Kaliforniya – Sözcü TV

Kaliforniya

Kategori

Tırın altından böyle sağ çıktı

Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinde motosikletli bir kadın, aniden önüne çıktığı tırın altında kaldı.Şanslı kadın, tırın tekerleklerinin arasında kalınca, kazayı yara almadan atlatırken o anlar araç kamerası tarafından anbean kaydedildi.

Kategori

Kaliforniya depremini önceden bildi, Türkiye için uyardı!

ABD’nin Kaliforniya eyaleti yakınında 6, 8 büyüklüğünde meydana gelen depremi bir hafta önceden Amerikalı sismologlara haber verdiğini açıklayan deprem tahmincisi Kadir Sütçü, “Minimum 6,5 büyüklüğünde deprem olacak diye sismologlara haber verdim” dedi. Türkiye’nin 2016 yılında büyük bir kuraklıktan geçtiğine dikkat çeken Sütçü; “Kuraklığın 2017’de bir faturası çıkarsa Türkiye’de 6,0 altında olmaz” dedi.

Kategori

Okulda korkunç kaza!

ABD’de bir okulun laboratuvarında öğretmenin dikkatsizliği yaralanmayla sonuçlandı. California eyaletine bağlı Escalon şehrinde Öğretmenin alevlerin üstüne yanıcı madde dökmesi sonucu ateş bir anda parladı ve öğrencilerden birinin üzerindeki kıyafet tutuştu. Laboratuvarda büyük panik yaşanırken, söndürülen öğrenci hemen hastaneye kaldırıldı. Talihsiz öğrencinin vücudunda üçüncü derece yanıklar oluştuğu, hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Kategori

Kanocular bir anda dev balinaların arasında kaldı

ABD’nin California eyaletindeki Grover Sahili açıklarında kürek çeken iki kanocu bir anda dev bir kambur balinanın dişleriyle karşı karşıya kaldı. Kanocuların balinanın açılan dev ağzının önünde küçücük bir lokma kadar kaldığı o anlar saniye saniye böyle görüntülendi. Görüntülerde, savaş gazilerinin içinde bulundukları koşullara dikkat çekmek için 22 gündür denizde kürek çeken Eick Jones ve MIke Pelayo adlı kanocuların bir anda burunlarının dibinde biten dev çenelerle karşı karşıya kaldığı görülüyor. İki kanocu balinanın dişleri önünde küçücük kalmalarına karşın soğukkanlılıklarını korurken, dev yaratık daha sonra sulara gömülerek uzaklaşıyor.

Kategori

Tehlikeli atlayış kamerada

ABD’de bir adrenalin tutukunu yaptığı tehlikeli atlayışı sosyal medya hesabında paylaştı. Genç adam, Kaliforniya’da Crystal Cove Plajı yakınında ‘El Morro’ olarak adlandırılan uçurumdan yaptığı atlayış oldukça ses getirdi. Sosyal medyada paylaşılan görüntü sonrası izleyenler bunu ‘tam bir çılgınlık’ olarak yorumladı.

Kategori

Sarhoş damat internette rekor kırdı

ABD, Kaliforniya’da bir düğünde çekilen görüntüler milyonlarca defa izlenerek rekor kırdı. Düğünde gelin salon ortasında bir sandalyede otururken, damatda önünde dans ediyor. Gelini etkilemeye çalışan ve sarhoş olan damat, figürler sergilediği sırada ayağı kayıp yere düşünce ortaya komik bir görüntü çıkıyor. Damadın bu halini gören gelin ve davetliler kahkahalar atıyor.

Kategori

Ölüme meydan okuyan atlayış

8Booth, Kaliforniya’nın Kristal Cove yakınlarındaki bölgede uçurumdan aşağı atlamaya karar verdi. Adeta ölüme meydan okurcasına yapmış olduğu atlayışı kazasız atlattı.

Kategori

Bilim insanlarını güldüren kalamar

Kaliforniya kıyılarında 900 metre derinlikte karşılaşılan bu kalamar gözleri nedeniyle o sırada araştırma yapan bilim insanlarının gülmesine neden oldu. Bilim insanları tarafından oyuncağa da benzetilen kalamarın gözlerinin büyüklüğü de dikkat çekti.

Kategori

Ayının havuz keyfi

Sıcak havadan bunalan ayı, havuzda böyle keyif yaptı. ABD’nin Kaliforniya eyaletinde sıcaktan bunalan dev ayı, bir evin havuzunda serinledi. O anlar bir komşunun cep telefonuna yansırken, bir süre suda stres atan ayı, ardından havuzdan çıktı ve doğal ortamına döndü.

 

Kategori

Düşünceleri söylemeyi sağlayan kulaklık

Smartstones tabanlı destekleyici iletişim uygulaması, Kaliforniya’da kullanılan alet, kablosuz bağlı ve EEG kulaklık ile birleştirerek sözlü iletişim kurmada zorluk olanlar için konuşma yeteneği getirdi. “Konuşmayı düşünüyorum” teknolojisi, kullanıcının beyin dalgalarını okuma ve uygulama üzerinden sözlü ifadeler olarak onları ifade ederek çalıştı.

Kategori

Evinde 1100 kedi besliyor!

Lynea Lattanzio, Kaliforniya’daki malikanesinde tam 1100 kedi ile birlikte yaşıyor. Hayvanların hemen hemen hepsi ya barınaklardan alınmış yada sokaktan kurtarılmış olan Lynea’nin malikanesinde şu zamana kadar 28 binden fazla kedinin yaşamış olduğu tahmin ediliyor.

Kategori

Kolları yok ama gitar üstadı

Kaliforniya, San Diego’da yaşayan Mark Goffeney, kolları olmamasına rağmen inanılmaz derecede güzel gitar çalıyor.  Mark’ın inanılmaz gitar performansı bu videoda.

Kategori

Dev balina insanları ezdi!

Kaliforniya’da bulunan Monterey Körfezi’nde inanılmaz bir olay gerçekleşti. Kano kullanan iki arkadaşın üzerine dev bir balina atladı. Olay kameralara yansırken iki arkadaş sağ olarak kurtuldu.

Kategori

Dünyanın en büyük köpek balığını görüntülediler

Kaliforniya açıklarındaki Guadalupe adası yakınlarında tam 6 metre uzunluğunda büyük beyaz bir köpek balığı kameralara yakalandı. Uzmanlar bu balığın şimdiye kadar filmedilmiş en büyük köpek balığı olduğunu bildirdi.