kasım – Sözcü TV

kasım

Kategori
ataturk

10 Kasım Belgeseli: ‘Atatürk vatandır bölünmez!’

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 79. yıl dönümünde Türk milletine akıl, bilim ve çağdaşlığı miras olarak bıraktı. Hayatının son günlerinde dahi son enerjisini ülkesi için veren Atatürk 57 yıllık yaşamına sayısız zafer sığdırdı.

Kategori
varsova880

Hayat Varşova’da bir dakika durdu

10 Kasım tarihlerinde meydana gelen anma töreni biçimi Polonya’da da benzer biçimde uygulanıyor. Her sene olduğu gibi bu yıl da 2. Dünya Savaşı’nda Nazi Almanyası’nın işgalinden kurtulmak için başlatılan harekatta hayatını kaybedenler için Varşova sokakları bir dakikalık sessizliğe büründü.

[sozcu_dailymotion_video id=”x5vyu1e”]

 

Kategori
paris

İşte Paris katliamcısının kendini patlattığı o an

Geçen yıl Kasım ayında Paris’i kana bulayan saldırılarda, Comptoir Voltaire aslı restoranda kendini havaya uçuran Brahim Abdeslam’ın (31) görüntüleri ortaya çıktı.Abdeslam’ın kendini patlattığı anlar anbean görünüyor. Haberde, görüntülerin restoranın güvenlik kameralarına takıldığı belirtiliyor. Brüksel’de yetişen ve Fransız pasaportu taşıyan Abdeslam’ın cuma gecesi saat 09:40 sularında restorana doğru yürüdüğü görülüyor. Yüzü kül rengi olan ve telaşlı görünen Abdeslam, bir araçtan inerek restoranın kapısına doğru yürüyor. Boş masaya doğru giden Abdeslam, daha sonra başını eğiyor ve sol eliyle yüzünü kapatıyor. Ardından intihar yeleğini patlatıyor.

Kategori
recep

Erdoğan ‘yeni anayasa’ dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda muhtarlara hitap etti. 1 Kasım seçimlerine değinen Erdoğan, ‘1 Kasım seçimlerinin en önemli sonuçlarından biri de Türkiye’nin yeni anayasa konusunu bir an önce çözmesi gerektiğidir. Milletimizin bu talebine direnenler de cevabını 4 yıl sonra yapılacak seçimlerde alacaktır” dedi.