Murat Bardakçı – Sözcü TV

Murat Bardakçı

Kategori

İlber Ortaylı geceye damgasını vurdu

İlber Ortaylı hasta bir şekilde katıldığı programa geç alınması nedeniyle sitem ederken programın ilerleyen dakikalarında telefonunu arayan Murat Bardakçı ile canlı yayında tartıştı ve Bardakçı’ya “Şeytan” dedi.

Kategori

Bardakçı, kullandığı kelimeyi sansürleyen rejiye kızdı

Habertürk’te yayınlanan Tarihin Arka Odası programında Murat Bardakçı, canlı yayında “tabasbus” kelimesinin anlamını açıklarken sansüre uğradı. Kısa süre sonra izleyiciler Murat Bardakçı’yı sansürlendiğine dair uyarınca, Bardakçı “tabasbus” kelimesinin anlamını kağıda yazarak izleyicilere tekrar anlattı.

Kategori

Bardakçı: “Erhancığım sen dondurmacıdan mı başlayacaksın?”

Murat Bardakçı’nın hazırlayıp, Prof. Dr. Erhan Afyoncu ve devlet sanatçısı İnci Çayırlı’yla birlikte sunduğu Tarihin Arka Odası’nda bu hafta Bardakçı’ya gelen şapka konunu sorusu üzerine Erhan Afyoncu’ya Murat Bardakçı “Erhan’cım sen dondurmacıdanmı başlıcaksın” diye çıkıştı bulundu.

Kategori

“Sultan Ahmet’i hareme kaç gün kapatacaksın?”

Tarihin Arka Odası programı dün geceki bölümünde yine ilginç anlara şahitlik etti. Programın konuğu Ali Suat Ürgüplü’ye, programın moderatörü Murat Bardakçı “Muhteşem Yüzyıl diye bir dizi vardı izledin mi?” diye sordu. Programın daimi konuklarından Erhan Afyoncu’nun söz konusu dizinin senaryo danışmanı olmasından habersiz olan Ürgüplü ise “15 dakika kadar maruz kalmışlığım var. Kanuni ile Hürrem’i bir masada yemek yerken görünce hemen kapattım” diye yanıt verdi. Bardakçı “Kanuni’yi 3 gün boyunca hareme kapatmıştınız, Sultan Birinci Ahmet’i kaç gün kapatacaksın” diye sorunca Profesör Erhan Afyoncu’nun canlı yayındaki zor anları mimiklerine yansıdı. İşte o anlar…

Kategori

Murat Bardakçı Ekşi Sözlük yazarlarını uyardı!

Murat Bardakçı Tarihin Arka Odası programının canlı yayını sırasında, kendisi ile ilgili Ekşi Sözlük’te yazılmış uzun bir entry ile ilgili tepkisini dile getirdi. Sitenin diğer yazarlarının, Bardakçı’nın fazla abarttığı ile ilgili yorumlarına da sert bir üslupla cevap veren ünlü tarihçi, ‘hesabını mahkemede soracağım, sonuna kadar da gideceğim’ dedi.

Kategori

Herkesi etkisi altına alan Siri’yi o seslendiriyor

İphone’un dijital asistan uygulaması Siri son güncelleme ile birlikte artık Türkçe de konuşuyor. Restoran önerilerinden, hava durumu bilgisine, trafik akışından, rehberinizdeki telefon numarasına kadar istediğiniz hemen hemen her şeyi sorabildiğiniz ve hatta sohbet edebildiğiniz bu akıllı uygulamanın Türkçe versiyonunu da diğer tüm dil opsiyonlarında olduğu gibi bir kadın seslendiriyor. Bu görevi üstlenen Yelda Uğurlu, CNN Türk’te Mirgün Cabas’ın konuğu oldu.