müzik – Sayfa 3 – Sözcü TV

müzik

Kategori

Eylül ‘Kalk Git’le geliyor

Müzikle daha ilkokul yıllarında tanışan Eylül, ilk bestelerini ortaokulda yaptı. Genç şarkıcının söz ve müzikleri kendisine ait ilk single çalışması ise cuma günü müzik marketlerde satışa çıkıyor.

Kategori

Zeynep Hamedi’den takipçilerine müzik ziyafeti

Borusan Holding’in kurucusu Asım Kocabıyık’ın kızı Zeynep Hamedi, sosyal medya hesabından konser öncesi yapılan bir provayı paylaştı. Borusan quartetin çalışmasından kısa bir görüntü paylaşan Hamedi, gelen yorumlara ve beğenilere de yanıt vermeyi ihmal etmedi.

Kategori

Cem sahneye çıktı, ‘Cambaz’ı söyledi

Başarılı komedyen Cem Yılmaz, müzik tutkusunu bir kez daha ortaya koydu. Müzik yaşantılarında 20. yılını kutlayan gruplardan Mor ve Ötesi geride bıraktığımız akşam verdikleri bir konserle seyircileriyle buluştu. Gecede beğenilen şarkılarını söyleyen Mor ve Ötesi ayrıca kendilerini izlemeye gelen ünlü isimleri de sahnelerinde ağırladı. Müziğe olan düşkünlüğünü her fırsatta dile getiren ve kendisi de amatör olarak müzikle uğraşan Cem Yılmaz, gecede sahneye çıktı ve grubun Cambaz şarkısını söyledi. Yılmaz, başarılı performansıyla bolca alkış aldı.

Kategori

Müzik yapan makine

Müzik yapan bir makina olması, ilerleyen teknolojik gelişmeler ışığında kulağa mantıklı gelse de bunu görmek insanda çok daha farklı bir his uyandırıyor. “Marble Music Machine” adı verilen makine demir bilyelerle muhteşem müzikler yapıyor. Makine kullanılarak 2000 civarında müzik yapılmış.

Kategori

Atiye Arapça şarkı söyledi

İlk defa oyunculuk yaparak dikkatleri üzerine çeken Atiye ile  ünlü oyuncu Tayanç Ayaydın’ın başrollerini paylaştığı filmde; Seyyal Taner, Umut Oğuz, Birsen Dürülü, Rıza Sönmez, Kaan Yılmaz ve Kahtalı Hamido gibi oyuncular yer alıyor.Müziğin adeta başrol oynadığı filmde,  Atiye’nin Arapça söylediği Ürdün yerel şarkısı ise filmin dikkat çeken detayları arasında yer alıyor.

Başka Şeyler 3. bölümüyle karşınızda!

Başka Şeyler 3. bölümüyle karşınızda!

Günün menüsünde Atatürk’ün Yunanlıları kandırdığı “fake” çay partisi, FIFA 2017, Game of Kazakh ve birçok şey var! Çağrı Develioğlu ve Cankaya Ter Haar teknoloji, sinema, müzik, çizgi roman, edebiyat ve türlü türlü “başka şeyleri” ele alıyor!

Başka Şeyler 2. bölümüyle karşınızda!

Başka Şeyler 2. bölümüyle karşınızda!

Günün menüsünde iPhone 7, Samsung Galaxy Note 7 ve sürpriz şeyler var. Çağrı Develioğlu ve Cankaya Ter Haar teknoloji, sinema, müzik, çizgi roman, edebiyat ve türlü türlü “başka şeyleri” ele alıyor!

Kategori
Metal müzik seven at

Metal müzik seven at

Müziğin ritmine eşlik edip adeta dans eden at, büyük ilgi çekti. Bu gördüğünüz sevimli at metal müzik duyunca dayanamıyor ve bakın müziğe nasıl tepki veriyor.

Kategori
Klavye çalarken kendinden geçti

Klavye çalarken kendinden geçti

Boston gençlik kulübünde klavye çalan genç kız tuhaf yüz ifadeleriyle izlenme rekoru kırdı. Hazırlanan gösteri kapsamında, herkes tiyatral bir performans sergilerken, klavye çalan kızda boş durmadı. Hem müziğin ritmine hem de diğer arkadaşlarına ayak uydurmasıyla izleyenleri kendisine hayran bıraktı.

Kategori
iPhone'u hareketli bir müzik enstrümanına çevirdi

iPhone’u hareketli bir müzik enstrümanına çevirdi

AUUG Motion Synth tarafından üretilen teknoloji iPhone’u bir müzik aletine çeviriyor. Ele geçirilen bir kulp ile kullanılan sistemde, telefonun hareket yönüne ve tuşlara göre farklı enstrümanlar çalınabiliyor.

Kategori
Oyun havasında yerinde duramayan kedi

Oyun havasında yerinde duramayan kedi

Sosyal medyada hızla yayılan görüntülerde müzik sesini duyan kedinin yaptığı hareketler çok konuşuldu. İşte o komik ve bir o kadarda eğlenceli anlar.

Kategori

Geleceğin en büyük metalci adayı

Babasıyla evde mini bir konser veren ve gösterdiği performans ile babasını hem şaşırtıp hem de güldüren bu ufaklık şimdiden gelecek vaat eden bir metalci olma yolunda ilerliyor.

Kategori

Meltem Cumbul’dan müzik ziyafeti

Başarılı oyuncu sosyal medya hesabından paylaştığı video ile takipçilerine müzik ziyafeti çekti. İstanbul’un keşmekeşinden kaçarak kendisini Bodrum Gümüşlük’e atan Meltem Cumbul burada keyifli bir tatil yapıyor. Geçirdiği tatilden bir müzik ziyafeti anını takipçileriyle paylaşmak isteyen Cumbul, dikkat çeken bir jazz vocal yeteneğine sahip isim Ece Göksu’yu sahneye hazırlanırken görüntülemiş. Paylaştığı bu kısa videosuna çok sayıda yorum alan Meltem Cumbul, bir süredir ekranlardan uzak duruyor.

Kategori

Kadıköy’de renkli anlar…

İstanbul’un Kadıköy ilçesinde yer alan Moda caddesi en renkli görüntüleri barındıran mekanlardan bir tanesi. Müzisyenlerin güzel müzeikleri ve insanların danslarıyla birleşince daha güzel bir hal alıyor…

Kategori

Cam bardaklarla müzik yapmak

Sokak sanatçısı olan bir adam enstrüman kullanmak yerine bardakları yan yana koyarak yapıtığı müzik ile izleyenleri kendine hayran bıraktı.

Kategori

Game Of Thrones müziğinin Hint versiyonu

Dünyaca ünlü olan Game Of Thrones müziği herkes tarafından bilinen bir şey oldu. Burada bu müziğin farklı bir versiyonu olan Hint müziğini dinliyoruz.

Kategori

Ormanın derinliklerinden süzülen müzik notaları!

Yayınladıkları her videoyla olay yaratan The Piano Guys ekibi yeni parçaları “The Jungle Book” ile ormanın derinliklerinde hem göze hem de kulağa hitap eden büyüleyici bir performans sergilediler.

Kategori
Anne evde yokken neler yapılır?

Anne evde yokken neler yapılır?

Annenin evde olmamasından istifade eden baba ile oğlu  kendi orkestralarını kurmuşlar.İşte o mükemmel performaslarıyla müthiş ikili..

Kategori

Küçük kız şapkaya bozuk para attı ve…

Yurt dışında İspanya’da yapılan bir gösteri 5 dakika içinde yüzlerce kişinin hayran bakışlarıyla sonuçlandı. Bir sokak sanatçısını gören küçük kız şapkaya bozuk para atıyor ve beklemeye başlıyor. Sonrasında yaşananlar ise birçok açıdan çekim yapan kameralarla görüntüleniyor.

Kategori

İşte misketleri müziğe dönüştüren makine!

Müzik enstrümanlarına oldukça farklı bir alternatif sunan Wintergatan: Marble Machine, İsveçli müzisyen Martin Molin’in uzun süren çabaları sonucu inşa edildi. Davul, bas, vibrafon ve birkaç enstrümanın daha bir araya gelmesiyle oluşan makine içinde 2000 bilyenin hareket etmesiyle müzik oluşuyor. Makinede bulunan kollar yardımıyla farklı enstrümanları aktif hale getirebiliyorsunuz.

Kategori

Periyodik tablodaki tüm elementler müziğe dönüşürse ne olur?

Makine mühendisi Asegun Henry, periyodik tablodaki her bir element için benzersiz bir müzikal işaret atadı. Çalışmanın, elementlerin yapısındaki molekül değişikliklerini analiz etmede bilim insanlarına yeni bir yol açacağı ve bilim meraklılarına farklı molekül birleşmeleriyle kimyasal bağları ‘duyma’ fırsatı yaratacağı düşünülüyor.