Muharrem İnce – Sözcü TV

Muharrem İnce

Kategori

Muharrem İnce: ‘Sandıkları sakın terk etmeyin’

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, daha önce açıkladığı gibi saatler tam 17:00’yi gösterdiğinde Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) önüne geldi.  Burada gazetecilere kısa bir açıklama yapan İnce “Sandık görevlileri yerini terk etmesin. Milletin iradesi için buradayız” dedi.

Kategori

Muharrem İnce: ‘En iyisi neyse o olsun’

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, memleketi Yalova’da oyunu kullandı. Oyunu ailesi ile kullanan İnce, “Vatana, millete hayırlı uğurlu olsun. En iyisi neyse o olsun” dedi. Kolundan tutan bir muhabire de takılan İnce, “Çocuk gibi çekiyorsun” dedi.

Kategori

İzmir’de miting alanı havadan böyle görüntülendi

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, İzmir’de düzenlenen mitingde halka hitap etti. Miting alanı havadan böyle görüntülendi.

Kategori

Muharrem ince: ‘Eski defterleri açarsam altında kalırsın’

Tunceli mitinginin ardından Elazığ’a geçen CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, halka seslendi. İnce, “Erdoğan eski defterleri açma, bak açarım altında kalırsın. İstersen gel bir de Sevim Tanürek cinayetini araştıralım” diye konuştu.

Kategori

İnce’den Erdoğan’a ‘dış güçler’ eleştirisi

Erdoğan’ın dış güçlerle ilgili yaptığı iki farklı açıklamanın videosunu izleten İnce, “İşler kötü gitmeye başladı mı, dış güçler diyor. İşine geldiği gibi davranıyor. İşte bu klasik Erdoğan” dedi.

Kategori

Muharrem İnce’nin seçim klibi sosyal medyayı salladı

Seçim çalışmalarını sürdüren CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin seçim klibi Twitter’da yayınlandı. Söz konusu klip büyük ses getirdi.

Kategori

Muharrem İnce: ‘Şanlıurfa’dan ilk kez açıklıyorum’

Cumhuriyet Halk Partisi Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce Şanlıurfa’da konuştu. İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Marmaris’e yazlık saray yaptırdığını belirterek seçilmesi durumunda bu sarayı ne yapacağını açıkladı.

Kategori

Muharrem İnce TRT’yi eleştirdiği esnada TRT canlı yayına bağlandı

Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin Erzincan mitinginde ilginç bir durum yaşandı. İnce’nin tam da TRT’yi eleştirdiği esnada TRT canlı yayına bağlandı.

Kategori

Muharrem İnce: “Erdoğan’a iki sorum olacak”

Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce Düzce’de vatandaşlarla bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iki soru yönelten İnce, “Ey Erdoğan, sen kimin parasını bu şekilde harcıyorsun?” dedi.

Kategori

Muharrem İnce’nin takipçi sayısı tavan yaptı!

Muharrem İnce’nin coşkulu konuşmasının canlı yayınlanmasının ardından sosyal medya hesabında büyük bir hareketlilik yaşanmaya başladı. İşte İnce’nin Twitter’daki takipçi sayısında yaşanan artış…

Kategori

”15 yıldır kaptan yönünü bulamadığı için geleceğimiz tehlikede”

TBMM Genel Kurulu’nda Anayasa değişiklik teklifinin görüşmeleri devam ediyor. Meclis konuşmasında CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, “Dünyayı itaat edenler değil itiraz edenler değiştirir” dedi.

Kategori

CHP’li İnce’den sert sözler: Şu anda yapılan oylama değil tiyatrodur

CHP’li vekil Muharrem İnce, dün yeni anayasa görüşmelerinde yapılan oylamanın ‘gizli’ olması gerekirken poz vererek oy vermelerini böyle eleştirdi. İnce, Twitter’dan video yayınlayıp ‘Anayasa Değişikliği oylamasının nasıl yapılacağı Anayasa ve Meclis İçtüzüğü’nde yazılıdır, şu anda yapılan oylama değil tiyatrodur’ yazdı.

Kategori

CHP’li İnce’den çok çarpıcı konuşma

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, TBMM’de yaptığı konuşma ile terör sorununa ilişkin çok çarpıcı ifadelerde bulundu. AKP iktidarının terörle mücadelesini sert bir dille eleştiren İnce, çözümün silahla ve bombayla olmayacağını dile getirdi.

Kategori

CHP’li İnce: ‘Bizim rotamız başkentler arasında savrulan rota olamaz, olmamalıdır’

CHP’li İnce, CHP milletvekilleri ile birlikte düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi. Adana’da yurt yangınında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara ise acil şifalar dileyen İnce, “Çocuklarımız böyle ölmemeli. Hepimiz şunu bileceğiz ki devlet görevini yapmazsa, denetim olmazsa böyle çok facialar yaşarız. O yurdun kapasitesi kaç, kalan öğrenci kaç, ruhsatı var mı, yangın merdiveni neden kapalı? Geçen gün 6 milyon liraya müftülük binası açacaksınız ama çocuklarımız yanarak ölecek” ifadelerini kullandı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yalova Milletvekili Muharrem İnce, “Bizim rotamız başkentler arasında savrulan rota olamaz, olmamalıdır. Türkiye Cumhuriyeti’nin rotası insan haklarıdır, hukukun üstünlüğüdür, bağımsız yargıdır, kadın-erkek eşitliğidir, özgür seçimlerdir, özgür basındır” dedi.

Kategori

”Atatürk 78 milyonun ortak hafızasıdır”

Duayen Gazeteci Uğur Dündar’ın hazırlayıp sunduğu Halk Arenası programının bu haftaki konukları arasında yer alan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili çok anlamlı bir konuşma yaptı. Muharrem İnce yaptığı konuşmada; ”Atatürk hepimiz için ortak en iyidir, ortak hafızamızdır. Ortak hafızamızın temeli Atatürk ise, özgürlüğümüzün temeli Atatürk ise, ‘Zaman neden büyüttü onu?’ diye baktığımızda, ben şöyle tanımlarım: Bir kere kendi kişilik özelliğinden kaynaklanıyor. Kendine güveniyor, kendini iyi yetiştirmiş. Davasına inanmış. Hiç kimsenin inanmadığı günlerde o inanıyor. Büyük taarruza başladığımızda Uşak’ı alalım diye hayaller kurulurken o İzmir’i almanın hayalini kurabiliyor. Ordunun gücünü biliyor, çağının gerçeklerini anlıyor ve ikna yeteneği çok yüksek” dedi.

Kategori

Muharrem İnce Batman’da

CHP Yalova Milletvekili Muharem İnce, Batman’ın antik Hasankeyf İlçesi’nde yaptığı bir dizi inceleme ardından sorunların silahla çözülemeyeceğini belirterek, “Bu coğrafyada kardeşlik olmalı. Silahla çözüm olmaz. Çatışma ortamı nedeniyle sorunu tartışamıyoruz” dedi.

Kategori

İnce’den Hulusi Akar’a ‘yaver’ benzetmesi

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Aksaray ve Niğde’ye gelen CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, burada yaptığı konuşmalarda başkanlık sistemine ihtiyaç olmadığını belirterek, ”Sen şu anda Cumhurbaşkanısın, Başbakan emrinde. Bin diyorsun biniyor, in diyorsun iniyor. Bazen in Ali, bazen bin Ali” dedi. Genelkurmay Başkanı’na da yaverlik yakıştırmasını yapan İnce, “Önceden albaylardan yaver vardı, albaylar FETÖ’cu çıkınca şimdi Genelkurmay Başkanını yaver yaptı. Yenikapı’ya gel diyor, geliyor. Köprü açılışına gel diyor, geliyor. Tam yaver oldu” dedi.

Kategori

Muharrem İnce’den Bozdağ’a sert eleştiri!

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımla Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ı eleştirdi. İnce, Bozdağ’ı FETÖ ile mücadelede geç kalmakla suçladı ve eleştirdi. İnce bu konuyla ilgili olarak Adalet Bakanı Bozdağ’ın 2011 yılında TBMM’de FETÖ lideri Fetullah Gülen ile ilgili yaptığı konuşmayı paylaştı.

Kategori

İnce: “Bizim altı okçu olduğumuzu unutmayın”

Zonguldak’ın Alaplı İlçe Belediye Başkanı CHP’li Nuri Tekin’in kızı Büşra Tekin ve Yunus Serdar Sayre çiftinin nikah şahitliğini 9’u milletvekili, kaymakam, belediye başkanı, sendika ve oda başkanları olmak üzere 15 kişi yaptı. Nikah şahitlerinden biri CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce’ydi. Muharrem İnce’nin Sayın Cumhurbaşkanı çocuk sayısı için 3 tavsiye etmişti. Sonra 5 dedi. Biz CHP olarak çocuk sayısına karışmıyoruz. Ama bizim altı okçu olduğumuzu da unutmayın diyerek yaptığı espri alkış aldı.

Kategori

İktidar ve muhalefeti eleştirdi, gazeteciyi tersledi

CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Sertan Ocakçı’nın önceki gün vefat eden ablası Nurdan Ocakçı Türkant’ın cenaze törenine katılan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, gazetecilere yaptığı açıklamada Türkiye’de iktidarın, muhalefetin ve medyanın değişmesi gerektiğini söyledi. Medyaya yönelik sert eleştiriler getiren İnce, kendisine soru soran bir gazeteciyi ise tersleyerek, sorusuna yanıt vermedi. İnce konuşmasında, “Bu gidişattan kurtulacağız. Ortada bir AK düzeni var, bir medya ve muhalefet düzeni var. Üçü de birbirinden memnun bunun. AK Parti muhalefetten memnun, muhalefet medyadan memnun, gül gibi geçinip gidiyorlar. Benim itirazım, bu AKP düzenine de, muhalefet ve medya düzenine de itiraz ediyorum.

Kategori

İnce’den Erdoğan’a: ‘Tarih cahili birisi’

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Halk TV’de canlı yayında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın: ”Birileri bize Lozan’ı zafer diye yutturmaya çalıştı” sözlerine yönelik büyük tepki gösterdi. Muharrem İnce, Erdoğan’a: ”Açıkça hakaret ediyor. ‘Ben kitap okumam özetini okurum’ diyen cahil birisi söyler ancak bunları. 68 gün önce Lozan’ı zafer diye anıp bugün hakaret ettiğinde aklıma şu geliyor; acaba diyorum 68 gün önce farklı bir danışmanın yazdığı metni bugün farklı bir danışman mı yazdı?” Muharrem İnce sonrasında ise Erdoğan’a: ”İlkokul mezunu bir imam bunu kandırmış. Yani bu kadar cahilsin. Sonra ağlıyorsun ve bugün İsmet Paşa’ya ve Atatürk’e hakaret ediyorsun” sözleriyle tepki gösterdi.