Lice – Sözcü TV

Lice

Kategori

Diyarbakır’da PKK’nın silah deposu bulundu

Diyarbakır’ın Lice ilçesi kırsalında bugün 10 köyden ilan edilen sokağa çıkma yasağından sonra gerçekleştirilen operasyonda, PKK terör örgütü mensuplarına ait 4 silah deposu bulundu. Depolarda yapılan aramalarda, çok sayıda silah ve mühimmat ile patlayıcı ele geçirildi.

Kategori

Şehit babasını el sallayarak uğurladı

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Arıyeşil, memleketi Eskişehir’de son yolculuğuna uğurlandı. Şehidin 3 yaşındaki oğlu Fatih’in, babasını gözyaşları içinde el sallayarak uğurlaması yürekleri dağladı.

Kategori

PKK’nın bomba yüklü araçları böyle vuruldu

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde bomba yüklü olduğu tespit edilen 3 araç taarruz helikopterle vurularak imha edildi. Alınan bir ihbarı değerlendiren güvenlik güçleri bomba yüklü olduğu tespit edilen 3 aracı taarruz helikopter kollarıyla havadan ateş ederek imha etti. Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı’nca Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) mensupları tarafından yapılan mayın/EYP patlatma ve bombalı araç ile saldırı türünde eylemlerin önlenmesi, Diyarbakır ilinde faaliyet yürüten terörist faaliyetlerinin tespiti, yakalanması, etkisiz hale getirilmesi, silah, mühimmat ve el yapımı patlayıcı maddelerin ele geçirilmesi maksadıyla çalışmalara devam edilmektedir. Alınan bu tedbirler çerçevesinde, Diyarbakır Lice ilçesi Beğendik köyü mülki sınırları içerisinde BTÖ mensuplarınca bombalı araç saldırısı eyleminde kullanılmak üzere patlayıcı yüklendiği yönünde güvenlik güçlerine intikal eden bilgilerin değerlendirilmesi neticesinde, 3 araç, 11-12 Ekim 2016 tarihlerinde taarruz helikopter kollarınca havadan ateş edilmek suretiyle yerinde tahrip edilmiştir. Bomba yüklü araçlara yapılan atışları müteakip, söz konusu araçlar ile araçların bulunduğu mevkii civarındaki bölgelerde kuvvetli patlamaların meydana geldiği tespit edilmiştir. Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla operasyon ile ilgili olarak adli işlemlere devam edilmektedir” denildi.

Kategori
PKK’nın 22 bombalı aracı yakalandı

PKK’nın 22 bombalı aracı yakalandı

Diyarbakır 7. Kolordu Komutanlığı idaresinde gerçekleştirilen “Bayrak-14 Şehit Jandarma Teğmen Abdülselam Özatak Müşterek Birlik Operasyonu’nda sona gelindi.  Diyarbakır’ın Lice ilçesinde, terör örgütü PKK ve örgütün en büyük finans kaynağı uyuşturucuya yönelik başlatılan ve bugün sona ermesi beklenen operasyonda, yaklaşık 20 ton patlamaya hazır hale getirilmiş amonyum nitrat ele geçirildi, teröristlerce bombalı saldırıda kullanılacağı değerlendirilen çoğunluğu lüks 22 araç yakalandı.

Kategori

Lice’de iki günde 27 milyonluk esrar ele geçirildi

‘Bayrak-14 Şehit Jandarma Teğmen Abdülselam Özatak Müşterek Özel Birlik Operasyonu’  kapsamında Diyarbakır’ın Lice İlçesi’nde devem eden müşterek özel birlik operasyonları kapsamında 2 günde piyasa değeri yaklaşık 27 milyon lira olan esrar maddesi ele geçirildi.

Kategori

Büyük operasyon için düğmeye basıldı

Diyarbakır’ın Lice ilçesinin kuzey ve güneyi dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey sözde örgüt yöneticilerinin de bulunduğu bölücü terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek için Bayrak-14 Şehit Jandarma Teğmen Abdülselam Özatak Müşterek Özel Birlik Operasyonu başlatıldı.

 

Kategori

Lice’de Jandarma bomba yüklü araç yakaladı

Diyarbakır’ ın Lice ilçesinde jandarma ekipleri tarafından eylem hazırlığındaki bomba yüklü araç ele geçirildi.Jandarmaya bağlı ekipler Diyarbakır Lice girişinde durumundan şüphelendikleri bir aracı durdurdular. Ekiplerin büyük bir dikkatle incelediği araçtan 500 kilogram bomba çıktı.Kanlı eylem planı için hazırlanmış bombalı araçta bulunan 2 kişi de gözaltına alındı. Olayla ilgili araştırma sürüyor.

Kategori

Lice’de öğrenci servisi TIR’la çarpıştı

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde öğrencileri taşıyan servis TIR ile çarpıştı, alınan son bilgilere göre kazada 2’si öğrenci olmak üzere 5 kişi hayatını kaybetti.

Kategori

Lice’de çatışma: 1 şehit, 3 asker yaralı

DİYARBAKIR’ın Lice İlçesi’nin kırsal kesiminde bugün PKK’lılar ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 1 şehit, 3 asker yaralandı.

Kategori

“Olmayo böyle kardeşim olmayo”

Lice şehidi Astsubay Başçavuş İsmail Yavuz, Manisa Salihli’de son yolculuğuna uğurlandı. Camiye getirilen Türk bayrağına sarılı tabuta sarılan şehidin eşi Birsen Yavuz, babası Mehmet Yavuz ile yakınları gözyaşlarına hakim olamadı. Şehidin yakınları arasındaki bir kadın da yöresel şivesiyle “Çare bulun buna. Olmuyo, böyle kardeşim, olmuyo” diye haykırdı.

Kategori

Lice’deki yangın kontrol altına alındı

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde 2 askerin şehit olduğu ve 4 askerin yaralandığı bombalı saldırıdan sonra başlatılan operasyon sırasında çıkan büyük yangın, İtfaiye ekiplerinin yoğun çabası ile kontrol altına alınırken, bugün sabah saatlerinde Dibek köyü yakınlarında bir noktada yangın çıktı. Çıkan yangının söndürülmesi için çalışmalar sürüyor.