Levent Kırca – Sözcü TV

Levent Kırca

Kategori

Levent Kırca ölümünün 1. yılında anıldı

Ünlü sanatçı Levent Kırca, ölümünün 1’inci yılında sevenleri ve dostları tarafından Zincirlikuyu’daki mezarı başında anıldı. Levent Kırca’nın oğlu, Oğulcan Kırca, usta sanatçının mezarı ile ilgili yapılan haberlere “Söylenenler o kadar komik ve rezil” diyerek tepki gösterdi. Yakalandığı karaciğer kanseri nedeniyle tedavi gördüğü hastanede geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden ünlü sanatçı Levent Kırca, Zincirlikuyu’daki mezarının başında anıldı. Anmaya katılan Kırca’nın oğlu Oğulcan Kırca, oyuncular Murat Gören ve Cengiz Güleryüz, söz yazarı Sezen Cumhur Önal, sevenleri ve dostları Kırca için dua etti.

Kategori

Levent Kırca – Ölümü Gör

Ölümün yıl dönümünde anılan duayen komedyen Levent Kırca’nın Ölümü Gör skeci paylaşım rekorları kırıyor. Yerin dolmaz büyük usta. Saygıyla anıyoruz.

Kategori

İşte Levent Kırca’nın Başbakan tarifi

Usta sanatçı merhum Levent Kırca’nın 23 yıl önce hazırladığı bir skeç bugünlerde yine sosyal medyanın ilgi konusu oldu.13 Mayıs 1993 tarihinde yayınlanan skeçte Levent Kırca, “Sizce yeni Başbakan nasıl olmalı” sorusuna verdiği yanıtla ileri görüşlülüğünü bir kez daha ortaya koymuş oldu.

Kategori

Levent Kırca ‘one minute’ krizinin skecini yapmıştı

Uzun zaman sonra Türk dış politikası, tarihinin en önemli anlarına şahit oldu. O dönem başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan, 2009 yılında Davos’ta yaptığı ‘one minute’ çıkışı yapmış ve İsrail ile yaşanacak olan krizin önemli adımlarından birisi atılmış oldu. 2010 yılındaki kanlı Mavi Marmara gemisi baskını ile İsrail-Türkiye ilişkileri tamamen bitme noktasına gelmişti. Türkiye-İsrail ilişkileri Roma’daki diplomasi trafiğinin ardından yeni bir sürece girdi. O dönem Olacak O Kadar adlı programın yapımcısı ve senaristi olan ve 2015 yılında aramızdan ayrılan Levent Kırca, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Davos’taki ‘one minute’ krizini skecine konu edinmişti. İsrail-Türkiye arasında yaşanan yeni gelişmeler sonrası bu skeç tekrar gündeme geldi ve birçok sosyal medya kullanıcısı tarafından paylaşılmaya başlandı.

Kategori

Levent Kırca Zincirlikuyu’dan güldürmeye devam ediyor

Geçen yıl 12 Ekim’de aramızdan ayrılan ve Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verilen usta komedyen Levent Kırca bir döneme damgasını vurmakla kalmadı vefatından sonra da yüzlerimizi güldürmeye devam ediyor. Duayen sanatçının, eşi Oya Kırca’nın da yer aldığı Olacak O Kadar ekibiyle hazırladığı, TRT başta olmak üzere pek çok kanalda yayınlanan skeçleri hala güncel, hala özel ve hala paylaşım rekorları kırıyor. İşte Kırca’nın canlandırdığı önceki gün yaşamını yitiren Yaşar Nuri Öztürk’ten, geçinemediği için okuldan sonra kokoreç satan lise müdürüne, ‘Aç mısın Tok musun’dan  Erkek Karı’ya durumumuzu hala en güzel anlatan o skeçlerden bir derleme…  Usta komedyen Levent Kırca’yı saygı, sevgi ve hürmetle anıyoruz…. Toprağı bol olsun…

Kategori

Olacak O Kadar zam açıklaması

Bugün bir çok gazetede yer alan haberlere göre ramazan bayramında memur ve emekliler zam sarhoşu olacak. Fakat gerçek böyle değil. Yılın ikinci 6. ayına girildiği için zam dönemi bayrama denk geliyor. En düşük memur maaşı 110 TL, en düşük memur emeklisi maaşı 72 TL en düşük işçi emeklisi maaşı ise 44 TL artacak.

Kategori

Levent Kırca’nın Fatih Terim taklidi

Milli Takımımızın Euro 2016’daki kötü performansından sonra sosyal medyada Levent Kırca’nın Fatih Terim taklidi paylaşım rekorları kırıyor.

Kategori

Dünyanın en kibar sarhoşu

Markete yumurta almaya gelen sarhoş adam aynadaki yansımasını başkası sandı. Buraya kadar normal sarhoşluk vakası diyebileceğimiz olay, adamın kendi yansımasına yol izni tanımasıyla adeta Levent Kırca skeçlerinden fırlamış bir hal aldı.

Kategori

Olacak O Kadar Kansız Darbe

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün TOBB 72. Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik olarak, ”Böyle bir Başkanlık sistemini kan dökmeden getiremezsin” demişti. Bugün Ankara’da “Milli İrade” konulu toplantıda konuşan Erdoğan Kılıçdaroğlu’na yanıt verirken, ”Kan dökmek zalimlerin meczupların işidir” diye konuştu. Yaşanan bu sürece AKP Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da görevden el çektirilmesi eklenince gündem ‘darbe, başkanlık sistemi ve kanlı mı kansız mı’ konuları üzerinde yoğunlaştı. Bu durum da akıllara usta komedyen Levent Kırca’nın bir döneme damgasını vuran Olacak O Kadar programında yer alan Kansız Darbe skecini getirdi. İşte yıllar geçse de eskimeyecek o skeç. Yine güleceğiz ağlanacak halimize…

Kategori
"Sizce yeni Başbakan nasıl olmalı"

İşte Levent Kırca’nın Başbakan tarifi

Usta sanatçı merhum Levent Kırca’nın 23 yıl önce hazırladığı bir skeç bugünlerde yine sosyal medyanın ilgi konusu oldu.13 Mayıs 1993 tarihinde yayınlanan skeçte Levent Kırca, “Sizce yeni Başbakan nasıl olmalı” sorusuna verdiği yanıtla ileri görüşlülüğünü bir kez daha ortaya koymuş oldu.

Kategori

Güldür Güldür Show, Levent Kırca’yı böyle andı

Show TV’de yayınlanan Güldür Güldür Show, dün akşamki bölümünde Levent Kırca’yı andı. Skeçlerinin birinde birden Olacak O Kadar’ın şarkısını söylemeye başlayan ekip dakikalarca ayakta alkışlandı. Göz yaşlarını tutamayan Ali Sunal’ın, Levent Kırca’nın vefatından çok etkilendiği görüldü.

Kategori

Levent Kırca istifa etmeyen iktidarları böyle sahnelemişti

Geçtiğimiz günlerde son yolculuuna uğurladığımız usta sanatçı Levent Kırca, bugünkü iktidarın yaptıklarını o daha önceden sahnelemişti.

Kategori

Levent Kırca kırgın mı ayrıldı?

Koca çınar Levent KIRCA oğlu Yolculuğuna Levent Camii’nden uğurlardı. Cenaze törenine Ailesinin yanı Sıra gazeteciler ziyaretinde siyasiler de katıldı. Dostları Levent Kırca’yı Sözcü Tv’ye anlattı ailesi ettik.

Kategori

Levent Kırca’yı çocukları gözyaşı ile uğurladı

Tedavisini gördüğü Karaciğer kanserine yenilerek yaşama veda eden usta tiyatrocu Levent Kırca, son yolculuğuna böyle uğurlandı. Tören istemeyen Kırca’nın cenazesi Levent Afet Yolal Camii’nde öğle namazına müteakip kılınacak namazın ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Kategori

Fatih Altaylı ile Levent Kırca birbirlerine böyle girmişti

Levent Kırca, yaklaşık 2 yıl önce Fatih Altaylı’nın Teke Tek  programına çıkmış ve cesur konuşmalarıyla Altaylıyı böyle çıldırtmıştı.

Kategori

“Levent iyi insandı bunlar kötü”

Sanat camiası büyük usta Levent KIRCA’nın ani ölümüyle yasa büründü. Yeşilçam’ın çınarı Müjdat GEZEN can dostu Levent KIRCA’yı Sözcü TV’den Turgut Erat’a anlattı. Levent KIRCA’nın son filminde siyasi tek bir kelime olmamasına rağmen yayınlatacak kanal bulamadığına üzüldüğünü söyledi. Müjdat GEZEN röportaj da Sözcü Gazetesi yazarı duayen gazeteci Uğur DÜNDAR ile birlikte gittiği  son hastane ziyaretinde de aralarında geçen diyaloğu hüzünlü gözlerle anlattı.

HABER: Turgut ERAT
KAMERA: Serdar TEMEL

Kategori

Levent Kırca’nın Atatürk Resmi adlı skeci

Bugün hayata gözlerini yuman büyük usta Levent Kırca, adeta günümüzü anlatan skeci paylaşım rekorları kırıyor.Skeçde yer alan görüntüde Kırca’nın Çalığtığı kurumdaki Atatürk resmine nasıl sahip sıktığı görülüyor.

Kategori

Levent Kırca sadece güldürmüyordu!

Olacak O Kadar programı ile tanınan usta oyuncu Levent Kırca ülkede yaşanan gerçek olayları eğlenceli hale getirip televizyonda parodiler yaparak herkesin gönlünde taht kurmuştu.

Kategori

Levent Kırca böyle darbe yapmıştı!

Leven Kırca’nın televizyon fenomeni haline gelmiş mizah programı ‘Olacak O Kadar’ın unutulmaz skeçlerinden biri olan ‘Darbe’  Darbe yapmak isteyen fakat bir türlü başaramayan bit generalin başından geçen  trajikomik olayları konu alıyor.

Kategori

Oya Başar, Levent Kırca’yı anlattı

Bir süredir karaciğer kanseri için tedavi gören tiyatro sanatçısı Levent Kırca, 67 yaşında hayatını kaybetti. Kırca’yla 15 yıl evli kalan ve aynı zamanda rol arkadaşlığı yapan Oya Başar NTV canlı yayınına bağlanarak, “Biz onu çok sevdik” dedi. Levent Kırca’nın anlatılmasına gerek olmadığını yaptıklarıyla var olduğunu söyledi. Gözyaşlarına hakim olamayan Başar, özür dileyerek daha fazla konuşamayacağını ifade etti.

Kategori

Levent Kırca bu karakteriyle milyonların gönlünü fethetmişti

Levent Kırca sanat hayatı boyunca sayısız karaktere bürünmüştü ama canlandırdığı ‘Sarhoş’ karakteri milyonların gönlünü fethetmişti. Levent Kırca geçtiğimiz günlerde, meşhur ‘Sarhoş’ karakterini film yapacağını açıklamış ancak sağlık sorunları nedeniyle bu projesini hayata geçirme fırsatı bulamamıştı.