konferans – Sözcü TV

konferans

Kategori

Kahramanmaraş’ta Nureddin Yıldız protestosu

‘Çocuk evliliği’ konusunda yaptığı açıklamaları nedeniyle bazı kesimler tarafından eleştirilen Nureddin Yıldız, konferans vermek için Kahramanmaraş’a geldi. ‘İnsanlık Zaman’ adlı konferans öncesi etkinliğin yapılacağı Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nin yakınına ellerinde; ‘Maraş çocuklarına sahip çıkıyor, çalışan kadınımız namusumuzdur’ yazılı dövizler açan 30 kişilik grup, protesto gösterisi düzenledi. Sloganlar atan grup, Yıldız’ın kentte konferans vermesini istemedi. TOMA ile önlem alan çevik kuvvet ekipleri, grubu  kültür merkezine yaklaştırmadı. Bu sırada kültür merkezi önünde toplanan bir başka grup ise karşı gösteride bulundu. Yoldan geçen bazı vatandaşlar da Yıldız’ı protesto eden gruba tepki gösterdi.

Kategori

Prof. Dr. Canan Karatay konferans düzenledi

KARDİYOLOJİ Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, sağlıklı bir gelecek için şeker ve ekmekten uzak durulması gerektiğini söyledi.Merkezefendi Belediyesi’nin sponsorluğunda Sınav Koleji tarafından “Çocuğuma Şeker Verme” adı altında konferans düzenlendi.

Kategori

İlber Ortaylı Almanya’da konferansa konuk oldu

Münih`te Üç beş kişi olarak adlandırılan Halk Hareketi Derneği tarafından düzenlenen konferansa Prof. Dr. İlber Ortaylı konuk oldu. Ortaylı: ‘Bir kere Milli Eğitim Bakanlığı denen bir bakanlık var, bu iyi bakanlıklardan değildir, içindeki uzmanların çoğu işe yaramaz adamlardandır, yanlış şeyler yapıyorlar’ diyerek Milli Eğitim Bakanlığı’na eleştiride bulundu.

Kategori

Ümit Kocasakal: “İslamiyet işgal altında”

İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, Eğitim-İş Sendikası İzmir 3 No’lu Şubesi’nin davetlisi olarak bir konferans verdi.

Haber: Gökmen ULU

Kamera: Kerim UĞUR

Kategori
Sosyal medya depresyona itiyor!

Sosyal medya depresyona itiyor!

British Psychological Society tarafından gerçekleştirilen konferansta, sürekli olarak online olma ve 7/24 sosyal medya hesaplarını yanıtlama ihtiyacının, depresyon ve endişeye neden olarak gençlerin uyku kalitesini düşürdüğü açıklandı.Çalışma, tüm gün ve gece saatlerindeki sosyal medya kullanımının, kötü uyku kalitesi, düşük özsaygı, yüksek endişe ve depresyon seviyesi ile sonuçlandığını gösteriyor.Baş araştırmacı Dr. Cleland Woods “Sosyal medya kullanımı uyku kalitesini etkilese de, gece saatlerinde online olmak özellikle önemli olabiliyor. Bu belki de sosyal medyaya duygusal anlamda bağlanmış kişiler için doğru olabilir. Bu demektir ki çocuklarımızın sosyal medyayı ne zamanlarda kullanacağını düşünmek zorundayız. “ diye ekledi.