mhp – Sözcü TV

mhp

Kategori

Hülya Sancaklı’nın durumu hakkında hastaneden açıklama

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı’nın eşinin tedavi altına alındığı hastane basın mensuplarına hastanın durumu ile ilgili açıklamalarda bulundu. MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı’nın eşi Hülya Sancaklı’nın intihar girişiminde bulunarak Beylikdüzü’nde özel bir hastanede tedavi altına alındığı belirtildi. Hastane tarafından Hülya Sancaklı’nın sağlık durumuyla ilgili yapılan açıklamada; “Hastamız Hülya Sancaklı bugün saat 20.30 cıvarlarında hastanemız acıl servisine getiriliyor ateşli silah yaralanması şeklinde acil servise geliyor. Burada yaptığımız ilk değerlendirmede acil serviste solunum aresti vardı. Sağ taraf beyinden kurşun giriş yeri vardı. Hemen müdahaleleri yaptıktan sonra hasta ameliyata alındı. Ameliyatta gerekli kanamalar durduruldu. Beyin koruyucu önlemler alındı. Hastamızın geldiğindeki vital işaretleri oldukça düşüktü. Şimdi ameliyat bitti, yoğun bakıma alındı. Vital işareler biraz normale geldi. Bundan sonra yoğun bakımda tıbbi tedavisi beyindeki basıncı düşürmek için tıbbi tedavisi devam etmektedir. Hastamız yoğun bakımda tedavisi devam ediyor.” ifadelerine yer verildi.

Kategori

Başbakan krize el koydu

Başbakan Binali Yıldırım, AKP ve MHP’yi karşı karşıya getiren ilk dört madde tartışmasıyla ilgili konuştu ve “İlk dört maddenin değiştirilmesi teklif dahi edilemez, dolayısıyla biz de teklif falan etmedik, edenlerle de işimiz olmaz. Bu kadar açık ve nettir. Bunlar devletin temelleri, olmazsa olmazıdır” dedi.

Kategori

Bahçeli başkanlığa nasıl karşı çıkmıştı?

Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli’nin gündemin bir numaralı başlığı olan Başkanlık Sistemi ile ilgili 2015’ten bu yana düşüncesinin tamamen nasıl değiştiği hazırlanan bu videoda görülüyor.

Kategori

Bahçeli: Ülkem ne zaman huzura kavuşacak?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, son dönemlerde artan terör olaylarına ilişkin olarak “”Ya havle” diyoruz, metanetimizi muhafaza etmeye çalışıyoruz. Nereye kadar? Cinayetler ne zaman son bulacak? Ülkem ne zaman huzura kavuşacak?” ifadesini kullandı.

Kategori

AK Parti, CHP ve MHP’den ortak bildiri

Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) bulunan dört partiden AK Parti, CHP ve MHP, yayınladıkları ortak bildiri ile terör olayını kınadı. AK Parti, CHP ve MHP teröre karşı ortak tavır ortaya koydu. AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, CHP Grup Başkanvekili Ergin Altay ve MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay’ın imzasıyla hazırlanan ortak bildiri, TBMM Genel Kurulunda okundu.

 

Kategori

Anayasa teklifi Meclis’e sunuldu

AKP ve MHP’nin uzlaştığı ‘yeni anayasa’ değişikliği için hazırlanan taslak metni, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’a sunuldu. ‘Yeni anayasa’ taslak metni AKP Grup Başkanvekilleri Mustafa Elitaş, Naci Bostancı, Mehmet Muş ve AKP Genel Sekreteri Abdulhamit Gül tarafından Meclis Başkanı İsmail Kahraman’a verildi. Meclis Başkanvekili Ahmet Aydın’ın da katıldığı sunuşta teklif hakkında kısa bir bilgi veren Mustafa Elitaş, daha sonra anayasa taslağını İsmail Kahraman’a verdi. Taslak dosyasını alan İsmail Kahraman “Sonucun hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Kategori

Yeni anayasada sona doğru: İlk değerlendirme geldi

AKP ve MHP arasındaki yeni anayasa çalışmaları sona erdi. AKP MHP’ye yanıtını iletti, şimdi söz liderlerde. Konuyla ilgili ilk değerlendirmeyse, MHP lideri Devlet Bahçeli’den geldi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Yeni Anayasa çalışmaları hakkında bilgi veren Bahçeli, “MHP, değerli bir hukukçu kardeşimizi bu konuda görevlendirmiş ve AKP’nin aynı anlamda görevlendirilmiş kişisiyle uzun bir süre çalışmasını sürdürmüştür. Önemli bir ölçüde mesafe katedilmiştir. Yakın bir süre içerisinde bir iki pürüz aşıldıktan sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi Anayasa Komisyonuna geleceğini umut ediyorum” diye konuştu.

Kategori

Yeni anayasa konusunda kritik hafta

AK Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül ve Afyonkarahisar Milletvekili MHP’li Mehmet Parsak arasında yürütülen müzakerelerde önemli ölçüde yol alındı. Ancak tam mutabakat noktasına gelinemedi. Bu nedenle üçüncü tur görüşme oldukça kritik.

Kategori

Bahçeli’den AKP’nin önerisine yeşil ışık

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “AKP’nin değişiklik önerilerini genel olarak makul buluyoruz. Konuşa konuşa yokuşları aşacağız, tartışıp her bir maddeyi titizlikle müzakere ederek mutabakata varacağız inşallah” dedi.

Kategori

Bahçeli: AKP’ye sesleniyorum, önergeyi tümden geri çekin

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AKP’nin ‘cinsel istismar’ önergesine ilişkin “Bu önergeyi veren AKP’li milletvekillerinin hiç mi yüreği sızlamadı? Hiç mi elleri titremedi? Şu anda cezaevinde heyecanla mezkur önergenin yasalaşmasını bekleyen ve cinsel istismarda hüküm giymiş hangi hatırlı veya sözü geçen kokuşmalara destek verilmektedir?” dedi.

Kategori

Kurtulmuş, o düzenlemeyle ilgili sorulara yanıt verdi

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, küçük yaşta evlenenlerin mağduriyetlerinin giderilmesine ilişkin düzenlemenin asla tecavüz suçlarını kapsamadığını ifade ederek, “Bu konuda eğer CHP ve MHP’nin başka teklifleri varsa bu teklifleri de değerlendirmeye açık olduğumuzu ifade ediyoruz” dedi.

Kategori

Yıldırım: MHP ile beraber Anayasa’yı değiştireceğiz

Başbakan Binali Yıldırım, Trabzon’da Anayasa değişikliği ile ilgili flaş açıklamalar yaptı. Yıldırım, MHP ile yapılan görüşmelere de değinerek, “”MHP’yle beraber inşallah anayasa yapacağız. Başkanlık sistemini getireceğiz. Meclis’e getireceğiz” dedi.

Kategori

Başbakan Yıldırım: ‘Bu kafayla sittin sene iktidar olamazsınız’

Başbakan Binali Yıldırım AKP grup toplantısında konuştu. Yıldırım, CHP’nin yayınladığı bildiriyi eleştirerek, “Nedir bu ya kepazelik. Siz ana muhalefet partisiniz kardeşim, iktidar alternatifsiniz. Bu kafayla sittin sene iktidar olamazsınız’ dedi.

Kategori

Bahçeli’den ‘Cumhuriyet’ operasyonuna destek!

MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli: Adında cumhuriyet olup da, cumhuriyet değerlerine en çok zarar veren, Türkiye karşıtı oluşumları sevindirip umutlandıranların medya özgürlüğüne sığınmaları inandırıcı görülemeyecektir.

Kategori

Bahçeli: Madem millet idam cezası istiyor…

MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, “Madem millet idam cezası istiyor, AKP hazırsa MHP dünden hazırdır. Gelin bu işi bitirelim ülkemize düşmanlık yapanların hakkından gelelim” dedi.

Kategori

Devlet Bahçeli: Hepsini şaşkına çevireceğiz

Bahçeli: Henüz ortada fol yok yumurta yokken MHP’yi siyasi ve sinsi polemiklerin içine çekip itibarsızlaştırmaya çalışanları da emin olunuz ki not edip çok yakında mahçup edeceğiz ve hepsini birden şaşkına çevireceğiz.

Kategori

Hazinedar: Üzerime düşeni yapacağım

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, partisi tarafından Yüksek Disiplin Kuruluna sevk edilmesiyle ilgili, “Bizim MYK tarafından Yüksek Disiplin Kurulu’na sevkimizin nedeni, 3 Ekim 2016 tarihli Belediye Meclisi toplantısında yaptığımız konuşmada Parti Meclisi üyeleri İlhan Cihaner, Aykut Erdoğdu ve Mehmet Ali Çelebi hakkında sarfettiğimiz sözlere dair iddialar. Dolayısıyla bizimle ilgili Yüksek Disiplin Kurulu’na sevkin nedeni bu konuşmadır. Bunun dışında başka bir konuyla ilgisi bulunmamaktadır. Ben, partimin, yönetiminin kararına elbette saygılı bir şekilde üzerime düşeni yapacağım” diye konuştu.

Kategori

CHP’den Bahçeli’ye eleştiri

CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke, MYK sonrası gazetecilere açıklamalarda bulundu. Böke, “İktidara ve Saray’ın yedek lastiğine sesleniyoruz. Türkiye’nin demokrasi sorunu var, rejim sorunu yok. Vatandaşın hukuk ve ekonomik sorunu var rejim sorunu var. Bırakın başkanlığı, lafı bile Türkiye’yi eritiyor. İşte bu yüzden parlamenter sistem diyoruz. Parlamener sistemi korumak için yeni bedeller ödemek gerekiyorsa ödeyeceğiz” dedi.

Kategori

Tezkere Meclis’ten geçti

Irak ve Suriye’ye sınır ötesi operasyon için hükümete verilen yetkinin süresi 13 ay uzatıldı. Konuyla ilgili başbakanlık tezkeresi, Meclis Genel Kurulu’nda kabul edildi. Tezkereye, AKP, CHP ve MHP kabul oyu verirken, HDP karşı oy kullandı.

Kategori

AKP, CHP ve MHP 7 maddede uzlaştı

AKP, CHP ve MHP’den oluşan Anayasa Uzlaşma Komisyonu yargı eksenli ‘mini’ Anayasa paketinde 7 maddede uzlaşma sağladı. AKP Genel Sekreteri Abdulhamit Gül, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan ve MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak’tan oluşan Anayasa Uzlaşma Komisyonu yargı odaklı ‘mini’ Anayasa çalışmalarını 9’uncu toplantıda tamamladı.

Kategori

Türkiye’de bir ilke imza atmıştı! İşte Meral Akşener’in hayatı

Milliyetçi Hareket Partisi Disiplin Kurulu Meral Akşener’in MHP’den ihraç edilmesine karar verdi. İhraç kararına ilişkin “Gayri hukuki süreci yargıya taşıyacağım” diyen Akşener’in hayat hikayesini sizler için derledik.