mağara – Sözcü TV

mağara

Kategori

Mağaradan son çocuk da kurtarıldı

Tayland’da bir mağarada mahsur kalan 12 çocuğun hepsinin kurtarıldığı açıklandı. Çocukların sağ salim kurtarılması tüm ülkede büyük sevinç yarattı.

Kategori

Gerçekte ne olduğunu öğrenince çok şaşıracaksınız

Meksida’ki bir otel müşterilerine çok farklı bir deneyim sunuyor. Yeraltı mağarasını andıran bir havuza sahip olan otel, klasik otel algısının çok dışında bir yaklaşıma sahip.

Kategori

İnsanın içini ürperten en güzel 5 mağara

Mağaralar çoğu zaman insanın içini ürperti ile dolduran bir güzelliğe sahiptir. Bazılarında ise bu durum çok daha ileri bir safhada olabiliyor. Bugünkü İstikamet’imizde ise sıradışı mağaralar var.

Kategori

Çelik kapılı ve havalandırmalı PKK mağaraları bulundu

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonları kapsamında dün 3’üncü Piyade Tümen Komutanlığı tarafından arama tarama faaliyetleri icra edildi. Bu esnasında Hakkâri Kovan Tepe mevkiindeki büyük mağara içinde havan ile diğer silah ve malzemeler ele geçirildi. Mağarada kilitli çelik kapı ve fanlı havalandırma düzeneği bulunduğu görüldü.

Kategori

Çukurca’da PKK sığınakları bulundu

TSK’dan yapılan açıklamada, 3’üncü Piyade Tümen Komutanlığının sevk ve idaresinde 1’inci Komando Tugayı, 2’nci Hudut Tugayı, ve JÖH birlikleri ile icra edilen operasyonda hava kuvvetleri, kara havacılık ve topçu birlikleri ile sürdürülen operasyon devam etmekte olduğu bildirildi.Hakkari’nin Çukurca kırsalında icra edilmekte olan Şehit Sağ. Üçvş. Mekan Şahin operasyonunda BTÖ mensuplarınca kullanıldığı tespit edilen Seni Tepe’deki bir sığınakta çok sayıda silah, mühimmat, yiyecek ve giyecek malzemesi, akaryakıt, jeneratör, akü, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler ile muhtelif tıbbi ve yaşam malzemesi ele geçirildi. Ayrıca sığınak içerisinde daha önce etkisiz hale getirilen bazı teröristlerin cesetleri bulundu.

Kategori

Suyun altında onlarca mağara!

Bir göle dalıp onlarca mağaranın içinden geçtikten sonra hep aynı su yüzüne çıkmak istiyorsanız burası tam sizlere göre. Hem adrenalin hemde macera yaşayacağınız su altı mağaraları gezintisi birazda cesaret istiyor.

Kategori
TSK’dan operasyon açıklaması

TSK’dan operasyon açıklaması

TSK tarafından yapılan açıklamada, “Hakkâri / Çukurca bölgesinde Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerce kullanıldığı tespit edilen barınak, mağara ve silah mevzileri düzenlenen hava harekâtı ile imha edilmiştir.” denildi.

Kategori
Mağarada böcek yuvasına dokununca göz gözü görmedi!

Mağarada böcek yuvasına dokununca..

Bulunduğu mağarada yanlışlıkla böcek yuvasına dokunan adam neye uğradığını şaşırdı. Yuvalarından çıkan binlerce böcek, bir anda her yeri sardı .Neyse ki bu korku dolu anlar, can kaybı yada ciddi yaralanma yaşanmadan sona erdi.

Kategori

Beş kişi bu ufacık delikten içeri girdi

Bir mağaraya açılan bu ufacık delikten içeriye beş kişi birden girdi. Delik küçük olsa da içinde bir çok insanı barındıracak büyüklükte olan mağara hayranlık uyandırdı.