karınca – Sözcü TV

karınca

Kategori

Karıncalar ölü kuşu böyle yok etti!

Ölü bir kuş karınca sürüsü tarafından saatlerce süren bir çalışma sonrasında yok edildi. Kuştan geriye sadece kemikleri kalırken karıncaların bu uzun çalışmaları hızlı oynatılarak bu video hazırlandı.

Kategori

Karıncaların çalan telefona verdiği inanılmaz tepki

Etrafında yüzlerce karınca bulunan telefon çalmaya başlayınca etrafındaki karıncaların yaptığı hareket hayrete düşürdü.

Kategori

Bir karıncanın ölüm kalım mücadelesi

Parkta kaykay binen adamın ve bir karıncanın yaşam alanının aynı olması üzerine kurgulanan kısa filmde karıncanın yaşadığı zorluklar anlatılmak istenmiş.

Kategori

Karıncanın kalp atışlarını görünce şok olacaksınız!

Bir karıncanın kalp atışlarını laboratuvarda inceleyen bilim adamları bu görüntüleri elde etti. Karıncanın dörtte biri büyüklüğündeki kalbi özel mikroskopla böyle görüntülendi.

Kategori

Karınca yuvasına eritilmiş alüminyum döktüler

En tehlikeli karınca türlerinden olan ateş karıncalarının terk edilmiş devasa kolonisine erimiş alüminyum dökülürse ne gibi bir sonuç ortaya çıkar? İşte karınca yuvasının en ince detayları…

Kategori

Alkolik karınca

Sosyal medyada son zamanların en çok izlenen videoları arasında bu alkol meraklısı karınca var.Yere düşen içkiden bir damla alan karınca bakın ne hale geldi.

Kategori

Tren önüne atlayarak intihar etti!

Mersin’de lise öğrencii Ege Urjav, yolcu treninin önüne atlayarak intihar etti. Olay, merkez Akdeniz İlçesi Özgürlük Mahallesi’nde  meydana geldi. Bir süreden bu yana ruhsal tedavi gören  İçel Anadolu Lisesi 3’ncü sınıf öğrencisi 17 yaşındaki  Ege Urjav, ‘Cemre’ isimli kız arkadaşına, Ben intihar edeceğim diyerek’ mesaj attı. Bu sırada 620 bin 11 sefer sayılı Adana Mersin yolcu treni istasyona yaklaşık 5 kilometre kala trenin önüne kendini atarak intihar etti. Çevredekilerin polise haber vermesi üzerine sevk edilen ekipler tren rayları üzerinde ceset gördü. Olayı duyup gelen yakınları ve gözyaşlarına boğulan acılı baba Cengiz Urjav, baygınlık geçirdi. Yakınları tarafından sakinleştirilmeye çalışılan Urjav hastaneye kaldırıldı.