kobani – Sözcü TV

kobani

Kategori

Başbakanlık Ofisi önünde eylem yapan grup gözaltına alındı

Dolmabahçede’ki Başbakanlık Çalışma Ofisi önünde bir grup, pankart açarak eylem yapmak istedi. Polis, eylemcilere müdahale ederek gözaltına aldı.Başbakanlık Ofisi önüne gelen 9 kişilik bir grup, Kobani’de IŞİD’e karşı savaşırken öldüğü belirtilen Aziz Güler’in cenazesinin Türkiye’ye getirilmesini istedi. Dolmabahçe Caddesi’ni trafiğe kapatan grup “Aziz Güler’in Cenazesini istiyoruz alacağız” yazılı pankart açtı.Slogan atmaya başlayan gruba Başbakanlık Ofisi önünde görevli polis ekipleri müdahale etti. Polis eylemcileri gözaltına alındı.

Kategori

Mülteci bir çocuğun gözünden…

Suriye’de iç savaş yaklaşık dört yıldır sürüyor. Malları yağmalanan, canlarına kastedilen Suriyeli’ler, para karşılığı ve uzun sıralar sonucu bindikleri botlarla göç ediyorlar. İç mülteciler bir yana, sadece ülkeyi terk eden Suriyelilerin sayısı dört milyonu aştı. Özellikle Kobani IŞİD ile çatışmaların merkezi haline geldiğinde on binlerce insan Türkiye’ye sığındı. Bodrum’dan Yunanistan’ın İstanköy adasına gitmek üzere derme çatma bir botla yola çıkan, botun alabora olması sonucu hayatını kaybeden ve cesedi Bodrum kıyılarına vuran 3 yaşındaki Aylan Kurdi’nin fotoğrafının yayımlanmasının ardından ise ‘göçmen krizi’ Avrupa’da farklı bir boyut aldı ve Aylan bebeğin cansız bedeni Suriyeli mültecilerin simgesi haline geldi… Bu göç sırasında yaşananlar ilk kez bir sanatçı tarafından, mülteci bir çocuğun gözünden anlatıldı… Ege- Savrulduk bin kez…

Kategori

Liderlerden Suruç açıklaması

Türkiye dün tarihinin en kanlı terör eylemlerinden birisine daha ev sahipliği yaptı. Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde, Kobani’ye insanı yardım götürmek için düzenlenen Sosyalist Gençlik Derneği Federasyonu toplantısında bir canlı bomba kendini patlattı. Patlamada 31 kişi yaşamını yitirdi. Saldırının ilk şokunun atlatılmasından sonra siyasilerden de ardı ardına açıklamalar geldi. Peki siyasiler Suruç’taki terör saldırısı nasıl yorumladı?.

Kategori

Denizli’de tek kişilik ‘Suruç’ protestosu

Denizli’de 25 yaşındaki Nesibe Karakaya, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 30 kişinin öldüğü ve çok sayıda kişinin yaralandığı patlamayı, tek başına elinde taşıdığı dövizlerle oturma eylemi yaparak protesto etti.

Kategori

Polisin ağzına parmak soktuğu Cebrail de Suruç’ta öldü

Adana’da geçen yıl 15 Aralık’ta, Kobani’de ölenler için taziye çadırı kurmak isterken polisin müdahalesi sırasında polisin ağzına parmaklarını soktuğu 24 yaşındaki Cebrail Günebakan’ın da Şanlıurfa’nın Suruç İlçesi’ndeki patlamada hayatını kaybettiği bildirildi.

Kategori

İstanbul’dan böyle gitmişlerdi…

Dün İstanbul’da bu basın açıklamasını yaptıktan sonra yola çıktılar. 20 saat sonra bu kez Suruç’ta açıklama yaparken canlı bomba onların arasına girip kendisini havaya uçurdu. Kadıköy’de kameraya giren Trabzonspor bayraklı eylemci, dev pankart, flamalar, bayraklar ve yüzler Suruç’ta ortalığın cehenneme döndüğü sırada kaydedilen görüntülerde de aynıydı.

Kategori

Kobani’de IŞİD için savaşan 7 kişiye gözaltı!

İzmir’in Menemen İlçesi Asarlık Mahallesi’nde, çeşitli adreslere düzenlenen operasyonda Suriye Kobani’de IŞİD saflarında savaştıkları belirlenen 7 kişi yakalandı.

Kategori

Kobani’de 2. saldırı güvenlik kamerasında

Suriye’nin Kobani kentinde sabah saatlerinde  IŞİD tarafından düzenlenen bombalı saldırının ardından ikinci bir saldırı daha gerçekleşti. O anlar kameralarca saniye saniye kaydedildi

Kategori

Kobani’de saldırı anı böyle görüntülendi

Suriye’nin Kobani kentinde sabah saatlerinde  IŞİD tarafından düzenlenen bombalı saldırının ardından ikinci bir saldırı daha gerçekleşti. O anlar kameralarca saniye saniye kaydedildi