istanbul emniyet müdürlüğü – Sözcü TV

istanbul emniyet müdürlüğü

Kategori

İstanbul’da ’Yeditepe Huzur’ operasyonu

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, çok sayıda polisin katılımıyla İstanbul genelinde asayiş uygulaması gerçekleştiriyor. İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan koordinesinde, 39 ilçede yapılan “Yeditepe Huzur” adlı asayiş uygulamasına, narkotik suçlarla mücadele, mali suçlarla mücadele, terörle mücadele, kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele, özel harekat, çevik kuvvet ve trafik ekiplerinin de aralarında olduğu çok sayıda polis katılıyor. Trafik kontrollerinin de yapıldığı uygulamaya, polis helikopteri de havadan destek veriyor. Şişli’de bir alışveriş merkezi önünde gerçekleştirilen uygulamada durdurulan araç içindeki şahısların üzerinde uyuşturucu madde ele geçirildi. Araçtaki kişilerin ayakta durmakta güçlük çektiği görüldü. Araçta bulunan iki kişi gözaltına alınarak karakola götürüldü.

Kategori

İstanbul polisinden huzur uygulaması

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, 5 bin polisin katılımıyla 39 ilçede “Yeditepe Huzur” asayiş uygulaması gerçekleştirdi. Uygulamaya polis helikopteri de havadan destek verdi.

Kategori

İstanbul’da 5 bin polisle uygulama

İstanbul’un 39 ilçesinde, helikopter destekli, 5 bin polisin katılımıyla “Yeditepe Huzur Uygulaması” yapıldı. İstanbul Emniyet Müdürlüğünce “Yeditepe Huzur Uygulaması” adı verilen asayiş uygulaması yapıldı. İstanbul genelinde yapılan asayiş uygulamasına terörle mücadele, narkotik suçlarla mücadele, mali suçlarla mücadele, kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele, özel harekât, çevik kuvvet ve trafik ekiplerinin aralarında olduğu 5 bin polis katıldı.

Kategori

İstanbul’da eş zamanlu polis operasyonu

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler sabah erken saatlerde eş zamanlı operasyonlar düzenledi. Sabah 06.00 sıralarında İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün Vatan Caddesi’ndeki yerleşkesinden konvoy halinde çıkan ekipler çok sayıda adrese eş zamanlı baskınlar düzenledi. Baskın düzenlenen adreslerden biri de Küçükçekmece, Sefaköy Temel Sokak  üzerinde bulunan bir binaydı. Binaya gelen ekipler içeri girdi. Evdeki aramaların ardından gözaltına alınan bir kişi polis aracına bindirilerek emniyete götürüldü.

Kategori

İstanbul’da eş zamanlı polis operasyonu

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler sabah erken saatlerde eş zamanlı operasyonlar düzenledi. Sabah 06.30 sıralarında İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün Vatan Caddesi’ndeki yerleşkesinden konvoy halinde çıkan ekipler çok sayıda adrese eş zamanlı baskınlar düzenledi. Baskın düzenlenen adreslerden biri de Üsküdar Kısıklı’daki Mihriban Sokak üzerinde bulunan bir binaydı. Binaya gelen ekipler içeri girdi. Evdeki aramalar devam ediyor.

Kategori

İstanbul’da hareketli dakikalar

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, uzun namlulu silahlarla Vatan Caddesi’ndenki Emniyet Müdürlüğü önünde nöbet tutmaya başladı. İstanbul’daki askeri kışlalar önünde de polis ekipleri önlem almaya başladı.

Kategori

Beykoz’da uyuşturucu operasyonu

Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Beykoz’da uyuşturucu tacirlerine yönelik birçok adrese helikopter destekli operasyon yaptı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, saat 05.00 sıralarında Beykoz’da önceden belirlenen çok sayıda adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Uyuşturucu satıcılarına yönelik düzenlenen operasyona bir polis helikopteri havadan destek verdi.

Kategori

Gaziosmanpaşa’da Mali Şube’den operasyon

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Gaziosmanpaşa, Bağlarbaşı Mahallesi, Aydınlar Sokak’ta önceden belirlenen bir adrese operasyon düzenledi. Operasyona Özel Harekat polisleri de destek verdi. Akrep diye tabir edilen zırhlı polis araçları da çevrede güvenlik önlemi aldı.

 

 

Kategori

İstanbul polisinden kapı kırma operasyonu

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin sabah saatlerinde Gaziosmanpaşa’da bir çok adrese operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyonda ise bir evin kapısını koçbaşı diye tabir edilen demir ile kırmaya çalışan polis görülüyor defalarca vurmasına rağmen kapı bir türlü kırılmıyor. Daha sonra koçbaşını başka bir polis alıyor ve sonunda kapıyı kırmayı başarıyor.

Kategori

Kağıthane’de helikopter destekli operasyon

Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Kağıthane’de uyuşturucu tacirlerine yönelik birçok adrese helikopter destekli operasyon yaptı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, saat 05.00 sırallarında Gültepe’de önceden belirlenen çok sayıda adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Uyuşturucu satıcılarına yönelik düzenlenen operasyona bir polis helikopteri havadan destek verdi. Sivil giyimli narkotik polisleri şüphelilerin evlerine baskın yaparken, çevik kuvvet polisleri de sokak başlarında güvenlik önlemi aldı.

Kategori

Mali Şube’den şafak operasyonu

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri sabah saatlerinde bir operasyon düzenledi. Mali Şube Müdürlüğü’nün önceden belirlenen birçok adrese düzenlediği operasyon kapsamında Sancaktepe’de de bir eve baskın yapıldı.

Kategori

Gaziosmanpaşa’da helikopter destekli operasyon

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Terörle Mücadele Şube ekipleri, Gaziosmanpaşa’da önceden belirlenen bazı adreslere helikopter destekli baskın yaptı. Terörle Mücadele Şube ekipleri, Gaziosmanpaşa’da önceden belirlenen adreslere özel harekat polisleri eşliğinde operasyon düzenledi. Helikopter destekli operasyonda çok sayıda kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. Operasyonun içeriği ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

Kategori

Fatih’te polis operasyonu

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri sabah saatlerinde Fatih’te operasyon düzenledi.  Fatih Karagümrük Mahallesi Ata Sokak üzerinde daha önceden belirlenen bir adrese gerçekleşen operasyona Özel Harekat timleri de destek verdi.

Kategori

Sarıyer’de PKK’ya büyük operasyon

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Sarıyer Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde önceden belirlenen adreslere eşzamanlı operasyon düzenledi. Polis helikopterinin de havadan destek verdiği operasyonda adreslere Özel Harekat ekiplerinin katılımıyla baskın yapıldı. Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ekipleri de mahallede güvenlik enlemi aldı. Herhangi olumsuzluk yaşanmaması için TOMA’lar bölgede hazır bekletildi.

Kategori

İstanbul’da ’7 Tepe Huzur’ uygulaması!

İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan’ın koordinasyonunda, 39 ilçede 5 bin polisin katılımıyla ‘7 Tepe Huzur’ adı altında genel asayiş uygulaması yapıldı. Uygulamaya polis helikopteri de havadan destek verdi.

Kategori

Terör örgütü MKP operasyonunda 6 kişi tutuklandı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin, terör örgütü Maoist Komünist Partisi’nin (MKP) şehirlerdeki silahlı yapılanmasına yönelik yaptığı operasyonda yakalanan 6 kişi tutuklandı. Şüphelilerden 3’ünün, 2 ay önce Sultangazi’de cüzdanında polis rozeti bulunduğu için polis zannedilerek öldürülen mermer ustasının katil zanlıları olduğu tespit edildi.

Kategori

İstanbul’da asayiş uygulaması

İstanbul’un 39 ilçesindeki çeşitli noktalarda yüzlerce polisin katıldığı Huzur 34 uygulaması gerçekleştirildi.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nce kent genelinde akşam saat 20.00’de başlatılan asayiş uygulamasına çok sayıda polis ekibi katıldı. Bir süredir belirli aralıklarla sürdürülen Huzur 34 adlı asayiş uygulamasına helikopter de havadan destek verdi.

Kategori

İstanbul’da terör operasyonu

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri, Özel Hareket polislerinin de desteğiyle Zeytinburnu ve Beyoğlu Okmeydanı’nda  terör operasyonu yaptı. Operasyonda şüpheli 3 kişi gözaltına alındı.

Kategori

AVM’de fidyeciler böyle yakalandı

İstanbul’da, 58 yaşındaki Suriyeli eczacı, biri hemşehrisi, 3 kişi tarafından fidye için kaçırıldı. Eczacının ailesi, “para-rehine takası” için fidyecilerle buluştu. Bu sırada baskın düzenleyen polis şüphelleri kıskıvrak yakaladı. Polisi harekete geçiren olay, 15 Şubat’ta Suriyeli Kemsi Selah Kello’nun “Kocam kaçırıldı” diyerek, Emniyet’e başvuru yapmasıyla ortaya çıktı. Suriye’den Türkiye’ye mülteci olarak geldiklerini dile getiren Kello, eşi Merwan Abdulmajit Younes’in 2 gündür eve gelmediğini söyledi. Kello, tanımadıkları bir kişinin sabah saatlerinde, kocasının yeğenini arayarak, Merwan elimizde, serbest bırakmak için 30 bin dolar getireceksiniz” dediğini belirtti.
Habip ATAM (SÖZCÜ)
Kategori

GBT sorgusundan 411 kilo esrar çıktı!

2016 yılının en büyük uyuşturucu operasyonunu, 9 Ocak günü İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne (İEM) bağlı Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri gerçekleştirdi. Çamçeşme Mahallesi’ndeki bir oto yyıkama işletmesinde park halindeki bir otomobil ile önünde bekleyen 2 kişiden şüphelenen Önleyici Hizmetler ekipleri, Genel Bilgi Toplama (GBT) ve plaka sorgulaması yaptı. GBT sorgulaması sonucu, M.M. ve A.U.’nun “Kaçakçılık” ve “Uyuşturucu madde ticareti” suçlarından kaydı çıktı. Araçta arama yapan ekipler, bir poşet içerisinde 135 bin 140 lira, bin 550 Dolar, 920 Euro para ve 2 hassas terazi ele geçirdi.

Haber: Şenol GEZER

 

 

Kategori

AKP eski Milletvekili İlhan İşbilen gözaltına alındı

AKP İzmir eski milletvekili İlhan İşbilen, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı. Sabah saatlerinde gözaltına alınan İşbilen, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildi. Hastanedeki işlemlerinin ardından İşbilen, Vatan’daki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.