manzara – Sözcü TV

manzara

Kategori

Bu evin manzarası sizin seçiminize bağlı!

Bir mühendislik firmasının geliştirdiği “gezgin ev”, sizin belirleyeceğiniz ve istediğiniz yere kurabileceğiniz konut olma özelliği taşıyor.

Kategori

Böyle bir epik güzellik ancak profesyonel bir fotoğrafçının elinden çıkabilir

Sosyal medya platformu YouTube içerisinde ”Orchydee64” isimli kullanıcı kayıt altına aldığı birçok görüntüyü birleştirerek ortaya güzel bir kompozisyon çıkarmış. Mutlaka izleyin

Kategori

Yunus sürüsünün muhteşem güzelliği!

Yunus sürüsünün birlikte hareket ederek ortaya çıkardığı bu doğal güzellik tekneden görüntülenmeyi başardı. Muhteşem manzara ile birleşen bu çekimi izlemeyi kaçırmayın

Kategori

Bu manzaralar nefes kesiyor!

ABD’nin en güzel manzaralarına sahip 5 yerin hızlandırılmış görüntüsü nefesleri kesiyor. Yerler sırasıyla: Pigeon Point Lighthouse, CA, South Rim of Grand Canyon, AZ, Cibola National Forest, NM, San Jose Downtown, CA, Yosemite National Park, CA

Kategori

Taksim beyaza büründü

Meteorolojinin uyarılarının ardından İstanbul genelinde başlayan kar yağışı Taksim Meydanı’nda etkisini arttırdı. Meteorolojinin uyarılarının ardından İstanbul genelinde akşam saatlerinde kar etkisini göstermeye başladı. İstanbul genelinde etkili olan kar yağışı Taksim Meydanı’nda etkisini arttırdı. Kar yağışı kısa sürede Taksim Meydanı’nı beyaza bürürken bazı vatandaşların hatıra fotoğrafı çekildikleri bazılarının ise şemsiyelerle kardan korunmaya çalıştıkları görüldü.

Kategori

Yurttan kar manzaraları

Türkiye’yi etkisi altına alına yağışlı hava Adana’nın kuzey ilçelerinde kar şeklinde etkili oluyor. Tufanbeyli ilçe merkezinde ve mahallelerde 3 gündür devam eden kar yağışı nedeniyle kar kalındığı 1 metreye yaklaştı. İlçe merkezine uzak mahallelerde okula giden öğrenciler ise kar nedeniyle zor anlar yaşadı. Boylarının yarısına kadar kara bata çıka okula gitmek zorunda kalan öğrenciler eğitimlerinden geri kalmadı. Öğrenciler kar içinden okula gitmenin zor olduğunu, ev sularının da buz tuttuğunu, bu nedenle çok zor günler geçirdiklerini söyledi. Bu arada, greyderler de mahalle yollarını açmak için gece-gündüz çalışma yapıyor.

Kategori

Munzur Çayından enfes manzaralar

Tunceli’nin Ovacık ilçesinde etkili olan aşırı soğuk hava nedeniyle Munzur Çayı buz tuttu. Ovacık ilçesine bağlı Ziyaret köyü sınırları içerisinden doğarak yaklaşık 90 kilometre akıp Uzunçayır ve Keban baraj göllerine dökülen Munzur Çayı, bölgede her geçen gün etkisini daha fazla hissettiren dondurucu soğuklar nedeniyle buzla kaplandı. Hava sıcaklığının zaman zaman eksi 25 dereceye kadar düştüğü ilçede, Munzur Çayı’nın belli kısımlarında donma meydana geldi. Yüksek debisine rağmen dondurucu soğuklar karşısında donan çayın kimi alanlarında, yaklaşık 3 santimetre kalınlığında ve 2 metre uzunluğunda buz tabakaları oluştu.

Kategori

İzlanda’nın nefes kesen doğal güzelliği

Ülkemizin doğal güzelliklerini bir yana koyarsak, İzlanda’nın hala dünyanın görsel olarak en şaşırtıcı ve muhteşem yeri olduğu gerçeğini gözardı edemeyiz. Gerek çekim açıları gerekse tercih edilen müzikle huzur dolu bir dört dakika sizi bekliyor.

Kategori

Zipline üzerinde sörf yapan çılgın insanlar

Vercors dağında yaklaşık 600 metre yükseklikte sörf yapan insanlar düşünün. Zipline üzerinde bir yerden bir yere gitmek zaten fazlasıyla heyecanlıyken bir de üstünde sörf yapmak nasıl bir duygu diyorsanız, bu görüntüler tam size göre. Üstelik fazla adrenaline dayanamayanlar doğal güzellik ve manzaranın keyfini çıkarabilir…

Kategori

Göl içinde oluşan korkunç girdap

Yurtdışında kaydedilen bu görüntülerde, bir gölün içinde oluşan girdabın ürkütücü hali kamera tarafından anbean kaydedildi. İzleyenler ise görüntüyü oldukça ürkütücü buldu.

Kategori

Boğazda yağmur sonrası…

İstanbul’da akşam saatlerinde kısa süreliğine yağan yağmurun ardından boğazda gökkuşağı oluştu. Gökkuşağı kısa sürede kayboldu. Oluşan manzara kısa da sürse de ardında güzel bir görüntü bıraktı.