müzik – Sayfa 4 – Sözcü TV

müzik

Kategori

Müzik ve moda Miu Miusic App’da buluşuyor!

Miu Miusic, kişiseleştirilebilen moda ve müzik uygulaması ile markanın renkli dünyasını efsane DJ Frédéric Sanchez’in müzikleri ile buluşturuyor. Uygulamada yer alan özel müziklerle defile görüntülerini bir araya getirip sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşılabiliyor.

Kategori

İşte NASA’nın yayınladığı gizemli ses kayıtları!

Gezegenimiz dışındaki müzik yapılıp yapılmadığını hiç merak ettiniz mi? Başka gezegenlerdeki ya da uzay boşluğundaki seslerden anlamlı notalar ya da bir melodi çıkıyor mu? NASA’nın son yayınladığı ve Ay’ın karanlık tarafında kaydedilen ses kayıtları, dış basında  ‘uzay boşluğu tarzı müzik’ başlığıyla yer aldı. Ancak bu kayıtlar, dünyamızdaki müzik normlarıyla kıyaslandığında estetik olmamakla birlikte karanlıklar içindeki uzayın sessiz olmadığını biz dünyalılara gösteriyor.

Kategori
Bebeğini piyano ile uyutan muhteşem baba

Bebeğini piyano ile uyutan muhteşem baba

Amerika’nın Utah eyaletinin başkenti Salt Lake City’de yaşayan David Motola isimli baba, kulak enfeksiyonu rahatsızlığı bulunan ve uyumakta güçlük çeken 5 aylık oğlu Samuel’i müzikle anında uyutuyor.

Kategori

Mühendislik öğrencilerinin enstürümansız konseri!

ABD’nin başarılı üniversitelerinden University of Illinois’in mühendislik kulübü ilginç bir konsere imza attı. Konseri düzenleyenler mühendis olunca bilindik müzik enstrümanları yerine efsanevi mühendis Nikola Tesla’ın icad ettiği bobinleri kullandılar. Tesla bobinlerinin yarattığı ses dalgaları ve elektrik şıçramalarıyla çalınan şarkılar konsere gelenleri büyüledi. ‘Awolnation’ müzik grubunun popüler şarkısı ‘Sail’in Tesla bobini versiyonu konserin en beğenilen performansı oldu.

Kategori
İlk defa rock müzik dinleyen çocuğun tepkisi

İlk defa rock müzik dinleyen çocuğun tepkisi

Babası tarafından ilk kez rock müzik dinleyen çocuğun tepkisi görenleri şaşırtıyor,O anlarını kayda alınca ilginç görüntüler ortaya çıktı.

Kategori
Giyilebilir Teknoloji: “Akıllı Bere”

Giyilebilir Teknoloji: “Akıllı Bere”

Akıllı saat ve akıllı bileklikler derken hayatımıza birçok farklı alanda girmeyi başaran giyilebilir teknolojiler, kapsam alanını her geçen gün genişletmeye devam ediyor. Son olarak, Akıllı bereler sayesinde ellerinizi cebinizden çıkartmadan müzik dinlemek ve telefon görüşmeleri yapmak mümkün.

Kategori
G String ile klasik müzik çalan adam

G String ile klasik müzik çalan adam

Daha önce de birçok kez tanıklık ettiğimiz farklı araçlar kullanarak  müzik yapan hatta  müziği başka bir boyuta taşıyan  müzisyen Andrew Huang sergilediği performans izleyenleri şaşırttı.

Kategori
azize gencebay

Orhan Gencebay’ın ilk eşi konuştu

azetecilerin sorularını yanıtlayan Azize Gencebay, “Dışarıya çıkmayalı çok zaman oldu. Kendi dünyamda çok mutluyum. Müziğe ara verdim fakat bir iki konser olabilir” diye konuştu.

Kategori

Deniz dalgalarının çaldığı enstrüman

Kıyıya vuran dalgaların usta bir müzisyen gibi enstrüman çaldığını bir düşünün. Düşündüğünüz bu şey gerçeğe dönüştü.  Antik Yunan’da kullanılan hydraulis adlı müzik aletinden ve San Francisco’daki dalga orgundan etkilenen Mimar Nikola Basic, deniz kıyısına oyuklu kanalları bulunan bir merdiven inşa etmiş. Bu oyukların her birinde ise farklı sesler çıkaran orglar bulunmakta. Böylelikle dalgalar kıyıya vurduğu zaman oyuklardan içeri dolan hava, orgun çalmasını sağlıyor. Size de arkanıza yaslanıp bu eşsiz senfoniyi dinlemek kalıyor.

Kategori

Devasa org, dalgaların ritimlerini müziğe dönüştürüyor

Ödüllü mimar Nikola Basic’in 2005 yılında tasarladığı 70 metrelik devasa org, dalgaların ritmlerini gerçek bir müziğe dönüştürdü. Zadar kıyılarına uzanan basamakların altında bulunan dar oluklar, farklı akortlara sahip 35 adet org borusunu birbirine bağlıyor. Dalgalar basamaklara çarptıkça havayı oluklara itiyor, rüzgâr haznesinden geçen hava nihayet dalgaların sesini kulağımıza ulaştırıyor. Seslerin her biri yaşadığınız an kadar eşsiz.

Kategori

Dans etmek için doğan çocuk

Sergilediği dansıyla onu izleyenleri kendine hayran bırakan minik kız sosyal medyada ilgi odağı haline geldi. İşte izleyenlere aynı zamanda eğlenceli dakikalar yaşatan o performans…

Kategori

Ebru Gürsoy X Factor’de geceye damgasını vurdu

İngiltere’de düzenlenenX Factor yarışmasına damgasını vuran Ebru Gürsoy, ‘ The Overs ‘ kategorisinde ilk 6’ya kalmayı başardı. Beyonce’un ‘ If i were a boy ‘ şarkısını seslendiren Ebru 27 yaşında. Şarkısını söylemeden önce kameralara “Müzik benim tutkum her gün çalışıyorum, durmaksızın şarkı söylüyorum” diyen Gürsoy, X Factor benim için bir şans, bunu yapabileceğimi kanıtlama şansına sahibim” dedi.

Kategori

Sesler renge dönüşürse…

Colin Toupe elektronik davulundan çıkardığı sesleri animasyona çevirerek ilginç bir deneye imza atıyor. İzlemesi ayrı, dinlemesi ayrı zevkli.

Kategori

Demet Akalın, Mustafa Sandal’a müdahale etti

TV8 ekranlarında canlı olarak yayınlanan Rising Star müzik yarışmasında, sahnede şarkı söyleyen yarışmacıya yanlışlıkta kötü not veren Mustafa Sandal’a Demet Akalın hemen tepki göstererek müdahale etti. Mustafa Sandal yaptığı hatanın farkına vararak ellerini havaya kaldırdı ve yanlışlıkla olduğunu herkese gösterdi. Daha sonra yanlışlıkla verdiği kötü notu geri çekerek yarışmacıya olumlu notu verdi ve rahatladı.
Kategori

Gitarın içine iPhone koydu ve…

Gitar çalarken tellerin görüntüsünü merak eden bu hayalperest adam gitarın içerisinde iPhone telefonunu koyuyor ve çalmaya başlıyor. Yakaladığı görüntüyü ise tahmin bile edemezsiniz. Düşük kalite çekimlerde tellerin titremesini ve aldığı şekilleri videoya kaydeden genç müzisyen durumun beklediğinden daha farklı geliştiğini ve videoyu izlediğinde şaşkına uğradığını da dile getirdi.
Kategori

Işığın büyüsüne kapılacaksınız

İngiliz müzik yapımcısı Floating Points yeni yayınlanan albümü için “Silhouettes” adlı bir video yayınladı. Klip başarılı yönetmenliği ve muhteşem görselliği ile sizi büyüleyecek.

Kategori

Aslan Kral’ın müziğine enfes yorum

Sam Robson Aslan Kral filminin inanılmaz güzellikte ‘Circle of Life’ müziğini çok farklı bir tarzda yorumlamış.  Circle of Life’ı A Capella olarak dinleyeceğiz.

Kategori

Sabah rutinlerinden müzik yaptı

Hemen Hemen hepimizin her sabah yaptığı rutin işlerden müzik yapan video sanatçısı Andrew Huang, günün en sevilmeyen kısmını izlenebilir hale getirmiş.

Kategori

Müziği durdurmak hayatı durdurmaktır

“Müziği Durdurmak Hayatı Durdurmaktır” kamuoyu duyurusunun ardından MÜYORBİR, şimdi de; #muzigidurdurmakhayatidurdurmaktir başlığı ile video kampanyası başlattı. Kampanyaya, birçok ünlü isim çektikleri kısa videolar ile katıldı.

Kategori

Gitarın içine iPhone koydu ve…

Gitar çalarken tellerin görüntüsünü merak eden bu hayalperest adam gitarın içerisinde iPhone telefonunu koyuyor ve çalmaya başlıyor. Yakaladığı görüntüyü ise tahmin bile edemezsiniz. Düşük kalite çekimlerde tellerin titremesini ve aldığı şekilleri videoya kaydeden genç müzisyen durumun beklediğinden daha farklı geliştiğini ve videoyu izlediğinde şaşkına uğradığını da dile getirdi.

Kategori

Ak Saray’ın müziği de kaçak!

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın tanıtımlarında kullanılan müziği besteleyen Cahit Berkay kendisinden izin alınmadığını söyleyerek, “şaşırdım kaldım” dedi. Cumhuriyet yazarı Çiğdem Toker’in görüştüğü Berkay’ın, “Sizden duyuyorum. Gerçekten sizden duyuyorum. Cumhurbaşkanlığı telif hakkına en çok saygı duyması gereken, en büyük makam… Şaşırdım kaldım” ifade edildi.