koyun – Sözcü TV

koyun

Kategori

Hırsızlıktan şüphelendi, gözlerine inanamadı!

Mardin’in Kızıltepe ilçesine bağlı Güçlü köyünde koyunun verdiği süt azalınca hırsızlıktan şüphelenip nöbet tutmaya başlayan Faruk Batırhan, gördüğü manzara karşısında şoke oldu. Koyunun sütünü boğanın emdiğini gören Batırhan, o anları cep telefonuna kaydetti.

Kategori

Koyun çobana öyle bir vurdu ki…

Almanya’da kaydedildiği düşünülen görüntüde bir koyun çobana saldırıyor. Kadın çoban koyunları otlamaya götürdüğü sırada yoldan geçen bir aracın kornası sonrası koyunlar korkudan kaçışmaya başladı. Koyunlardan bir tanesi önünde duran kadın çobana öyle bir vurudu ki onu yere serdi. Hırsını alamayan sinirli koyun, yerde yatan kadın çoban tam doğrulmak üzereyken dönüp bir daha vurdu. Yaralanan kadın çobanın imdadına aracın şoförü yetişiyor.

Kategori

Koyunlarını bisikletle taşıyan Etiyopyalı çoban

Bir eliyle bisikleti sürerken diğer eliyle koyunlarını tutmaya çalışan Etiyopyalı çobanın bu görüntüleri sosyal medyada büyük yanı uyandırdı.

Kategori
Cobanlik yapan ''Drone''

Çobanlık yapan ”Drone”

Drone hava çekimleri, en popüler çekimler arasında.İrlandalı bir çiftçi çoban köpeğine ihtiyaç duymadan, drone yardımıyla koyunlarını güdüyor.

Kategori

Yok artık derdirten görüntü!

Hindistan’da bir adam bisikletiyle birlikte 2 koyunu birden sırtına alıp trafiğe çıkması görenlerde şok etkisi yarattı, durumu farkeden vatandaşlar kameraya çekip sosyal medyada paylaştılar.

Kategori
Bisiklet sürmesi sosyal medyada olay oldu

Bisiklet sürmesi sosyal medyada olay oldu

Sırtına aldığı iki koyunla trafiğin kalabalık olduğu yolda bisiklet süren genç sosyal medyada tıklanma rekorları kırdı.İşte o anlar..

Kategori
Giydiğiniz yün kazak için dayak yeseydiniz nasıl olurdu?

Giydiğiniz yün kazak için dayak yeseydiniz nasıl olurdu?

Hayvanlara etik muamele için mücadele eden hayvan hakları organizasyonu PETA tarafından hazırlanan videoda, çarpıcı bir şekilde kötü muamele görerek yünleri çıkarılan hayvanların yerine bir kadın konuldu. Koyunların tekmelenip dövülerek üzerlerindeki yünlerin alınmasındansa vegan giyinmeyi tavsiye eden örgütün ders niteliğindeki reklam videosunu izliyoruz.

Kategori

Çılgın koyun kafa attığı ineği bayılttı

Koyunla inek kafa kafaya birbirlerine tosluyorlar. Herkes koyunun perişan olacağını düşünürken çok ilginç bir şey oluyor ve yere yığılan inek yerden kalkamıyor. İşte o görüntüler…

Kategori

Esrar ve koyun bir arada!

UŞAK’ta yol kontrolü sırısanda, polis ekiplerince durdurulan bir TIR’da yapılan aramada, 20 kilo 280 gram esrar ile 30 küpesiz koyun ele geçirildi. Olayla ilgili gözaltına alınan iki zanlı, sevk edildiği adliyede tutuklandı.

Kategori

İsyankar koyun Chris

Üzerinden 40 kilo yün çıkan isyankar koyun Chris yeni Dünya rekorunun sahibi oldu. Görüntüler ise izleyenleri bir hayli şaşırtırken sosyal medyada trend haline geldi.

Kategori

Sertifikalı kadın çobanlar

Sertifikalı kadın çobanlar.Sürü yönetimi kursuna katılan sertifikalı kadın çobanlar sürülerine adeta çocukları gibi ilgi gösteriyor.Malatya genelinde yüzün üzerinde kadın sertifikasını aldı.

Kategori

Yol vermeyen araca öyle bir şey yaptı ki!

Çift şeritten oluşan tek yönlü yolda, sağ şeritteki TIR yüzünden yola sol şeritten devam etmek isteyen lüks aracın şöförüne, yol vermeyen önündeki arabanın şoförü neye uğradığını şaşırdı.