marvel – Sözcü TV

marvel

Kategori

Marvel evreninde ‘Sonsuzluk Savaşı’ zamanı

Marvel evreni 18 film sonra bütün kahramanlarını en güçlü düşman için bir araya getiriyor. “Avengers: Sonsuzluk Savaşı”, seyircisine iki buçuk saat boyunca safkan eğlence sunuyor. Kendilerini feda eden kahramanlara ise fazla üzülmeyin, Hollywood’un vardır yine diriltme planları…

Kategori

Black Wıdow efsanesinden muhteşem geri dönüş

Marvel Sinematik Evreni’nin Avengers ve Iron Man filmlerinde seyirciyle buluşan Black Widow karakteri, çizgi romanlardaki üstünlüğünü beyaz perdeye taşıyor. Sinemada Scarlett Johansson tarafından canlandırılan Black Widow, kendi sinema filmine kavuşacak. Marvel’ın film için hazırlık çalışmalarına başladığı belirtiliyor.

Kategori

Doctor Strange’den ilk fragman geldi

Marvel’in bugüne kadar sinemada izlemediğimiz kahramanı Doctor Strange, ünlü aktör Benedict Cumberbatch’in oyunculuğuyla sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Merakla beklenen filmin ilk fragmanı yayınlandı. Film Kasım 2016’da vizyona girecek.

Kategori

NASA bu kez beynimizin içinde yolculuk yapacak

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), hassas beyin ameliyatlarını kolaylaştırmak amacıyla 3 boyutlu görüntü sağlayan özel bir kamera üretti. ‘Marvel’ (Mucize) ismindeki mikroskobik kamera sayesinde cerrahlar beyin dokusunu daha kolay gözlemleyebilecek ve daha güvenli operasyonlar gerçekleştirecek.5 milimetre çapında ve 15 milimetre uzunluğunda olan söz konusu kamera, hastanın beynine kaşın üzerinde açtığı küçük bir kesikten, kafatasını geçerek ulaşıyor. Eğilir bükülür özelliği olan Marvel, 120 derecelik bir açıyla hareket edebiliyor ve yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çekebiliyor. Şu an için sadece bir prototipi bulunan 3 boyutlu kamera, NASA’nın California’daki jet laboratuvarında geliştirildi.