karga – Sözcü TV

karga

Kategori

Bilinmeyen Enler Bölüm 16: Kargaların ilginç özellikleri

Yıllar önce bir adam, ormana ava gittiğinde bir kargayı öldürüyor. Ardından kalabalık bir karga sürüsü, adamın otomobilini evine kadar takip ediyor. Kargalar günlerce mahallede kol geziyor. Tam da artık gittiler dedikleri bir anda, kargalardan bir tanesi adamın oğluna saldırıyor. Bilinmeyen Enler programının bugünkü bölümünde, ilginç özellikleriyle bizi şaşırtan kargaları anlattık.

Kategori

Karga çatıyı oyun parkına çevirdi

Birçok hayvanın kabusu olan soğuk hava, bu kargaya engel olmuyor. Aksine bu akıllı kuş karı eğlenceye çeviriyor. Karla kaplı çatıda bulduğu bir kavanoz kapağıyla kayak keyfi yapıyor. Kapağın üzerine binerek kendini eğimden aşağı bırakıyor. Ve bu eğlenceyi tekrar tekrar yapıyor. Yeterince eğlenen karga, oynamayı bırakıp uçarak gözden kayboluyor. Bu sevimli görüntüler Rusya’da amatör kamera tarafından kaydediliyor. Sosyal medya sitelerinde paylaşılan bu dikkat çeken video tıklanma rekorları kırıyor.

 

Kategori

Karga sürüsü baykuşa böyle saldırdı

Ukrayna’da bir ağaçtaki baykuş, çok sayıda karganın saldırısına uğruyor. Korkan hayvan uçarak kurtulmak istesede öfekeli sürünün hışmından kurtulamıyor. Baykuşu takip eden kargalar saldırısını sürdürürken, o anlar amatör kameraya böyle yansıyor.

Kategori

İş merkezinde çalışanlar gözlerine inanamadı

İstanbul’un iş kulelerinin yer aldığı maslak plazalar bölgesinde gerçekleşen bu doğa olayı görenleri şaşkına çevirdi. Bir atmaca, şehrin merkezinde bir kargayı kaptı. Avcı atmacanın bu davranışı üzerine yüzlerce karga toplandı. Bir ağacın üzerine konan atmacanın etrafını çeviren kargaların çıkardığı uğultu, neredeyse tüm Maslak’ta duyuldu.
İlginç olayı izleyen herkesin aklında bu soru vardı. Aslında biz farketmesek de bu olay ve benzerleri her yıl yaşanıyor. Çünkü İstanbul kuşların göç yolu üzerinde bulunuyor. Özellikle baharın başlangıcında yoğunlaşan göç trafiğinde bu tür görüntülere rastlamak mümkün. 3. köprü, 3. havalanı proje alanının üzerinden yıllık 800 bin kuş süzülerek göç ediyor. İstanbul’un kuzeyinde bulunan ormanlar üzerinden geçen kuşlar, buralarda geceleyip besleniyor.  İstanbul, hem ilkbaharda, hem de sonbaharda leylekler ve yırtıcı kuşların göçüne ev sahipliği yapıyor.Bunun dışında su kuşları ile ötücü kuşlar da İstanbul üzerinden göç ediyor. Dünyanın en önemli yırtıcı kuş göçü yolu üzerinde bulunan İstanbul’dan 1 Mayıs’a kadar onbinlerce kuşun geçmesi bekleniyor. Müthiş doğa olayını ileri sürüş tekniği uzmanı Ali İhsan Derindağ görüntüledi.

Kategori

Kedi kartalı karga zannederse…

Kedi, kartalı karga zannederek atılan balıklara yaklaşmak istiyor ama gerçeği fark ettiğinde sonu hüsran oluyor. O anlar cep telefonu kamerasına böyle yansıdı.

Kategori

Sileceğe tutunan karga kahkahalara boğdu

Kanada’da çekilen bu görüntüler izleyenleri güldürüyor. Aracın sileceğine tüneyen karga yerini beğendiğinden olsa gerek ayrılmak istemiyor. Şoförün sileceği çalıştırmasıyla da yerinden ayrılmayan karga ister istemez adamı kahkahaya boğuyor.

Kategori
İnsan sesi taklit eden karga

İnsan sesi taklit eden karga

Çeşitli sesler çıkarabilen karga kimlik karmaşası yaşıyor olsa gerek. Komut üzerine farklı sesler çıkarabilen karga insan sesini bile taktit edebiliyor.

Kategori

Taksim’de karga ile köpeğin ekmek kavgası

Taksim Meydanı, bugün ilginç bir görüntüye sahne oldu. Bir köpeğin, karganın yiyeceğini alması üzerine başlayan karga-köpek kavgası kameraya yansıdı.

Kategori

Yürek yemiş sanki mübarek!

Kendi boyutuna yaşına ve gücüne bakmadan yabancı misafirlerin üstüne sütüne saldıran civciv ölümün ne olduğunu bilmiyor, büyümüş hali nasıl olur, çok merak uyandırıcı…

Kategori

Sürücüyü şaşkına çevirdi!

Arabanın çalışan sileceğine tüneyip ayrılmak bilmeyen karga sürücüyü şaşkına çevirdi. Hayatına aksiyon katan karga izleyenleri güldürdü.