kalp – Sözcü TV

kalp

Kategori

Başarılı kalp ameliyatı sonrası yerinde duramadı

Doğuştan kalp hastası olan çocuk, başarılı bir kalp ameliyatı sonrası sevincini saklayamayıp içinden gelerek dans ediyor ve bir hemşire de onun sevincine katılıyor.

Kategori

Ölen oğlunun kalbini başka bir bedende duyan anne

Ölen oğluna ait kalbi, başka bir bedende dinleyen anne gözyaşlarına hakim olamadı. Organ nakli yoluyla gerçekleşen bu mucizenin sesini dinleyen annenin hisleri; hayatta neyin önemli olduğunu bir kez daha hatırlatıyor

Kategori

Kalp hastası çocuğu için mücadele eden babanın hikayesi

Doğuştan kalp hastası olan oğlunun bakımını üstlenen ve yaptığı rutin işlemleri Youtube üzerinden bir kanal açarak paylaşan Robert ve oğlu Chase Selby’nin hikayesini izliyoruz

Kategori
Kalbini sırt çantasında taşıyan sporcu

Kalbini sırt çantasında taşıyan sporcu

Andrew Jones kalbi yerine geçen pompa makinesiyle yaşıyor. Hastalığı ise spor yapmasına engel değil. Andrew Jones, 26 yaşında ABD’li bir sporcu. Vücut geliştirme onun için bir tutku. Bir gün kendini kötü hissetmesiyle gerçeği öğreniyor.Evinden dışarı çıktıktan sonra kendisini hastanede bulan Andrew’ya kardiyomiyopati teşhisi konuluyor. Buna fazla aldırmayan Andrew kısa sürede iyileşti ve çantasındaki pompa makinesiyle birlikte antremanlarına devam ediyor. Kalp nakli şart olan Andrew, insanları organ bağışı konusunda sağduyulu olmaya çağırıyor.

Kategori

Kalbini çantasında taşıyan adam

Andrew Jones, 26 yaşında ABD’li bir sporcu. Vücut geliştirmeonun için bir tutku. Bir gün kendini kötü hissetmesiyle gerçeği öğreniyor. Evinden dışarı çıktıktan sonra kendisini hastanede bulan Andrew’ya kardiyomiyopati teşhisi konuluyor. Buna fazla aldırmayan Andrew kısa sürede iyileşti ve çantasındaki pompa makinesiyle birlikte antremanlarına devam ediyor. Kalp nakli şart olan Andrew, insanları organ bağışı konusunda sağduyulu olmaya çağırıyor.

Kategori

Merkür’ün Güneş’in kalbinden geçişi

Bugün gökyüzünde nadiren gerçekleşecek olan bir olay meydana geliyor. Her türlü yazılı, sözlü, görsel iletişimi simgeleyen Merkür; Dünya ile Güneş”in arasından geçiş yapıyor. Bir yüzyıl içinde bu olay sadece 13 defa meydana gelir. Bu yüzden bugün gökyüzü açısından tarihi günlerden birine tanıklık ediyoruz. Merkür’ün Güneşin kalbinde olma hali tam saat olarak 17:12 ile 10 Mayıs 07:41 saatleri arasında gerçekleşecek.

Kategori

Minik Öykü kalp bekliyor

Öykü’nün kurtulması için hasta yakınlarının kalp bağışında bulunması şart…” Aile sosyal medyada bu mesajla 13 yaşındaki Öykü’ye kalp arıyor. Taraftarlar, sanatçılar, ünlü gazeteciler Öykü için seferber oldu. Tugay Ertok zaman zaman sosyal medyada Sağlık Bakanlığına tepki gösterdi. Kızının bir an önce organ bekleyen hastalar arasında acil statüsüne alınmasını istedi. Bu tepki çığ gibi büyüdü. Sosyal medyadaki tepkiler üzerine Sağlık Bakanlığı bir açıklama yaptı. Sağlık Bakanlığı’na ait Türkiye Organ ve Doku Sistemi’ne kayıtlı 631 hastanın bulunduğu, bunların 141’inin acil statüsünde olduğu belirtildi. 

 

Haber:Turgut ERAT

Kategori

3 Aylıkken öldü diye morga bıraktılar

34 yaşındaki engelli Metin Ateş ile zihinsel engelli oğlu 11 yaşındaki Çetin Ateş, engelli maaşları kesilince çaresiz kaldı. Baba Metin Ateş, kalp, astım, bronşit ve boyun fıtığı, oğlu Çetin ise Zeka geriliği, Kulak duymazlığı, epilepsi, akdeniz anemisi, çölyak hastalığı ve akdeniz ateşi nedeniyle engelli statüsünde devletten 875’er lira maaş alıyordu. Ancak baba oğulun tedavi masrafını bile karşılamayan maaş, ağustos ayında gerekçe gösterilmeksizin kesildi.

Kategori

Murat Dalkılıç kalp için söyledi

Merve Boluğur’la dünya evine giren Murat Dalkılıç kalp sağlığı konusunda halkı bu kliple uyarıyor. Ünlü isimlerin sosyal sorumluluk projelerinde çok önemli rolleri oluyor. Kampanyalara dikkat çekmek adına ya da yapılan organizasyonun daha çok insan tarafından duyulması için ünlü isimler kendi yüzlerini kullanarak destek veriyorlar.

Kategori

İnsan kalbi bakın nasıl çalışıyor

İnsan kalbinin nasıl çalıştığını merak edenler için, tüm meraklarını giderecek boyutta olan bu videoda, insan kalbinin nasıl çalıştığını ve nasıl attığını görüyoruz.

Kategori

Kalp yetmezliği nedir? Tedavi yöntemleri nelerdir?

Kardiyolog Prof. Dr. Eralp Tutar cevaplıyor; Kalp yetmezliği nedir? Tedavi yöntemleri nelerdir? Kalp kasılma gücünü yitirdiğinde veya esnekliğini kaybettiğinde vücudumuzun ihtiyacı olan kanı yerince pompalıyamaz bu durumda kişi kendini bitkin ve yorgun hissedicektir. Ayrıca geceleri tek yastıkta yatamama bacak ve ayaklarda şişlik gibi şikayetler ortaya çıkar. İstirahatte bile kalp hızının çok hızlı attığını hissedebilir tüm bu durumlar kişide kalp yetmezliği olduğunu göstermektedir.

Kategori

Koroner (Kalp) damar tıkanıklıklarında stent tedavisi 

Kardiyolog Prof. Dr. Eralp Tutar cevaplıyor; Koroner (Kalp) damar tıkanıklıklarında stent tedavisi, kalp kaslarını besleyen coroner damarların damar sertliğine bağlı daralmaları veya tıkanıklıklarında angina dediğimiz göğüs ağrısı, kalp krizi veya ani ölüm görülebilir. Bu hastalarda amacımız göğüs ağrısını ortadan kaldırarak yaşam kalitesini arttırmak ve hastalığın ilerlemesini engellemek olmalıdır.

Abuja hastanesinde açık kalp ameliyatı yaptılar

Abuja hastanesinde açık kalp ameliyatı yapıldı.Ameliyatı mikroskobik kameralar tarafından kayıt altına alan doktorlar operasyonun başarılı geçtiğini söylediler.

Kategori

Türk Yıldızları gökyüzüne çizdikleri kalbi şehitlere adadı

Türk Yıldızları, Kayseri’de 12. Hava Ulaştırma Ana Üst Komutanlığı uçuş sahasında yaptıkları gösteriyle Kayserililere unutamayacakları bir gün yaşattı.

Kategori

Kurşun kalemi öyle bir tıraşladı ki…

Kurşun kalemi büyük uğraşlar sonucu tıraşlayan kişi ortaya iç içe geçmiş 2 kalbi çıkartması izleyenleri şaşırttı. İşte o daha önce hiç görmediğiniz kurşun kalem..

Kategori

Bozuşma

Gogol’ün “Ivan Ivanovic ile Ivan Nikiforovic Nasıl Bozuştu?” öyküsünü ilk okuduğumda “Bir Delinin Güncesi”nin provalarına başlamak üzereydik. “Bir Delinin Güncesi” oynamayı hayal ettiğim metinler arasındaydı fakat açıkçası gerçekleşenden çok daha ilerideki bir tarihte, yıllar sonrasında bu oyunu sahnelemeyi planlıyordum. Bu anlamda benim için erken hayata geçen bir tasarıydı. “Ivan Ivanovic ile Ivan Nikiforovic Nasıl Bozuştu”da ise durum tam tersi oldu. Öyküyü ilk okuduğum günden itibaren sahnelemek istiyordum. Biraz gecikmeyle de olsa, bu yıl “Bozuşma” ismiyle bu keyifli öyküyü sahneye taşımaya karar verdik. Şimdi geriye dönüp baktığımda, bu gecikmenin çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Bugün yaşadıklarımız bu metni sahnelemeyi çok daha anlamlı kılıyor.