kumsal – Sözcü TV

kumsal

Kategori

Kumsalda bilye yarıştırdılar

Bir jenerasyonun çocukluk eğlencesi olan misket bilyeler tekrardan moda hâle geldi. Kumsalda yarıştırdığı misket bilyeleri çekime alan ve bu konsepte yarışma havası katan kişinin çalışması viral hâle geldi.

Kategori

Acadia’nın doğal güzellikleri yapılan belgeselle ortaya çıktı

Yüz ölçümü 192 kilometre kare olan park içerisinde bulunan dağlar, sahiller ve göller tüm ayrıntılarıyla görüntülendi. Video paylaşım platformu Vimeo’dan yayınlanan çalışma görsel boyutu ile birçok kullanıcı tarafından beğenildi. Görüntüler kısa sürede viral olurken; belgesel içeriği bölgeye dair tanıtım özelliği de taşıyor.

Kategori

Sahildeki ağa takılan köpek balığını kurtardı

Sahildeki balıkçı ağına takılan bir köpek balığı kumsalda bulunan vatandaş tarafından kurtarıldı. Birçok sosyal medya platformunda paylaşılan video daha önce aynı şekilde kurtarılan yunus, kaplumbağa gibi örneklerin yanına köpek balığını da koydu. Tamamiyle kameralara yansıyan kurtarma işlemi sosyal medya içerisinde kısa sürede viral hâle geldi.

Kategori

Kumsala bırakılan çöpleri spor aletlerine dönüştürdü

Senegal’in açıklarında bulunan Cabe Verde’de (Yeşil Burun Adaları) bulunan Santa Maria kumsalında artık çöplerden yapılmış bir egzersiz bölümü var. Atlas Okyanusu’na kıyısı bulunan ada ülkesinde plajda Alcindo Soares isimli yapı işçisi, sahilden topladığı çöpleri spor aletlerine dönüştürdü. Hakkında kısa belgesel çekilen Soares, kumsal için açık hava egzersiz bölümü yaratmanın heyecanını  ‘kumsalı temiz görünce mutlu oluyorum’ şeklinde paylaştı.

Kumsalı sanat eserine çevirdi

Doku resimleri ve hat çizgiler üzerine çalışan Simon Beck isimli ‘yüzey’ sanatçısı; kumsallara yaptığı ve uzun saatler boyunca süren çalışmalarıyla biliniyor. Beck’in doğal yüzeylere yaptığı çalışmalar eşsiz olarak değerlendiriliyor.

Kategori

Yoga yaparken evlenme teklif etti

Son zamanlarda yapılan değişik evlenme tekliflerine alıştık. Uçaktan atlarken, denizin altında derken şimdi de yoga yaparken bir evlenme teklifiyle karşılaştık. Karşınızda bu zorlu evlenme teklifi.

Kategori

Adı Mutluluk 17. bölüm Final Fragmanı

Fox TV’nin yaz dönemi dizilerinden Adı Mutuluk 17. bölüm ile final yapıyor ve Batu ile Kumsal’ın öyküsü sona eriyor. Adı Mutluluk final bölümü 12 Ekim Pazartesi akşamı ekrana gelecek.