kano – Sözcü TV

kano

Kategori

Katil balinalara en yakın noktada

ABD’nin Washington eyaletinde yer alan San Juan Adaları’na yakın bir noktada kano yapan kişinin görüntüleri sosyal medya içerisinde viral hâle geldi. Görüntüler katil balinaların yaklaştığı kano üzerindeki kişiler tarafından çekildi.

Kategori

Su borularını çevre dostu eğlence aracına dönüştürdü

Avustralya’da bir babanın kullanılmayan su borularını güneş enerjisiyle çalışan kanoya dönüştürmesi sosyal medyanın gündemine geldi. Çocuklarının kullanabileceği bir platform üzerine koyduğu güneş enerjisiyle su üzerinde yol alan kanoya dair görüntüler kısa sürede viral oldu.

Kategori

Denizin ortasındaki iguanayı boğulmaktan kurtardı

Mucize olay ABD’de gerçekleşti. Denizin ortasındaki iguanayı fark eden kano balıkçısı, çaresiz hayvanı kıyıya ulaştırdı. 4 deniz mili açıkta bulunan iguananın videosu sosyal medyada kısa sürede viral hâle geldi.

Kategori

Kano balıkçısının köpek balığı ile mücadelesi

ABD, California’nın Santa Barbara sahilinde gerçekleşen bir olay sosyal medyanın gündemine düştü. Mark McCracken ismili bir kişi kano ile balık tutarken köpek balığı tarafından rahatsız edildi. Çekiç başlı köpek balığı türünde olan yırtıcı hayvanın McCracken’a yönelik tehdidi tümüyle balıkçanın kafa kamerasına yansıdı.

Kategori

Köpekbalıklarına yem olmaktan son anda kurtuldu

Birleşik Krallık’a bağlı Ascencion Adası’nda kanoya binen turist, kıyıya çok yakın bir yerde köpekbalıklarının saldırısına uğradı. Turistin bindiği kanoyu devirmek isteyen köpekbalıklarına kürekle karşılık veren adam, yem olmaktan son anda kurtuldu. Yırtıcı balıkların etrafta o kadar balık varken kanoyla uğraşması da herkesi şaşırttı. Turist elindeki kürekle köpekbalıklarını uzaklaştırmak için onlara birkaç kez vurdu ve aynı zamanda kanonun dengesini korumaya çalıştı.

Kategori

Dev balinaların arasında şınav çekti

ABD’nin California eyaletinde, Los Angeles ile San Francisco arasındaki Grover Sahili ilginç anlara sahne oldu. Travma sonrası stres bozukluğu (PTSD) yaşayan gazilerin durumuna dikkat çekmek için bir kampanya başlatan Mike Pelayo, kano ile açıldı ve şınav çekmeye başladı.

Kategori

Kanocular bir anda dev balinaların arasında kaldı

ABD’nin California eyaletindeki Grover Sahili açıklarında kürek çeken iki kanocu bir anda dev bir kambur balinanın dişleriyle karşı karşıya kaldı. Kanocuların balinanın açılan dev ağzının önünde küçücük bir lokma kadar kaldığı o anlar saniye saniye böyle görüntülendi. Görüntülerde, savaş gazilerinin içinde bulundukları koşullara dikkat çekmek için 22 gündür denizde kürek çeken Eick Jones ve MIke Pelayo adlı kanocuların bir anda burunlarının dibinde biten dev çenelerle karşı karşıya kaldığı görülüyor. İki kanocu balinanın dişleri önünde küçücük kalmalarına karşın soğukkanlılıklarını korurken, dev yaratık daha sonra sulara gömülerek uzaklaşıyor.

Kategori

Andenalin tutkunu gençlerden kano yarışı

Adrenalin tutkunu gençler kano ile uzun mesafesi olan bir kanaldan denize doğru yarış yaptı. Tehlikeli olan yarış kameralara böyle yansıdı.

 

 

 

 

 

Kategori

Dev balinalar arasında kano yapmak

Dev balinalar arasında kano yapmak hayatınızda yaşayabileceğiniz en çılgın deneyimlerden biri. Avustralya’nın Gold Coast sahilinde yer alan Byron Koyu’nda kanoyla seyahat eden iki arkadaş bu anı görüntülemeyi başardı.