kemal kılıçdaroğlu – Sözcü TV

kemal kılıçdaroğlu

Kategori

Mecliste kavga çıktı oylama durdu!

Anayasa görüşmelerinin yapıldığı Genel Kurul’da 3.maddenin oylanması sırasında AKP ve CHP’li vekiller arasında kısa süreli yumruklaşma yaşandı. Öte yandan yaşanan gerginlik sırasında AKP Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de salonda bulundu.

Kategori

Kılıçdaroğlu’ndan videolu mesaj

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun twitterdan paylaştığı video kısa zamanda binlerce beğeni aldı… İşte Kılıçdaroğlu’nun ”Bizler, istiklalimizi ve Cumhuriyetimizi korumayı birinci vazife bilenleriz” notuyla paylaştığı video…

Kategori

“Atatürk’e verilmeyen yetkiyi kandırılana mı vereceğiz”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu.  Kılıçdaroğlu, “Anayasa değişikliği ile kendilerini güvence altına almak istiyorlar. Bunu hiç unutmayacağız. Ne yapılmak isteniyor? Yüzde 51 ile seçilen Cumhurbaşkanı’na milletin yüzde yüzünü temsil eden Meclis’i feshetme yetkisi veriyor. Mustafa Kemal Atatürk’e bile verilmeyen yetkileri biz FETÖ’nün PKK’nın kandırdığı kişiye vereceğiz. Bu milli iradeye ihanettir.” diye konuştu.

Kategori

Kılıçdaroğlu: Yenikapı ruhuna ihanet etmeyen tek lider benim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Yenikapı ruhu ne oldu’ diye soranlara yanıt vererek, Yenikapı’da saydığım 12 maddenin yine arkasındayım. Yenikapı ruhuna ihanet etmeyen tek lider benim. Yenikapı ruhunu savunan sonuna kadar savunan tek lider benim. Diğerleri hamaset yaptı. İlk yaptıkları iş, bu topluma ihanet etmek oldu. Kendi partilerinin mutfağında dayatmacı anlayışla anayasa taslağı hazırladılar’ dedi.

Kategori

Kılıçdaroğlu: ‘O iddaları araştırıyoruz dediler aradan 15 gün geçti cevap yok’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin 45 dev yatırımının “Toplu Açılış Ve Temel Atma Töreni” ne konuştu.

Kategori

Kılıçdaroğlu: ‘Çöken bir devlet gerçeğiyle karşı karşıyayız’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısında konuştu. CHP’ye hayatı boyunca oy vermemiş vatandaşlara sesleniyorum: Ülke bu hale nasıl geldi diye sormayacak mısınız?Türkiye yönetilmiyor. Başbakan var bakanlar var cumhurbaşkanı da var doğru ama Türkiye yönetilmiyor. Eğer liyakat sistemini bozarsanız devleti çökertirsiniz. Çöken bir devlet gerçeğiyle karşı karşıyayız. Teröre teslim olmuş bir devletle karşı karşıyayız.

Kategori

Kılıçdaroğlu: ‘Bal gibi de rejimi değiştiriyorlar’

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu AKP hükümetine seslendi: Diyorlar ki rejim değişmiyor. 1923 ‘te rejim vardı, değişmiyor diyorlar. Bal gibi değiştiriyorlar. Anayasa Değişikliği yapmalarına izin vermeyeceğiz. Sorun tek başına CHP’nin değil Türkiye’nin sorunudur. Bütün milliyetçilerin bütün ülkücülerin bütün samimi İslamcıların destek vermelerini istiyorum.
Buradan Yıldırım’a ve Meclis Başkanı’na da bir çağrıda bulunmak istiyorum. Anayasa Komisyonu’ndaki görüşmeleri durdursunlar, teklifi geri çeksinler. Türkiye’yi bu ayıptan kurtarsınlar.

Kategori

Kemal Kılıçdaroğlu hain saldırıyla ilgili konuştu

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Kayseri’de gerçekleşen hain saldırıyla ilgili konuştu. Kılıçdaroğlu, ”Hepimiz dik, onurlu ve vakur olmalıyız” dedi.

Kategori

Kılıçdaroğlu olay yerine çiçek bıraktı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ve diğer partililerle birlikte patlamanın olduğu yere gelerek karanfil bıraktı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şehitler Tepesine çiçek bıraktı. Kılıçdaroğlu, “Polise sıkılan her kurşun, millete sıkılmıştır” dedi.

Kategori

Şehitler Tepesi’nde Kılıçdaroğlu izdihamı

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu 44 kişinin şehit olduğu Şehitler Tepesi’ne gitti. Hain saldırının olduğu bölgeye karanfil bırakan Kılıçdaroğlu kısa bir konuşma yaptı.Şehitler Tepesi’nde Kılıçdaroğlu izdihamı yaşandığı görüldü.

Kategori

Liderler Çankaya Köşkü’nde terör gündemiyle buluştu

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli terör saldırılarını ele almak üzere Çankaya Köşkü’nde bir araya geldi.

Kategori

Kılıçdaroğlu’ndan kardeşiyle ilgili açıklama: Cebine para koyup…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, canlı yayında gündeme dair soruları cevapladı. Kılıçdaroğlu kardeşi ile ilgili ‘Kardeşinize para mı verdiler?’ sorusuna, “Benim ne söylediğimi siz de söylediniz herkes anladı. Belediye başkanımıza, ‘soyadı Kılıçdaoğlu da olsa, kim olursa olsun buna benzer şeyler söyleyince kapının önüne koyun’ dedim. Konu ahlaki bir konu. Ama birisi cebine para koydu, çık şunu söyle dediyse kapının önüne koyarız” yanıtını verdi.

Kategori

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a; ”200 bin dolarını önce sen bozdur”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 2017 Bütçe görüşmelerindeki konuşmasında doların Türk lirasına çevrilmesi konusuna değinerek “Cumhurbaşkanı’nın Albaraka Türk’te 200 bin doları var. Bunu Türk lirasına çevirmesini ve dekontunu paylaşmasını bekliyoruz” dedi.

Kategori

Kılıçdaroğlu: ‘Teknoloji var, neden bunun önlemi alınmaz’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adana Aladağ’da 11 öğrenci ve 1 eğitmenin hayatını kaybettiği öğrenci yurdundaki yangınla ilgili Yurda bakıyorsunuz yangın merdiveni var ama ölen çocuklarımızın yığıldığı yer yangın merdiveninin kapısının önü. Açılmıyor çünkü kilitli. Oysa teknoloji var. Neden bunun önlemi alınmaz Neden ve hangi gerekçeyle izin verilir dedi.

Kategori

Kılıçdaroğlu: ‘Daha zamlar yansımadı iğneden ipliğe her şey zamlanacak’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Ekonomideki kötüleşmenin siyasi krizden kaynaklandığı söyleyen CHP lideri Kılıçdaroğlu “Daha zamlar yansımadı. İğneden ipliğe her şeye zam gelecek En büyük zararı da işçi esnaf ve memur görecek” diye konuştu.

Kategori

Kılıçdaroğlu: “İyi ki OHAL uygulamalarına evet dememişiz”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Marmara Üniversitesi Anadolu Hisarı Yerleşkesi’nde, Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Kulübü’nün düzenlediği ’15 Temmuz ve Parlamenter Sistem’ başlıklı etkinliğe katıldı. Üniversitedeki rektör atamalarının OHAL ile hiçbir ilgisinin olmadığını belirten Kılıçdaroğlu “Akademisyenler kendi rektörlerini nasıl seçemezler, bunun OHAL’le ne ilgisi var. İyi ki OHAL uygulamalarına evet dememişiz ve demokrasinin yanında durmuşuz” ifadesini kullandı. Fransa’daki OHAL’le Türkiye’deki OHAL uygulamalarının farklı olduğuna dikkat çeken CHP lideri “Fransa’da adil yargılama vardır. Biz Türkiye’nin hızla normalleşmesini bekliyoruz” diye konuştu. CHP lideri Türkiye’de demokrasinin güçlendirilmesi gerektiğini de vurgulayarak “Gazeteciler tutuklanıp hapse atılıyor, 142 gazetecinin hapiste olduğu bir ülkede siz demokrasiden söz edemezsiniz” dedi.

Kategori

Kılıçdaroğlu’ndan sağduyu çağrısı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya Adalya Elite Lara Otel’de düzenlenen Türkiye Otelciler Federasyonu Genel Kurulu’nda konuştu. Kılıçdaroğlu, “Hükümet yetkililerine sağduyu ile davranmalarını tavsiye ediyorum. Bölgemizde Türkiye temel bir denge unsuruydu. Ortadoğudaki her olumsuzluk karşısında Türkiye’ye başvurulurdu ne denilsin diye. Türkiye başvurulan bir kaynaktı sorunların çözümünde” dedi.

Kategori

Kılıçdaroğlu ‘Kadınlardan korkan birisine erkek denemez’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, Meclis Başkanını şu sözlerle eleştirdi ‘Parlamentoda bir siyasal partinin  her hafta düzenlediği bir toplatıyı sabote edene ses çıkarmayan arkasında duran kişiye Meclis Başkanı denemez, kandınlardan korkan birisine erkek denemez.’

Kategori

TBMM TV’de Kılıçdaroğlu sansürü

CHP Grup Toplantısı’nda bugün kaıdnların izdihamı yaşandı. Salona sığmakta zorlanan kadınlar sık sık slogan attı. O sırada Kemal Kılıçdaroğlu’nun mikrofonunda bir sıkıntı yaşandı.Grup roplantılarını canlı yayınlayan TBMM TV bunun üzerine yayını kesti. Kılıçdaroğlu üst kürsüye çıkarak mikrofon sorununu çözdü ancak TBMM TV tekrar yayına girmedi. BUnun üzerine bir canlı yayın programından yayına giren Sezgin Tanrıkulu olanları anlattı. Bu sırada TBMM TV’de yayına TRT’den alarak devam etti. İşte Tanrıkulu’nun o anları anlattığı canlı yayın…

Kategori

Kılıçdaroğlu’nun sesi duyulmayınca…

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun konuşması öncesi salona yerleşmeye çalışanlar zor anlar yaşadı. Yer kalmadığı için CHP’li vekiller toplantıyı odalarına giderek beklediler. Konuşmasını yapmak üzere kürseye çıkan Kılıçdaroğlu’nun sesi çok duyulmayınca yerini değiştirdi.

Kategori

Kadın sivil toplum kuruluşu üyeleri CHP salonuna sığmadı

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun konuşması öncesi salona yerleşmeye çalışanlar zor anlar yaşadı. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) cinsel istismar önergesine tepki gösteren çeşitli kadın sivil toplum kuruluşları, Meclis önünde toplanarak protesto eylemi yaptı. Eylemciler  ‘Bu yasa Meclis’ten geçmeyecek’ diye slogan attı.