kürtçe – Sözcü TV

kürtçe

Kategori

Diyarbakır Adliyesi’nde 4 dil açılımı

Diyarbakır Adliyesi’ndek yeni uygulamaya sokulan Mahkeme Yönetim Sistemi ile Adliye binasında Türkçe bilmeyen vatandaşlar için Kürtçe, Arapça, İngilizce ve Zazaca bilen personel görevlendirildi. Bina girişindeki danışma ofisinde görev yapacak personel adliyeye gelen ve Türkçe bilmeyenlere işlemlerinde yardımcı olarak, binadan ayrılana kadar eşlik edecek.

Kategori

THY uçağında halay!

Türk Hava Yolları’nın (THY) Hakkari’ye yaptığı ilk seferde bir ilke imza atıldı. THY uçağında Kürtçe ve Türkçe türküler söylenirken yolcular halay çekti.

Kategori

Saldırı bölgesinde av tüfeği tapası bulundu

Fenerbahçe kafilesini taşıyan otobüsün silahlı saldırıya uğradığı bölgede inceleme yapan polis ekipleri, dere yatağında bir av tüfeği buldu.Sabah saatlerinden itibaren olayın yaşandığı bölgede çalışmalarını sürdüren polis ekipleri, olay yerine yakın ormanlık alanda incelemelerini sürdürüyor. Yol kenarındaki bir ağacın dallarında da av tüfeğine ait saçma izi tespit eden ekipler, buraya yaklaşık 100 metre uzaklıktaki dere yatağında yaptıkları aramalarda bir adet av tüfeğine rastladı.Polis ekipleri, söz konusu av tüfeğini, olayda kullanılan silah olup olmadığını belirlemek için Kriminal Şube Müdürlüğüne götürdü. Polis ve jandarma ekiplerinin bölgedeki incelemeleri sürüyor.