Milli Eğitim Bakanlığı – Sözcü TV

Milli Eğitim Bakanlığı

Kategori

Veysi Kaynak: “Yurt son olarak Haziran’da denetlendi”

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, çıkan yangında 12 kişinin hayatını kaybettiği yurdun Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yılda iki kez denetlendiğini, en son haziran ayında denetleme yapıldığını söyledi. Başbakan Yardımcısı Kaynak, beraberindeki İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ile birlikte önce hastanede bulunan yaralıları ziyaret etti. Başbakan Yardımcısı Kaynak ve beraberindeki bakanlar daha sonrada hayatını kaybeden 12 kişinin ailelerine taziye ziyaretinde bulundu. Kaynak ile bakanlar taziye ziyaretinden sonra Adana Vaililiğine geldi. Kaynak, burada yaptığı açıklamada, “Gece 03.30’da olay yerinde incelemede bulunduk. İlk incelemelere göre kapının üzerinde kilit olmadığı, kapının açık olduğu bilgisi verildi. Buranın denetimi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılıyor. Yılda iki kez denetleniyor. En son denetimi haziran ayında yapıldı. 2015 yılında da yurtta çok kapsamlı denetim yapıldı” dedi.

Kategori

“Hepimiz Ömer Halisdemir’iz”

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Milli Eğitim Bakanlığına devredilen Şehit Ömer Halisdemir Ortaokulunda eğitim-öğretim gören bin 100 öğrenci, Şehit Ömer Halisdemir maskeleri takarak ‘Hepimiz Ömer’iz sloganları attı. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından darbenin önlenmesindeki en önemli kahramanlardan biri olan Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in ismi FETÖ’den alınan birçok okula verildi. O okullardan Manisa’nın Yunusemre ilçesinde kapatılan Şehzade Mehmet Eğitim Kurumlarında açılan Şehit Ömer Halisdemir Ortaokulunda ise okula ismi verilen şehitle birlikte tüm demokrasi şehitleri anıldı.

Kategori

15 bin sözleşmeli öğretmen daha alacağız

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 28 bin öğretmenin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) nedeniyle ihraç edildiğini belirterek, “Şuan 15 bin öğretmen alımı için mülakatlar devam ediyor. Tekrar Maliye Bakanlığı’ndan ilave 15 bin öğretmen alımı için izin istedik. Dolayısıyla 15 bin alımı için mülakat devam ediyor, 15 bin de talepte bulunduk. 30 bin öğretmenimizi en kısa zamanda atamak istiyoruz” dedi.

Kategori

İlber Ortaylı Almanya’da konferansa konuk oldu

Münih`te Üç beş kişi olarak adlandırılan Halk Hareketi Derneği tarafından düzenlenen konferansa Prof. Dr. İlber Ortaylı konuk oldu. Ortaylı: ‘Bir kere Milli Eğitim Bakanlığı denen bir bakanlık var, bu iyi bakanlıklardan değildir, içindeki uzmanların çoğu işe yaramaz adamlardandır, yanlış şeyler yapıyorlar’ diyerek Milli Eğitim Bakanlığı’na eleştiride bulundu.

Kategori

MEB Müsteşarı canlı yayında ters köşe oldu

TEOG sınavında sıralamanın açıklanmamasıyla soruya pedagoglar üzerinden yanıt veren Milli Eğitim Bakanlığı Müşteşarı Yusuf Tekin, bir sonraki soruda adeta şaştı kaldı.