kardiyoloji – Sözcü TV

kardiyoloji

Kategori

Anjiyografi nedir?

Anjiyografi; insan vücudundaki tüm damarların, içlerine yüksek yoğunlukta bir madde verilerek grafilerinin çekilmesi anlamında, genel bir tanımlamadır. İnsan vücudundaki tüm organların (kalp, beyin, iç organlar, kol ve bacaklar dahil) damarları olduğu için anjiyografileri yapılmaktadır. Yapılan bu anjiyografiler sayesinde damarlar ile ilgili birçok hastalığa sağlıklı biçimde tanı koymak olasıdır. Kardiyoloji Uzmanı Doktor Corç Bayramoğlu anlatıyor.

Kategori

Survivor’da büyük gerginlik!

Survivor Allstar’ın 12 Mayıs akşamı yayınlanan ödül oyununda, Sahra ile Bozok arasında büyük bir gerginlik yaşandı. Oyunda önce Begüm’le tartışan Sahra, daha sonra ise Bozok ile birbirine girdi. Bozok, Sahra’yı şov yapmakla suçladı.

Kategori

Turabi hüngür hüngür ağladı!

Survivor Allstar’ın 12 Mayıs akşamı ekrana gelen bölümünde, ödül oyununu kazanan Gönüllüler aileleriyle 3’er dakikalık konuşmalar gerçekleştirdiler. Telefon görüşmelerinde duygu dolu anlar yaşandı.

Kategori

‘Tüm erzakları ayıralım!’

Survivor Allstar’ın 9 Mayıs akşamı yayınlanan bölümünde, Survivor’un başından beri erzakları ayırmak istemediğini ve hiçbir grubun içinde yer almak istemediğini söyleyen Doğukan’ın düşünceleri tamamen değişti. Doğukan, Merve Aydın’ın ada konseyinde ismini söylemesi üzerine rengi belli etti.

Kategori

Hakan ve Serenay ödül oyununda birbirine girdi!

Survivor Allstar’ın 9 Mayıs akşamı yayınlanan ödül oyununda, oyunu kaybeden Serenay kendisine kızdı. Hakan ise Serenay’a çok abarttığını söyleyerek tepki gösterdi.

Kategori

‘Anıl bana ateş etti!’

Survivor Allstar’ın 9 Mayıs akşamı yayınlanan bölümünde Doğukan, konseyde Anıl ile yaşadığı tartışmaya değindi. Anıl’ın adada kendisine ters davranmasını doğru bulmayan Doğukan, bu konuyu Anıl’la yüz yüze konuşacağını söyledi.

Kategori

Pascal Nouma, Survivor’a veda etti!

Survivor All Star’da seyircilerin kullandıkları oylar sonucu bu hafta diğer rakiplerinden daha az oy alarak Ünlüler takımına dolayısıyla Dominik’e veda eden isim açıklandı. Pascal Nouma Survivor All Star’dan elendi.

Kategori

Turabi’den Nadya’ya dövüş dersi!

Survivor Allstar’ın 6 Mayıs akşamı yayınlanan bölümünde Turabi, kendisi inşaa ettiği Turabi Fight Club’ta Nadya’ya dövüş dersi verdi. Nadya dövüş performansıyla ilk gün hocasından geçer not aldı.

Kategori

Serenay’ın midesini bulandıran isim kim?

Survivor Allstar’ın 6 Mayıs akşamı yayınlanan bölümünde Serenay, geçen yıl Survivor’da birlikte yarıştığı Merve Aydın’ın açıklamalarıyla kendisinin midesini bulandırdığını söyledi.

Kategori

Doğukan şeytanın bacağını kırabilecek mi?

Survivor Allstar’ın 6 Mayıs akşamı yayınlanan bölümünde, Doğukan ve Hasan sembol oyununu konuştular. Doğukan daha önce 4 kez finalde kaybettiği sembolü bu kez kazanmak istediğini söyledi.

Kategori

Hasan’ın dikkatini çeken detay!

Survivor Allstar’ın 6 Mayıs akşamı yayınlanan bölümünde Hasan, sakat olduğu dönem Anıl’ı yatarak Survivor’da vakit geçirmeyle suçlayan Hakan’ın, konseyde adının yazılmasından sonra değişen tavırlarını eleştirdi.

Kategori

Pascal’dan motivasyon dersi

Survivor Allstar’ın 6 Mayıs akşamı yayınlanan bölümünde, Pascal daha önce hiç kazanamadığı sembol için büyük hırs yaptı. ‘Hadi Pascal, hadi Nouma’ diyerek kendisini hırslandıran Pascal, ilk sembolünü kazanma amacında…

Kategori

Doğukan’dan telefon şakası: ‘Arayacağım seni sonra!’

Survivor Allstar’ın 6 Mayıs akşamı yayınlanan sembol oyununda yarışan Doğukan, yarış sırasında yaptığı telefon şakasıyla izleyenlere keyifli anlar yaşattı…

Kategori

‘Adam gibi davran…’

Survivor Allstar’ın 2 Mayıs akşamı yayınlanan bölümünde Pascal ve Hakan arasında ödül oyunu sonrasında başlayan kavga büyüdü. Pascal’ın sinirlendiğini gören Hakan, konuyu kapattı ve uzaklaştı. İşte o anlar…

Kategori

Acun Ilıcalı ile Pascal kafa kafaya geldiler!

Survivor All Star ünlüler takımında mücadele eden Pascal Nouma, ödül oyununda itirazda bulunca Acun Ilıcalı’yla ilginç bir diyalog yaşandı.

Kategori

Bozok gözyaşlarına boğuldu!

Survivor Allstar’ın 2 Mayıs akşamı yayınlanan bölümünde, ödül oyununu kazanan Gönüllüler ailelerinden gelen videoları izlerken gözyaşlarına hakim olamadılar. Özellikle yeni doğan bebeğini gören Bozok, hayli büyüyen bebeğini görünce şaşkınlığını gizleyemedi ve çok büyük mutluluk yaşadı.

Kategori

‘Ufacık bir kıvılcımda patlayacaklar!’

Survivor Allstar’ın 2 Mayıs akşamı yayınlanan bölümünde, Turabi birleşmenin ardından birlikte yaşayan Ünlüler ve Gönüllülerin en küçük bir kıvılcımda büyük tartışmalar yaşayacağını söyledi. İşte Turabi’nin açıklamaları…

Kategori

‘5 yaşındaki çocuk gibi zır zır ağlıyor!’

Survivor Allstar’ın 2 Mayıs akşamı yayınlanan bölümünde, Merve Aydın ödül oyununun ardından sinir krizi geçiren Serenay’a yüklendi. Serenay’ın tepkilerinin abartılı olduğunu söyleyen Merve Aydın, kendilerinin değil asıl ‘vicdansız’ın Serenay olduğunu söyledi.

Kategori

‘Ben SMS almak için babamı kullanmam!’

Survivor Allstar’ın 2 Mayıs akşamı yayınlanan bölümünde Pascal, Serenay ve Hakan ile arasında geçen tartışmaları yorumladı. Hiçbir zaman Serenay’ın annesi ile ilgili konuşmadığını, tek eleştirdiği konunun Serenay’ın hareketleri olduğunu söyleyen Pascal, kendisinin babasının da hasta olduğunu ancak halktan SMS almak için babasını kullanmayacağını söyledi.

Kategori

Turabi’den olay açıklama: ‘Kan çıkar kan’

Survivor Allstar’ın 27 Nisan akşamı yayınlanan bölümünde Turabi, ‘ateş ve barut yan yana durmaz’ örneğini verdi ve Ünlülerle Gönüllülerin aynı adada kalmasının ardından büyük tartışmalar yaşanacağını iddia etti. İşte Turabi’nin açıklamaları…

Kategori

Pascal ve Turabi burun buruna geldi

Survivor All Star’ın 25 Nisan 2015 bölümünde ödül oyunu sırasında Pascal Nouma ve Turabi Çamkıran burun buruna gelerek gerginlik yarattı.