Kırım – Sözcü TV

Kırım

Kategori

Diri diri gömdüler

Ukrayna’da 4 Ukraynalı asker ele geçirdikleri bir Rus ayrılıkçıyı kazdıkları çukura atarak diri diri gömdü. Rusya’nın Kırım’ı ilhak etmesinin ardından Ukrayna’nın doğusunda başlayan çatışmalar devam ederken, Rus kanalı Zvezda Ukraynalı askerlerin Rus ayrılıkçıyı diri diri gömüldüğünü iddia eden görüntüleri yayınladı.

Kategori

Eurovision’da ilginç detay!

Türkiye’nin katılmadığı ve televizyon kanallarında gösterilmeyen Eurovision şarkı yarışmasında bugün yarı final heyecanı yaşandı. Gözlerden kaçan detay ise yarışmaya Ukrayna adına katılan Tatar asıllı Jamala (Cemile). Söylediği şarkıda 1944’te Kırım tatarlarının sürgününü anlatıyor.

Haber: Ahmet Gedik

Kategori

Erdoğan: Kırım’ı tanımadık, tanımayacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna Cumhurbaşkanı Poroşenko ile düzenlediği basın toplantısında, “Türkiye Kırım’ın gayrimeşru ilhakını tanımamıştır, tanımayacaktır.” dedi.

Kategori
kırım

Kırım’da Erdoğan’ın kuklasını yaktılar

Kırım’ın başkenti Simferopol’da Bakanlar Kurulu binası önünde toplanan bir grup gösterici, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kuklasını yaktı.Erdoğan için samandan kukla yapan kimliği belirsiz kişiler samanların üst kısmına Erdoğan’ın fotoğrafını koyduktan sonra kuklayı ateşe verdi.