miting – Sözcü TV

miting

Kategori

İzmir’de miting alanı havadan böyle görüntülendi

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, İzmir’de düzenlenen mitingde halka hitap etti. Miting alanı havadan böyle görüntülendi.

Kategori

Trans bireylerin yürüyüşüne araçla daldı

Trajik görüntüler St. Louis‘te kaydedildi. Trans bireylerin yürüyüşü sırasında araçla kalabalığın önünde duran kişi arabayla tekrar yola devam edince 3 kişi yaralandı. Geçtiğimiz Perşembe günü trans birey Kenny “Kiwi” Herring’in kimliği belirsiz bir kişi tarafından bıçaklanıp öldürülmesinin ardından gerçekleşen protesto yürüyüşlerinde aracıyla 3 kişiyi yaralayan sürücü hakkında dava açıldı.

Kategori

Yenikapı ’Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ne hazırlanıyor

Pazar günü Yenikapı’da yapılacak ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderleri de davet ettiği “Demokrasi ve Şehitler Mitingi” için hazırlıklar başlandı. 15 Temmuz gecesi hainlerin kalkıştığı darbe girişimi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile halkın sokağa çıkması sonrasında püskürtülmüş ve büyük bir demokrasi zaferi elde edilmişti. 15 Temmuz gecesinden bu yana meydanları boş bırakmayan vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşecek Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ne katılmaya hazırlanıyor.

Kategori

Kılıçdaroğlu Yenikapı kararını verdi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Pazar günü yapılacak Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ne katılacağı açıklandı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Pazar günü yapılacak Demokrasi ve Şehitler Mitingine katılacağı duyuruldu. Konuya ilişkin açıklama olağanüstü Merkez Yürütme Kurulu toplantısının ardından parti Sözcüsü Selin Sayek Böke’den geldi. Böke, Kılıçdaroğlu’nun pazar günkü mitinge bizzat katılacağını ifade etti.

Kategori

Erdoğan: “Kılıçdaroğlu’nun da orada olmasını istiyorum”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, oda ve borsa başkanlarını Beştepe’de ağırladı. 7 Ağustos pazar günü Yenikapı’da gerçekleşecek olan miting için Erdoğan, “Mitinge Türk bayrağından başka bayrak asla gelmesin istedim. Sayın Bahçeli’nin davete icabetini aldık sağolsunlar ve ben tabi sayın Kılıçdaroğlu’nun da orada olmasını istiyorum” dedi.

Kategori

HDP mitinginde bayrağa büyük saygısızlık!

Mardin’in Kızıltepe İlçesi’nde, ‘Darbeye karşı demokratik halk buluşması’ sloganıyla miting düzenlemek isteyen HDP mitingi başlamadan, küçük yaştaki bir kişinin belediye önündeki direkte gönderdeki Türk bayrağını indirmesi üzerine, polis toplananlara göz yaşartıcı bomba ile müdahale etti.

Kategori

Şehit Ali Yüksel’in oğlu Furkan gözyaşlarını tutamadı

Soma’da facianın acısı ilk günkü gibi taze, öfke doruktaydı. Maden şehitlerinin aileleri ve binlerce vatandaş bir kez daha sokaktaydı. Yürüyüş kortejinin en ön safında yer alanlar arasında, şehit madenci Ali Yüksel’in oğlu Furkan da vardı. Furkan, yürüyüşe katılma amacı sorulduğunda iki kelime ile yanıt verdi : Babam için… Yüreği baba hasreti ile yanan Furkan da taşıdığı pankartın önüne oturarak konuşmaları dinledi. Sıklıkla elinde tuttuğu babasının madenci baretine sarıldığı gözlendi. Mitingin sonlarına doğru daha fazla dayanamadı, gözlerinden yaşlar süzüldü.

Haber: Gökmen ULU / Kamera: Kerim UĞUR

Kategori

ABD’de Donald Trump’ın mitinginde tekme tokat kavga

Amerika’da ortalık fena halde karıştı. Trump destekçileriyle çoğunluğunu siyahların oluşturduğu onlarca Trump karşıtları yumruk yumruğa birbirine girdi.Başkanlık seçimleri için Chicago’da miting yapmak isteyen Cumhuriyetçilerin başkan aday adayı Donald Trump’ı binlerce kişi protesto etti.Mitingini iptal etmek zorunda kalan Trump’ın taraftarlarıyla çoğunluğunu siyahların oluşturduğu protestocular arasında hem mitingin yapılacağı salonda hem de sokakta kavga çıktı. Güvenlik güçleri çoğu kez çıkan kavgaları ayırmakta zorlandı. Polisle protestocular arasında yaşanan kavgalar da sokağa taştı.

Kategori

Erdoğan taklidi yapan o isimden yeni performans

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın neredeyse bire bir taklidini yapan bir kişi sosyal medyada geçen iki gün boyunca gündemde kalmıştı. O isim ikinci videonun ardından bu sefer de dışarıda miting yaparak taklit performansını sürdürdü. İşte o anlar…

Kategori

“Bana 4 yıllık yetki verin”

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Beylikdüzü’nde vatandaşlarla buluştu. Kılıçdaroğlu, “7 Haziran’da sandığa gittik . Oyumuzu kullandık. Bize geldiler bir koalisyon kurmak istiyoruz. Biz de dedik ki hay hay. Geldiler görüştük. 10 günlük görüşme sonrası dediler ki biz koalisyon kurmak istemiyoruz, 3 aylık seçim hükümeti kurmak istiyoruz.
Bir kişi, hükümeti kurmakla görevlendirilen bir kişi, bağımsız iradeye sahip değilse ve iradesini saraya ipotek ettiyse o kişinin ne kendisine ne de ülkesine hiçbir yararı olamaz” dedi. Kılıçdaroğlu, “Biz kendi ülkemizde huzur içinde yaşamak istiyoruz. Demokrasinin temel kurallarından biri de uzlaşma kültürüdür. Bunu da istiyoruz. Ama birileri kendi dudağından çıkan sözleri yasa olarak kabul ettirmeye çalışırsa toplumda gerginliğe neden olur” diye konuştu.
Kemal Kılıçdaroğlu, “Bana 4 yıllık yetki verin, terör belasını sonlandıracağım” diye konuştu.

Kategori

“Yeni bir saltanat türü çıktı”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirerek, ‘Diyorum ya yeni bir saltanat türü çıktı. Saray’da otur malı götür, aile boyu yolsuzluğa bulaş, ülkeyi yönetmeye kalk. Böyle bir şey olabilir mi? Buna izin vermeceğiz’ dedi.

Kategori

Davutoğlu ”müjde paketini” açıkladı

Pakete göre, Emniyet Hizmet Tazminatı yüzde 25 oranında artırılacak, er-erbaş harçlığı 100 lira olacak, askeri öğrencilerin harçlıkları 2 kat artırılacak, gençlerin Genel Sağlık Sigortası borçları siliniyor, uzman erbaş göstergeleri 3000 lira oluyor, Şubat ayında 30 bin öğretmen ataması gerçekleştirilecek, muhtarların maaşları 1300 lira oluyor, öğrencilerin burs miktarı 400 lira olacak, 65 yaş üzerinin maaşlarında kesinti olmayacak, astsubayların emeklilik intibakları gerçekleştirilecek.

Kategori

‘Milletimiz bir kere daha terörle imtihan ediliyor’

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin İstanbul mitinginde konuştu. Başbakan Davutoğlu, Yenikapı’da düzenlenen mitingde, konuşmasının başında, 7 Haziran’dan bu yana ‘milletimiz bir kere daha terörle imtihan ediliyor’ dedi.

Kategori

Bahçeli, partisinin Ankara’daki mitinginde konuştu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Anadolu Meydanı’nda düzenlenen mitinginde konuştu. Bahçeli, “Dün biz gidersek maaşlar ödenmez, diyenler şimdi milleti Toros’la korkutmaya çalışmakta, gizli bir örgütlenmenin şifrelerini vermektedir” dedi.

Kategori

MHP Ankara Mitingi – Canlı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Ankara Tandoğan’da düzenlediği mitingte partisinin seçim vaadlerini halka anlatıyor. Miting öncesi yoğun güvenlik önlemi alındı.

Kategori

‘Bizim petrolümüz doğalgazımız yok!’

Partisinin mitinglerine Buca’da devam eden AKP genel başkanı Davutoğlu ‘Bizim yer altında petrol doğalgaz gibi zenginliklerimiz yok bizim zenginliğimiz yer üstünde bizim zenginliğimiz insanlarımız’ dedi

Kategori

“Hayırlı bir eş bulamazsanız bize başvurun”

AKP’nin Şanlıurfa mitinginde konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, gençlere seslenerek ilginç vaatlerde bulundu. Davutoğlu Şanlıurfa’da yaptığı mitinginde gençlere seslenerek, ’Aileniz hayırlı bir eş bulamazsa bize başvurun’ dedi.

Kategori

‘Önlemleri aldık’ diyorlar, nerede aldınız önlemleri?’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’da cumartesi günü düzenlenen ‘Emek, Demokrasi ve Barış’ mitingine katılmak isterken düzenlenen intihar saldırılarında ölen 97 kişiden Malatya’da toprağa verilen 5 kişinin cenaze törenine katıldı.

Kategori

İşte patlama anı görüntüsünün tamamı!

Ankara’da Barış Mitingi öncesi, 97 kişinin ölümüne neden olan 2 patlamadan birini görüntüleyen Çukurova Üniversitesi İletişim Bilimleri 3’üncü sınıf öğrencisi 23 yaşındaki Melike Tombak, olayın şokunu hala üzerinden atamadığını söyledi. Tombak, “İlk anda herşey çok güzeldi, ben halayı çekerken patlama görüntüsü kadrajıma girmiş” dedi. Genç kızın çektiği görüntülerde bazı kişilerin bombacıyı gördüğü anlaşılan sesler de duyuluyor.

Kategori

‘3 gün ulusal yas ilan etme kararı aldık’

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara’da meydana gelen saldırı ile ilgili açıklama yaptı. Başbakan Davutoğlu, terör saldırıları nedeniyle 3 gün ulusal yas ilan edildiğini söyledi.

Kategori

Hastane önünde Erdoğan’a büyük protesto

Ankara’daki ‘barış’ mitingi kana bulandı… Miting öncesinde toplananların arasında patlatılan iki bomba sonucu, 86 kişi öldü, 186 kişi de yaralandı. Ankara Numune Hastanesi’nde yaralıları bekleyen yurttaşlar ‘Erdoğan istifa’ sloganları attı. O anlar kameraya böyle yansıdı.