kürt – Sözcü TV

kürt

Kategori

Bu at yürek yemiş olmalı!

İnternette paylaşılan bu görüntüler izleyenleri şoke ediyor. Bir atın çevresindeki kurt sürüsüne aldırış etmeden rahat tavırlarıyla dikkat çektiği görüntüler gerçekten şaşırtıcı. Üstelik söz konusu at, kaşınmak için kurtların arasında sırt üstü yatıyor.

Kategori

Yola çıkan kurt araba kovaladı

Tatile giden bir aile, seyir hâlindeyken kendilerini kovalayan bir kurdu kayda almayı başardı. Sosyal medya platformlarında yer alan görüntü, doğal yaşam alanından otoyola inen bir kurdu gösteriyor.

Kategori

Drone ile şans eseri çekilen inanılmaz görüntü

Kanada’da yer alan Ontario’nun kuzey bölümünde drone ile şans eseri çekilen görüntü sosyal medyanın gündemine oturdu. Dan Nystedt’in çektiği görüntüde drone ile bölgede çekim yapan kişi bir anda kendisini yaşam mücadelesi çekerken buldu. Bir kurdun avlamak istediği geyiğin yaşam mücadelesi drone görüntülerine tamamiyle yansıdı.

Kategori

Tyrion Lannister’dan Game of Thrones hayranlarına uyarı

Dünyaca ünlü dizi Game of Thrones’ta Tyrion Lannister karakterini canlandıran Peter Dinklage, “Kendinize güvenmiyorsanız diziden özenip huski (Sibirya kurdu) almayın” dedi. Ünlü oyuncunun bu uyarısı, hayranları tarafından takdirle karşılandı.

Kategori

Aç kurt köpeğe saldırdı

TOKAT’ın Almus ilçesinde aç kalarak ilçe merkezine inen bir kurdun köpeğe saldırması, güvenlik kamerasına kaydedildi. Almus’ta olumsuz hava koşulları nedeni ile aç kalan bir kurt, dün gece ilçe merkezine inerek Ötüken Mahallesi’nde bir köpeğe saldırdı. İlçede yaşayan Ömer Altay’ın evin önüne kurduğu güvenlik kamerasınca kaydedilen görüntülerde iki hayvanın boğuştuğu görüldü. Kurdun daha sonra ise köpeği ısırıp sürükleyerek götürmesi görüntülere yansıdı.

Kategori

Peşmerge Başika’da

İngiliz Reuters haber ajansı, Peşmerge güçlerinin Başika’yı IŞİD’den temizlediğini duyurdu. Operasyona ABD öncülüğündeki Koalisyon güçlerinin hava desteği sağladığını duyurdu.

Kategori

Ölümü göze alarak vahşi kurdu kurtardı

Ormanda ayağı kapana kısılıp mahsur kalan kurdu kurtarmak için seferber olan koca yürekli insanlar, kurt tarafından saldırıya uğramayı göze alarak onu kurtardılar.

Kategori

Provokasyonu önleyen şehit babası konuştu

Bolu’nun Mudurnu İlçesi’ne bağlı Taşkesti Beldesi’nde Türk bayrağına saygısızlıkta bulundukları iddia edilen inşaat işçilerine öfkelenen kalabalığı sakinleştirmeye çalışan şehit babası Ahmet Temel, yeniden çalışmaya gelmeleri durumunda yaşananlar nedeniyle işçilerden özür dileyeceğini söyledi. Temel, belirterek, “Biz Türk, Kürt, Laz, Abaza, Çerkes hepimiz kardeşiz, bir bütünüz. Ayrımcılık olmasın, oyuna düşmeyelim” dedi.

Kategori

İlber Ortaylı: Ne biz Avusturyalıyız, ne arkadaşlar Macar

CNN TÜRK’te Hakan Çelik’in sunduğu Hafta Sonu Keyfi programında çözüm sürecinde hiçbir zaman umut verici bir gelişme görmediğini belirten İlber Ortaylı, “Türk-Kürt ayrılığından bir Avusturya-Macaristan çıkmaz. Ne biz Avusturyalıyız, ne arkadaşlar Macar” dedi.