müzakere – Sözcü TV

müzakere

Kategori

Game of Thrones’un ünlü sahnesi ‘sessizleştirildi’

Yayınlandığı ilk günden itibaren fenomen hâle gelen ve George Martin’in yarattığı “Buz ve Ateşin Şarkısı” serisini temel alan Game of Thrones’a yönelik bir çalışma yapıldı. Sosyal medyada yayınlanan çalışma içerisinde tarafların müzakere toplantısındaki sahnelerdeki konuşma bölümleri çıkarıldı. Görüntüler sosyal medyada kısa sürede viral hâle geldi.

Kategori

Kıbrıs müzakereleri İsviçre’de başladı

Kıbrıs sorununa çözüm bulma müzakereleri çerçevesindeki İsviçre görüşmeleri başladı. Müzakerelerin taşındığı İsviçre’nin “Mont Pelerin” kasabasında, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis ve Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-moon bir araya geldi. Cuma gününe kadar müzakerelere ev sahipliği yapacak olan ve ziyaretçilere kapatılan Le Mirador Oteli’nde yapılan görüşme, Türkiye saatiyle 12:00’de başladı. Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-moon, liderlerle yaptığı görüşmenin ardından bir basın toplantısı düzenledi. Devam edecek olan görüşmelerde, müzakerelerdeki “Mülkiyet, Ekonomi, AB İle İlişkiler, Yönetim ve Güç Paylaşımı, Toprak, Güvenlik ve Garantiler” konu başlıklarından “Güvenlik ve Garantiler” başlığı hariç tümünün görüşülmesi bekleniyor. “Güvenlik ve Garantiler” konusunun da, 1960 anlaşmasına göre garantör ülkeler olan İngiltere, Türkiye ve Yunanistan’ın da katılımıyla beşli bir toplantı halinde ele alınması öngörülüyor.

Kategori

Kıbrıs Müzakereleri

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, bir soru üzerine, “Yönetim ve Güç Paylaşımı” başlığındaki uzlaşı noktalarında “Dönüşümlü Başkanlığın” bulunmadığını ve bu konunun halen daha bir ayrılık noktası olarak durduğunu kaydetti. Kıbrıs Türk tarafı için bunun siyasi eşitliğin vazgeçilmez parçası olduğunu kaydeden Akıncı, bu konulardaki tavırlarda radikal bir değişiklik olmadığını bildirdi. Akıncı, “Dolayısıyla bugün için herhangi bir uzlaşma söz konusu olmasa da, gelecekte olması gerektiğini çok açık ve net bir şekilde her vesileyle izah ediyoruz. Bugün o konuda herhangi bir uzlaşma söz konusu değil” dedi.

Kategori

“Müzakere anlamında her şeye açığız”

Başbakan Ahmet Davutoğlu, koalisyon çalışmalarını iyi niyetle sürdüreceklerini belirterek, “Eğer birileri ‘AK Parti koalisyona çok istekli, dolayısıyla kendi düşündüklerimizi dayatırız’ diye bir yaklaşımla bize gelirlerse, bilsinler ki biz gönül sohbeti anlamında ve müzakere anlamında her şeye açığız, ama dayatmaya veye emrivakiye kesinlikle taviz vermeyiz” dedi.