başardı.