martı – Sözcü TV

martı

Kategori

Martılara yemek verdiğine pişman oldu

Sosyal medya platformu UNILAD’de paylaşın bir video sahildeki martılara yemek vermek isteyen kişinin üzerine birçok martının gelmesini gösteriyor. Görüntüler kısa sürede viral hâle geldi.

Kategori

Avustralya’da yaralanan kuş maçı durdurdu

Melbourne City ile Sydney’in karşılaştığı Avustralya Kupası finalinde futbol sahalarında görülmesi imkansız bir olay meydana geldi. Hakem maçı bir martının yaralanması nedeniyle durdurdu.

Kategori

Helikopter destekli martı kurtarma operasyonu!

Helikopterler ile birçok kurtarma operasyonu yapılıyor ancak bir kuş türü için örneklerine rastlamak pek mümkün değil. Yurt dışında elektrik tellerine takılan bir martı ihbarı alan kurtarma ekipleri acı içinde bırakmak istemedikleri hayvan için seferber oldular ve sonucunda başarılı bir operasyon gerçekleştirdiler. Kanadı kırık bir şekilde beklerken yardımına gelen güzel insanlar tarafından kurtarılan martının o anları…

Kategori
Dans et kelimesini duyunca dans eden martı

Dans et kelimesini duyunca dans eden martı

İngiltere’deki bir sahilde duran iki martıdan birine ‘dans’ diye hitap edildiğinde martının yaptığı dans görenleri şaşkına çevirdi.

Kategori

Tadını beğenmediği martının hayatını bağışladı

Denizin içinde yüzeye kadar gelip insanların attığı ekmekleri yemek isteyen devasa ton balığı önüne düşen martıyı saniyeler içinde ağzına alıyor. Sonrasında ise tadından hoşlanmayıp serbest bırakıyor.

Kategori

Katil balina martıyı bir hamlede yakaladı

San Diego su dünyası havuzunda bulunan Kalia isimli katil balina havuz kenarınadaki martıyı bir hamlede yakaladı.bakıcılarının kayda aldığı bu görüntüler sosyal medya ilgi odağı oldu.

Kategori

24 saat içinde 1 milyon izlendi

ABD’nin Arkansas eyaletine bağlı Fayetville kentindeki bir golf sahasında yapılan ölümcül vuruş internet fenomeni haline geldi.
İnternette sadece son 24 saat içinde 1 milyondan fazla kez izlenerek rekorlar kıran görüntüde, adı belirtilmeyen bir golfçünün yaptığı acemice vuruş yanlışlıkla 100 metre ilerdeki martıyı vurdu.

Kategori

Bu martı ödül için dans ediyor

Videoda göreceğiniz gibi bir adam martıya “dans et” dendiğinde dans etmesini öğretmiş. Elbette martı ‘performansı’ karşılığında bir ödül alıyor.