kurbanlık – Sözcü TV

kurbanlık

Kategori
deve

Kurbanlık develeri en çok onlar tercih ediyor

Aydın’ın İncirliova ilçesinde 12 yıldan beri çiftliğinde deve üretimi yapan Aytekin Kaya, Kurban Bayramı dolayısıyla yurdun çeşitli illerine 20 kurbanlık deve sattıkları söyledi. Türkiye’deki insanların alım gücünün biraz daha azaldığını belirten Kaya, iki yıldan beri kurbanlık deve alanların çoğunun Suriyeli olduğunu söyledi.

Kategori
mö

Kurbanlık fiyatlarında rekor artış

Kurban besiciliği yapan vatandaşlar bu yıl yem ve saman fiyatlarında artış yaşandığını ve bununda doğal olarak hayvan satışlarına yansıdığını söylese de vatandaşlar artan fiyatlardan şikayetçi.

Kategori
KOYUN

Kurbanlıklarla lüks yata binip denize girdi

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Bodrum’a gelen şarkıcı Aydın Aydın, aldığı bir keçi ve bir koçla birlikte sahilde gezdi. Keçi ile koçun başına şapka takan şarkıcı Aydın, iki küçükbaş hayvana renkli iç çamaşırı da giydirdi. Keçi ve koçu Paşatarlası sahiline indiren şarkıcı, hayvanlarla beraber şezlonga yatıp güneşlendi. Şarkıcı, keçi ve koça kola içirmeyi de ihmal etmedi.

Kategori
kurbanblık

Kuzey çevre otoyolunda kurbanlık katliamı

Kuzey çevre otoyolunu kullananlar, Kilyos mevkiinde vicdansızlığın görüntüsüyle karşılaşıyor. Kurbanlık olarak İstanbul’a getirilen 3 büyükbaş hayvanın ölüsünün otoyolun hemen yanıbaşında boylu boyunca yattığı görülüyor. Sevk sırasında havasızlık ya da susuzluktan öldüğü düşünülen kurbanlık hayvanları buraya kimin ya da kimlerin attığı bilinmiyor.

Kategori
g2g42

2500 keçiyi bir buçuk dakikada yemledi

2500 adet küçük baş hayvanı tam bir buçuk dakika kadar kısa bir sürede yemlemeyi başaran bu hayvancılar işlerini oldukça hızlı yapıyorlar. İşte hayvanların çok hızlı bir şekilde yemlendiği o anlar…

Kategori
esenler

Kurbanlık boğaların çalınma anı güvenlik kamerasında

Esenler’de kurban kesim yeri olarak kullanılan oto parktan biri 9 bin, diğeri 5 bin TL değerinde iki boğa çalındı. Boğaların çalınma anı güvenlik kameralarına yansıdı.
Olay, Esenler Atışaalanı’nda kurban kesim yeri olarak kullanılan bir otoparkta bu sabah meydana geldi. Bu sabah saat 05.57’de kaydedilen görüntülerde, biri 9 bin diğer, 5 bin TL değerinde olduğu belirtilen boğaların çalınma anı güvenlik kameralarına an be an yansıdı.