Kapalıçarşı – Sözcü TV

Kapalıçarşı

Kategori
altin

Altın fiyatları durmaksızın yükseliyor!

Küçük yatırımcının gözdesi altın fiyatları yükselmeye devam ediyor. Yatırımcılar altının güncel fiyatlarını merakla araştırıyor. Altının gramı öğlen 13:30 itibariyle 208.72 TL’den işlem görüyor. İşte hızla yükselen altın fiyatlarındaki son durum ve Kapalıçarşı’dan güncel çeyrek ve gram altın fiyatları…

Kategori
James Bond Kapalıçarşı'nın çatısında

James Bond Kapalıçarşı’nın çatısında

Kapalıçarşı’nın restorasyonu resmen başladı. Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir Kapalıçarşı restorasyonunun haklılığını James Bond filmiyle savundu. Demir, “İyi ki James Bond motosikletle buradan geçti. İnsanlar Kapalıçarşı’nın çatısının ne halde olduğunu fark ettiler” diye konuştu.

Kategori
8

Bu halini son kez göreceksiniz!

Dünyanın en büyük ve en eski alışveriş merkezi, 554 yıllık Kapalıçarşı’da restorasyon başlıyor. Restorasyonun ilk aşamasında 3 bin 600 dükkanın bulunduğu Kapalıçarşı’nın adeta bir klima ve çanak anten tarlası haline gelen, tonlarca ağırlıkta su depolarının bulunduğu çatısı yeniden düzenlenecek. Tarihi yapı yıllardır duvarlarındaki ve tavanlarındaki çatlaklarla alarm veriyordu.

Kategori
bursa

Bursa tarihi kapalıçarşıda korkutan yangın

Bursa’da mobilyacı ve perdecilerin bulunduğu Yorgancılar Çarşısı’nda yangın çıktı. 80 işyerinin bulunduğu çarşıda 40 işyerinin tamamen yandığı yangın üç saatte kontrol altına alındı.

Kategori
itfaiye

Kapalıçarşı’da yangın paniği!

Fatih’te bulunan tarihi Kapalıçarşı içerisindeki bir depoda gece saatlerinde yangın çıktı. Yangın nedeniyle çarşıyı yoğun dumanla kaplandı. Kapalıçarşı’dan saat 03.45 sıralarında henüz bilinmeyen bir nedenle dumanlar yükselmeye başladı. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine polis, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri kapıların kilitli olması nedeniyle yangının çıktığı depoya  ulaşmakta güçlük çekti. Yangın sonucu çeyiz deposunda büyük çapta maddi hasar meydana gelirken, yangının çıkış sebebinin belirlenmesi için inceleme başlatıldı.