Kuzey – Sözcü TV

Kuzey

Kategori

Belgesel ekibi Norveç’te Kuzey Işıkları’nı görüntüledi

Aurora Borealis olarak da bilinen Kuzey Işıkları Norveç’te Peter Schmelz ve ekibi tarafından görüntülendi. Derleme hâle getirdikleri videoyu sosyal medyada paylaşan ekibin çalışması kısa sürede viral hâle geldi.

Kategori

Kuzey Amerika’yı vuran kasırgalar hakkında görsel çalışma yapıldı

NASA, 2017’de meydana gelen ve Kuzey Amerika’yı vuran kasırgaları yaptığı görsel çalışmayla özetledi. Irma, Harvey gibi ABD’yi vuran kasırgaların yapılan çalışmayla canlandırıldığı video içerisinde ayrıca Sahra Çölü’nden gelen çöl fırtınaları da yer alıyor.

Gökyüzü belgeseli için binlerce kilometre yol gitti

‘Monsoon IV’ isimli belgesiyle sosyal medyanın gündemine gelen yapımcı Mike Olbinski, söz konusu belgesel için Kuzey Amerika’da 13 bin kilometre yol yaptı. Olbinski’nin gökyüzüne dair belgesel çalışması video paylaşım platformu Vimeo tarafından ‘Editor’s Pick’ başlığıyla ön plana çıkarıldı.

Kategori

Kuzey Kore’yi bir de böyle görün!

Yasaklarıyla bilinen ve politik düzlemde ‘kapalı kutu’ olarak adlandırılan Kuzey Kore’yi İngiliz sporcu Jamie Barrow ziyaret etti. Masikryong Kayak Merkezi’nde kayma fırsatına erişen Barrow, ayrıca özel izinle ziyaret ettiği ülkede başkent Pyongyang’ı da görüntülemeyi başardı.

Kategori

ABD’de kuzey ışıkları görüldü

ABD’nin Wisconsin eyaletinde bulunan Bayview Beach kentinde gece saatlerinde kuzey ışıkları görüldü. Daha çok Kuzey Kutbu’na yakın yerlerde görmeye alışık olduğumuz kuzey ışıklarının muhteşem görüntüsü kameraya yansıdı.

Kategori

Genç öğretmenin cevabı izleyenleri şaşırttı

‘Kim Milyoner Olmak İster’ yarışmasında Ege Üniversitesi Amerikan Dili ve Kültürü mezunu yarışmacı elendiği soruyla hem Selçuk Yöntem’i hem de ekran başındakileri şaşırttı.”Sırt sırta verip kollarını iki yana açan iki kişiden, birinin sol kolu kuzeyi gösteriyorsa diğerinin sağ kolu hangi yönü gösterir?” sorusuna güney yanıtını veren genç yarışmacı, cevap yanlış çıkınca büyük şaşkınlık yaşadı.

Kategori

Kuzey çevre otoyolunda kurbanlık katliamı

Kuzey çevre otoyolunu kullananlar, Kilyos mevkiinde vicdansızlığın görüntüsüyle karşılaşıyor. Kurbanlık olarak İstanbul’a getirilen 3 büyükbaş hayvanın ölüsünün otoyolun hemen yanıbaşında boylu boyunca yattığı görülüyor. Sevk sırasında havasızlık ya da susuzluktan öldüğü düşünülen kurbanlık hayvanları buraya kimin ya da kimlerin attığı bilinmiyor.

Kategori
endonezya

Endonezya’da Sinabung Yanardağı faaliyete geçti

Endonezya’nın Kuzey Sumatra eyaletine bağlı Karo şehrinde bulunan Sinabung Yanardağı lav külleri püskürttü. Zehirli ve sıcak olan lav külleri bölge halkını endişeye sevk ediyor. Salı günü 12 defa aktif hale geçen yanardağdan yükselen lav külleri, 3500 metre yüksekliğe kadar çıktı. Lav külleri solunum yolu ile vücuda giriyor ve tüm vücudu etkisi altına alıyor. Belli bir süre sonra ise insan ve hayvan bedenleri taşlaşıyor.