kaçak geçiş – Sözcü TV

kaçak geçiş

Kategori

Katlanır plaka ile EDS’den kaçıyorlar

İstanbul’da aracının plakasını uzaktan kumanda ile kapatan bir sürücünün yakalanması İstanbul Emniyeti’ni harekete geçirdi. Oto sanayi sitelerinde 14.90 liradan başlayıp 100 liraya kadar satılan katlanır plakanın amacı ise Elektronik Denetleme Sistemi’ne yakalanmamak. Oto sanayilerde katlanır plaka motajı yapanlar, ilk tercihi otoban ve köprü gişelerinden ücret ödemeden geçmek isteyenlerin oluşturduğunu söylüyor. İkinci neden ise trafik yoğunluğuna takılmak istemeyenlerin emniyet şeridini kullanırken EDS kamerlarına yakalanmak istememesi. Plaka, kameralarca okunamadığı için bu ihlali yapan sürücülere de ceza yazılamıyor.

 

HABER: Turgut ERAT  / KAMERA: Çağatay GÜRÜCÜ

Kategori

Kaçak geçiş için inanılmaz yöntem!

İstanbul’da aracın ön plakasına uzaktan kumanda ile hareketli bir düzenek takılarak boğaz köprülerinden para ödemeden geçmek veya EDS kameralarına yakalanmamak isteyen sürücü, kontrol yapan polislerden kaçamadı.  Yapılan kontrollerde otomobilin plakasının bulunduğu bölüme hareketli bir düzenek konduğu, bu düzeneğin uzaktan kumandayla yönetildiği tespit edildi. Trafik polisleri bu uzaktan kumandanın tuşuna bastıklarında aracın plakasının tamponun içinde kaybolduğunu gördü.

Kategori

Sözcü TV sınırdaki kaçak geçişin izini sürdü

Türkiye’nin PKK ve IŞİD’i vurmasının ardından gözler bir kez daha sınırlara çevrildi.  Sınır ötesi operasyonlar bir yana bugünlerde kevgire dönen sınırlarda tedbir alınması hayati önem taşıyor. Sınırlara yakın köylerde yaşayan vatandaşlar durumun önemini Sözcü TV’ye yaptıkları açıklamalarla gözler önüne serdi. Operasyonların ardından Kilis’e giden ve sınır köylerde inceleme yapan Sözcü TV ekibi mültecilerin, kaçakçıların ve teröristlerin kullandığı o noktaların birini tespit etti. Kaçak geçiş yapmak isteyenlerin özellikle mısır tarlalarını kullandığını öğrenen ekibimiz o tarlalardan birinin sahibiyle konuştu. İsmini vermek istemeyen tarla sahibi, kaçakçıların izlediği yolu ekibimize gösterdi. Daha önce pek çok kez kaymakamlığa ve güvenlik birimlerine şikayette bulunduklarını belirten tarla sahibi, karşıdaki IŞİD köyünden, tarlasındaki zarara kadar pek çok konuda bilgi verdi. İşte o tarla ve çarpıcı açıklamalar…

 

Haber: Turgut Erat

Kamera: Ömer Uluhan