konuşma – Sözcü TV

konuşma

Kategori

Yapılabilecek en iyi şeyi yaptı

ABD’de sokakta özellikle LGBT’ye karşı nefret söylemi yaptığı sırada yanına gelen kadının ne yaptığını anlamadı. Ama konuşmalardan rahatsız olan kadın planını çok iyi yaptığı için adamı kimsenin duymadığından emin oldu…

Kategori

Sahneye atlayıp Erdoğan’a böyle sarıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) tarafından düzenlenen Kadın ve Adalet zirvesinin açılış programına katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan programda yaptığı konuşmasının ardından fotoğraf çekimi için beklediği sırada bir gencin sevgi gösterisiyle karşılaştı. Koşarak sahneye çıkan genç Cumhurbaşkanının boynuna sarıldı. İlk etapta şaşıran Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra gence sarıldı ve fotoğraf çektirdi.

Kategori

Kılıçdaroğlu: “Padişahın kulu değil, Führer’in kulu…”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Birinci Meclis’in önünde yaptığı konuşmada, “Cumhuriyet, insanın insana kulluğunu yok eden bir rejimin adıdır. O nedenle ne padişah ne Führer ne reis ne bir başka kişi, hiç kimse bizim özgürlüklerimizi sınırlayamaz” dedi.

Kategori

Voyvot: “Bütün okullarımızın imam hatip olma zamanı geldi”

Kabataş Erkek Lisesi Müdür Yardımcısı Şakir Voyvot, bir dernekte yaptığı konuşmada, artık bütün okulların imam hatip lisesi gibi olma zamanının geldiğini söyledi. Geçen yıl Kabataş Erkek Lisesi’ne Müdür Yardımcısı olarak atanan Şakir Voyvot, atama öncesinde bir dernekte yaptığı anlaşılan konuşmasında şunları söylüyor: “İsmet İnönü Milli Selamet Partisi yüzde 11 oy aldığı zaman ‘Biz bunları bitirdik diyorduk, demek ki en az 15 sene daha ezmemiz lazım, bitmemişler’ demişti. Şimdi oradan çok daha öte noktalara gelindi. Artık bu memlekette neyi bekliyoruz, neyi ümit ediyoruz, diyoruz ki artık bütün okullarımızın imam hatip lisesi gibi olma zamanı geldi. Bunu söyleyebiliyoruz di mi? Halbuki bir zamanlar imam hatip okulu diye bir şey yoktu. Bir tane açtılar, insanlar korkudan gidip kayıt yaptıramıyordu. Şimdi elhamdülillah dağı taşı dolduracağız. Bunu kim yapacak? Hükümetten de beklemeyin. İmam hatiplere sahip çıkmak yine bizim görevimiz. O binayı açmak bir şey ifade etmiyor. İmam hatip lisesi öğretmeniyim. İçerisinde okutulan kitaplar bence aynı kitaplar. Yanına bir Kuranı Kerim dersi konmuş. Onun içerisinden şuuru vermek, okul saatinde yetmiyor. Vakıflarla oluyor yine. Her imam hatibin kapısında bir anadolu gençlik çalışması olacak. Okulda bakıyorum çocuklarımıza, Anadolu Gençlik teşkilatımızı kurduk elhamdülillah. O teşkilattaki çocukların mescide devam oranı imam hatiplilerin mescide devam oranı arada 10 kat fark var” dedi.

Kategori

Kılıçdaroğlu’nun katıldığı toplantıda arbede

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı sempozyumda protesto şoku yaşandı. Salonda slogan atarak pankart atmaya çalışan bir grup genç, polis tarafından gözaltına alındı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Kartal Belediyesi tarfından düzenlenen “Günümüz İslam Dünyasındaki Meseleler ve Çözüm Yolları” sempozyumuna katıldı. Sempozyumda Türk Ocakları İstanbul Şube Başkanı Dr. Cezmi Bayram’ın konuşma yaptığı sırada ayağa kalkan bir grup genç “Ankara’yı unutturma” şeklinde slogan atarak pankart açmaya çalıştı. Bunun üzerine polis ve güvenlikçiler, protestocuları salondan çıkartarak gözaltına aldı. Bu sırada güvenlik güçleri ile protestocular arasında arbede yaşandığı da görüldü.

Kategori

Dünyanın gözünün içine baka baka konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda konuşma yaptı. 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili açıklamalarda bulunan Erdoğan, BM Genel Kurulu’nda yer alan bazı ülkelerin de FETÖ tehdidi altında olduğunu belirtti.

Kategori

Devrim yaratacak buluş!

Washington Üniversitesi öğrencileri Thomas ve Navid, sağır ve dilsizleri günlük hayatta çok daha rahat ettirecek bir buluşa imza attılar. İşte bu iki genç mucidin yaptığı o muhteşem icat!

Kategori

Clinton öksürük krizine tutuldu

Hillary Clinton öksürük krizine tutuldu, dakikalarca konuşmakta zorlandı. Demokrat Parti’nin başkan adayı Hillary Clinton, Cleveland şehrindeki mitinginde öksürük mağduru oldu. Konuşması öksürükleri sebebiyle sık sık kesilen Clinton, su içse de krizi atlatamadı. Usta politikacı “Trump’ı düşünce alerjim tutuyor” diyerek alkışı kapsa da, rakibinin “Sağlığı başkanlık yapmaya elverişli değil” sözünü de akıllara yeniden düşürdü. Clinton, dışişleri bakanlığı döneminde de benzer öksürük krizleri yaşamıştı.

Kategori

Kılıçdaroğlu’nun ‘ayağa kalkıp, alkışlayacakları mı?’ sorusu cevap buldu

Beştepe’deki adli yıl açılışına katılmayan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Adli yıl açılışına katılacak olan yargıçlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan içeri girdiğinde ayağa kalkacaklar mı, alkışlayacaklar mı?” diye sormuştu. O sorunun cevabı bugün gerçekleşitirilen adli yıl açılışında verildi. Salondakiler Erdoğan konuşması için kürsüye çıktığında ayağa kalkıp alkışladılar.

Kategori

Başbakan konuştu Gökçek tweet attı

Başbakan Binali Yıldırım, mülteci krizi üzerinden AB ülkelerini eleştirerek, “Türkiye’nin bulunduğu konum, Dünyanın merkezidir. O yüzden herkesin gözü Türkiye’de. Avrupalılar 10 tane göçmen gittiğinde Avrupalılar ciyak ciyak bağırıyorlar. Çünkü onlar böyle bir şeye alışık değil. Bizim tarihimizde insanlık var. insana hizmet var. dedelerimizden böyle gördük” dedi. Bu arada Başbakan Yıldırım’ın konuştuğu sırada Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in de tweet yazıp paylaştığı anlar canlı yayında görüntülendi.

Kategori

Miletvekili konuşmasında rahatsızlandı

Rize’nin İkizdere İlçesi’nin 2 bin 640 rakımlı Ovit yaylasında, Ekşioğlu Vakfı tarafından 15 Temmuz şehitleri anısına düzenlenen ‘Demokrasi Şöleni’ başladı. Etkinlik sırasında aniden bastıran ve yaylanın yeşil örtüsünü beyaza bürüyen dolu vatandaşlara zor anlar yaşattı. Demokrasi Şöleni’nde konuşan AKP Rize Milletvekili Hasan Karal, ülkenin birlik ve beraberliğine kast eden eşkıya grubunun başlattığı şer faaliyetlerinin millet ve devlet tarafından sonlandırılmış olmasının gururunu yaşadıklarını belirterek, “Milletimizin büyük bir millet olduğunu bir kez daha idrak ettik” dedi. Konuşmasının ardından rahatsızlanan AKP Rize Milletvekili Hasan Karal’a sağlık görevlileri müdahale etti. Tansiyonu yükselen Karal bir süre dinlendirildi.

Kategori

Erdoğan Rusça teşekkür etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ortak olarak düzenlediği basın toplantısının ardından konumasını tamamladıktan sonra Rusça ‘teşekkürler’ kelimesini kullanarak ‘Spasibo’ ifadesini kullandı.

Kategori

Münih saldırısıyla ilgili konuşurken şaka yaptı

Almanya’nın Münih kentinde dün akşam saatlerinde yaşanan 9 kişinin yaşamını yitirdiği saldırıdan sonra kameraların karşısına geçip açıklamada bulunan ABD Başkanı Barack Obama’nın sözleri şaşkınlık yarattı. Zira Obama, Almanya’ya destek mesajı verirken bir anda kızı Malia’nın yakın zamanda üniversiteye gitmek için evden ayrılacak olmasına atıfta bulunan sözler sarf etti. Obama’nın böyle önemli bir konuşma sırasında yaptığı ‘şaka’ hoş karşılanmadı.

Kategori

Binali Yıldırım grup toplantısına böyle başladı

Başbakan Binali Yıldırım partisinin grup toplantısına katıldı. Tezauratlarla kürsüye çıkan Yıldırım, konuşmasına ”Esirgeyen ve bağışlayan Allah’ın adıyla” diye başladığı konuşmasında Arif Nihat Asya’nın Dua şiirini okuyarak devam etti. İşte o şiir.

Biz,kısık sesleriz…minareleri,
Sen,ezansız bırakma Allahım!
Ya çağır şurda bal yapanlarını,
Ya kovansız bırakma Allahım!
Mahyasızdır minareler…göğü de,
Kehkeşansız bırakma Allahım!
Müslümanlıkla yoğrulan yurdu,
Müslümansız bırakma Allahım!
Bize güç ver…cihad meydanını,
Pehlivansız bırakma Allahım!
Kahraman bekleyen yığınlarını,
Kahramansız bırakma Allah’ım!
Bilelim hasma karşı koymasını,
Bizi cansız bırakma Allah’ım!
Yarının yollarında yılları da,
Ramazansız bırakma Allah’ım!
Ya dağıt kimsesiz kalan sürünü,
Ya çobansız bırakma Allah’ım!
Bizi sen sevgisiz,susuz,havasız;
Ve vatansız bırakma Allah’ım!
Müslümanlıkla yoğrulan yurdu,
Müslümansız bırakma Allah’ım!

Kategori

Erdoğan Yıldırım Bayezid Camii’nin açılışında konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Esenboğa Havaalanı’nda açılışını yaptığı caminin adının Yıldırım Bayezid Camii olacağını belirtti. Caminin yapımından dolayı TAV şirketine teşekkür eden Erdoğan, “Zira böyle güzel bir eseri devlet konukevi ve dış hatlar arasındaki bu güzel bölgeye inşa etmiş olmaları bizler için bir gurur vesilesidir. Burada ciddi bir ihtiyaç söz konusuydu” dedi.

Kategori
Ak Saray’daki iftara Rus Büyükelçi de katıldı

Ak Saray’daki iftara Rus Büyükelçi de katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın iftarına Rus Büyükelçisi Andrey Karlov da katıldı. Karlov Erdoğan’ın konuşmasını büyük bir dikkatle dinlediği gözlendi.

Kategori

Ne dediğini bir türlü anlamadı

Arabada kızıyla birlikte seyahat eden baba kızının ne dediğini bir türlü anlayamasada anlamış gibi yaptı. Olanları cep telefonuna kaydettikten sonra sosyal medyada paylaşılan video çok beğeni aldı.

Kategori

Erdoğan’ın yüzünde bir kara sinek

İzmir Adnan Menderes Havaalanı’nda basın açıklaması yapan ve soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yüzüne konan sinek dikkat çekti. Önce Erdoğan’ın kolunan konan sinek daha sonra yüzünde toplam 17 saniye kaldı. Sinek Erdoğan’ın dikkatini dağıtmadı.

Kategori

Fatih Terim İngilizce böyle konuşmuştu

Daha önce, bir basın toplantısında İngilizce yaptığı açıklamalarla gündem olan ve üzerinden yıllar geçmesine rağmen hala İngilizcesi sosyal medyada gündem olan Fatih Terim böyle konuşmuştu.

Kategori

Fatih Terim Fransızca böyle konuştu

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, 10 Haziran’da Fransa’da düzenlenecek EURO 2016 öncesi Eurosport’a konuştu. Röpoftajda; basın mensuplarından, taraftarlardan gelen soruları yanıtlayan Terim “Fransızca biliyor musunuz?” sorusuna ise Fransızca konuşarak cevap verdi.

Kategori

Binali Yıldırım böyle isyan etti

AKP Genel Başkanı Binali Yıldırım partisinin ilk grup toplantısına katıldı. Konuşmasını yapmak için kürsüye çıkan Binali Yıldırım’ı İzmir ve Erzincan partililerinin yaptığı tezahüratlar salonu inletti. Tezahüratlar yüzünden konuşması bölünen Yıldırım, böyle isyan etti.