makyaj – Sözcü TV

makyaj

Kategori

Siz onları bir de makyajsız görün

Makyaj yaparak görünümümüzü değiştirmeyi, yüzümüzün parçalarını farklı gösterip vurgulamayı ya da gizlemeyi hepimiz iyi kötü beceriyoruz. Bu kadınlarsa öyle makyajlar yapıp değişiyorlar ki gözlerinize inanamayacak, hatta ”bu kadarına da pes” diyeceksiniz.

Kategori

Makyaj sanatçısı istediği kişi olabiliyor

Mariana Mamic isimli makyaj sanatçısı, yüzüne yaptığı makyajla filmlerdeki ünlü karakterleri candırabilmesiyle tanınıyor. Sosyal medyada viral olan görüntülerde Mamic’in sanatçı tüm ayrıntılarıyla izlenebiliyor.

Kategori

Makyaj ile kuklaya dönüştü

Mirjana Kika Milosevic isimli makyaj sanatçısının kendi bedeninde yaptığı çalışma sosyal medyanın gündemine geldi. Kendisine bir kukla izlenimi veren Milosevic’in makyaj çalışması sosyal medyada kısa sürede viral hâle geldli.

Kategori

Çığır açan makyaj sanatı

Sosyal medya platformlarında paylaştığı ve kendine ait makyaj tasarımlarıyla ‘eşsiz’ görüntüler ortaya çıkaran sanatçı Mimi Choi; bu sefer yüzünü makyaj ile yokmuş gibi gösterdi. Yaptığı uygulamanın başarısını kanıt olarak farklı perspektiflerden çektiği videolar ile gösteren kişinin makyaj sanatı viral hâle geldi.

Kategori

Yaptığı makyajla herkesi şok etti

Yaptığı makyaj ile perspektiften de yararlanarak boyun hattını görünmez yapan sanatçının yeni çalışması resmen hayret ettiriyor.

Yondu karakterinin makyaj rutini

Guardians of the Galaxy’nin iki filminde de göz dolduran karakterlerden birisi olan Yondu’nun o mavi görüntüsünü elde etmek için uzun süren makyaj rutini var. Oyuncu Michael Rooker buna nasıl dayanıyor bilmiyoruz!

Kategori

İşte bu da dudak sanatı

Makyaj videolarının yükselişte olduğu bugünlerde kimi zaman harikalarla karşılaşıyoruz. İnce ince işlenmiş bu makyaj harika görünüyor… Bu kadar uğraşıp sadece bir gün kullanabildiğiniz bu makyajla uğraşmaya değer mi siz karar verin…

Kategori

Makyajın böylesi…

Makyaj videolarının trend olduğu bugünlerde birbirinden ilgiç bambaşka videolarla karşılaşıyoruz. İşte bu video da en ilginçlerinden biri…

Kategori

Devlet televizyonunda kadınlara ‘makyajla morluk kapatma’ dersi

Fas’ın 2M isimli devlet televizyonunda yayınlanan bir programda aile içi şiddet gören kadınlar için ‘makyaj tüyoları’ verilmesi ülkedeki kadınları ayağa kaldırdı. Kanal, gelen tepkilerin ardından sorumluluğu programa atarak özür diledi.

Kategori

3 yaşındaki kızının makyajına servet harcıyor

26 yaşındaki anne Sammy Bushell, henüz 3 yaşındaki kızı Hallie Mai’nin giyimine ve makyajına 15 bin liradan fazla para harcıyor. Kızı için ‘Onu küçük bir güzellik kraliçesi yapacağım’ diyen anne harcadığı paranın kat be kat fazlasını harcamaya hazır.Uzmanlar, makyaj malzemelerinin fiziksel olarak alerji, egzama gibi rahatsızlıklara sebebiyet vereceğini belirtirken kimi kozmetik malzemelerde bulunan BPA gibi maddelerin kanserojen olduğunun altını çiziyor.

Kategori

Cadılar Bayramı’nın korkutan el makyajı

Biraz makyaj ile unutulmaz korku numarası yapmak isteyenler için çözüm niteliğindeki bu video oldukça ilgi gördü. Cadılar Bayramı yaklaşırken siz de bu makyaj numarasını yaparak çevrenizdekilere korkutucu bir an yaşatabilirsiniz.

Kategori

Filmlerdeki yaratık makyajları böyle yapılıyor

Howard Berger, The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe, Inglourious Basterds, The Green Mile gibi filmlerin perde arkasında çalışan özel makyaj efektleri sanatçısıdır. Aktörleri birer canavara çevirmek onun işi…

Kategori
Filmlerdeki yaratık makyajları nasıl yapılır?

Filmlerdeki yaratık makyajları nasıl yapılır?

Howard Berger, The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe, Inglourious Basterds, The Green Mile gibi filmlerin perde arkasında çalışan özel makyaj efektleri sanatçısıdır. Aktörleri birer canavara çevirmek onun işi!

Kategori

Optik yanılgı yaratan başarılı makyaj

Taylandlı makyaj sanatçısı Monticha Sriyoschati aşırı başarılı bir makyaj ile gözlerini yanılgıya sunuyor. Bakarken gözlerin yanılmaması elde değil.

Kategori

Islak mendille dalgalı saç yapımı

Hiç ısı kullanmadan düz saçlarını uyguladığı enteresan ıslak mendil yöntemiyle dalgalandıran bu kadının videosu sosyal medyada kadınların en çok ilgi gösterdiği videolar arasında yer alıyor.

Kategori
Tirnak modasinin 100 yil icindeki inanilmaz degisimi

Tırnak modasının 100 yıl içindeki inanılmaz değişimi

Kadınlar için yüzyıllardır değişmeyen şeylerin başında saç ve makyajın yanında tırnak bakımı da göze çarpıyor.1916’dan günümüze tırnaklarına düşkünlüklerini ve zaman içindeki değişen stil anlayışları.

Kategori
Makyaj ile mukemmel bir vucut yaratabilirsiniz!

Makyaj ile mükemmel bir vücut yaratabilirsiniz!

Son yıllarda gittikçe popüler hale gelen kontür makyajı, vücuda da sıçradı! Çoğunlukla surata yapılan makyajlardı burada ise vücut makyajı ile mükemmel denebilecek hatlara sahip olan kadınları izleyeceğiz…

Kategori

Natalie Portman güzellik için karşınızda

Dior`un kozmetik kampanyalarının yıldızı Natalie Portman, yeni fondöten serisini tanıttı. 2010 yılından beri, Dior`un güzellik elçiliğini yapan Natalie Portman, markanın yeni ürününü tanıttı. Miss Dior`la bütünleşen 34 yaşındaki Natalie, çekim için Tim Walker`ın objektifine poz verdi.

Kategori

1 erkek 5 kadına nasıl dönüşür?

Erkek makyaj sanatçısı Joshua Masuda makyaj yardımıyla kadına dönüşüyor. Sanatçının peruk ve makyajla 5 farklı kadına dönüştüğü video görenleri büyülüyor.

Kategori

Sınıftaki güzel kızlar makyajlarını silince bakın neye dönüştüler

Japon makyaj devi Shiseido, çarpıcı yeni reklam filmi ile makyajın korkutucu yönünü bizlere gösterdi. İlk başta her şey normal görünüyor. Fakat birinci dakikadan sonra işler değişiyor. Filmin geriye sarmasıyla sınıftaki güzel kızlar bakın neye dönüşüyor.

Kategori

Makyaj trendlerinin tarih boyunca inanılmaz değişimi

Makyaj trendlerinin tarihsel süreçte nasıl değişir? İngiliz makyöz ve güzellik uzmanı Lisa Eldridge,ilk olarak Mısırlı makyajıyla başlayıp  20. yüzyıla kadar 20.yy’a, yıldan yıla makyaj değişimine kadar tarihsel süreçte nasıl değiştiğini gösterdi.