kibar feyzo – Sözcü TV

kibar feyzo

Bir zamanlar daha komiktik ( En komik Türk filmleri – 2. bölüm)

Sözcü Gazetesi Sinema Eleştirmeni Burak Göral, ‘Hayatım film’ diyenler için film ve kitap önerileri hazırladı. Göral’ın seçtiği film ve kitaplar arasında hepimizin yakından bildiği Kemal Sunal’dan Adile Naşit’e kadar bir çok oyuncunun oynadığı filmler yer almakta. İşte o öneriler.

Kurgu – Montaj: Serdar Temel

Kategori

Bahçeli: “Maho Ağa’yı incelemesini tavsiye ediyorum”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP’nin grup toplantısında Başbakan Davutoğlu’nu eleştirerek, ”Sayın Davutoğlu’na Köyden İndim Şehire ve Sahte Kabadayı filmlerini izlemesini, kendisiyle bire bir örtüşen rolleri böylelikle görmesini içtenlikle öneriyorum. Ya da Kibar Feyzo’daki Maho Ağa’yı dikkatle incelemesini tavsiye ediyorum” dedi.

Kategori

Kibar Feyzo öküz sahnesi

Türk sinemasının unutulmaz filmlerinden biri olan Kibar Feyzo’da bakın Feyzo’nun başına neler geliyor. İşte o unutulmaz sahne..

Kategori

Kibar Feyzo abdest sahnesi

Kibar Feyzo’nun, Bilo’nun da olduğu abdest sahnesinde hocayla pazarlığı filmin en komik sahnelerinden biri. Feyzo, hocayı ailesini ikna etmesi konusunda bakın nasıl ısrarcı davranıyor.

Kategori

Maho Ağa’nın tuvalet sahnesi

Kibar Feyzo filminin en unutulmaz sahnelerinden biri olan Maho Ağa ve Kibar Feyzo arasında geçen tuvalet sahnesi izleyenleri tekrar tekrar güldürüyor.

Kategori

Maho Ağa duvar yazılarını görünce…

Yeşilçam’ın en güzel filmlerinden biri olan Kibar feyzo’nun bir sahnesinde köyün ‘faşist’ ağası Maho Ağa, duvar yazılarını görünce bakın ne yapıyor…

Kategori

Kibar Feyzo fötr şapka sahnesi

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı istifa edip, AKP’nin başına geçmeye davet etti. Demirtaş, Cumhurbaşkanı’nı ‘Maho Ağa’ya, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu ‘Bilo’ya halkı da ‘Kibar Feyzo’ya benzetti. Kibar Feyzo’nun en güzel sahnelerinden birinde Maho Ağa, Kibar feyzo’ya böyle çıkışıyor.

 

Kategori

Bu araba 1 liraya 100 km gidebiliyor

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Güneş Arabası Ekibi tarafından üretimine başlanan, Türkiye’nin güneş enerjisiyle çalışan ilk yerli aile arabası “Aruna” ile ortalama 70 kilometre hızla 5 liraya 500 kilometre yol gidilebilecek.