İngilizce – Sözcü TV

İngilizce

Kategori

Fatih Terim İngilizce böyle konuşmuştu

Daha önce, bir basın toplantısında İngilizce yaptığı açıklamalarla gündem olan ve üzerinden yıllar geçmesine rağmen hala İngilizcesi sosyal medyada gündem olan Fatih Terim böyle konuşmuştu.

Kategori

Kadın spikerin zor anları

Çin’de İngilizce yayın yapan CCTV televizyon kanalının spikeri Wang Mangmang canlı yayında zor anlar yaşadı. Canlı yayında haber sunmaya gelirken bir anda ayakkabısı ayağından çıkan Wang, sunumunu yapmaya devam etti. Wang’ın görüntüsü sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Kategori

Murat Boz’un övgüsüne Hadise böyle utandı

O Ses Türkiye’nin 26 Ocak Salı günü yayınlanan bölümünde Hadise, yarışmacıya yorum yaparken İngilizce aksanı herkesin ilgisini çekti. Murat Boz tekrar konuşmasını rica etti ve ona övgülerde bulundu. Bu övgüleri duyan Hadise utanarak duygularını gizleyemedi.

Kategori

Sosyal medyada konu oldu!

G-20 zirvesinin ardından Twitter’da bir video paylaşıma sokuldu. Eski başbakanların İngilizce konuştuğu videoda Erdoğan’ın İngilizcesiyle dalga geçiliyor. Ancak videoyu hazırlayanların dikkatinden kaçan bir sey var; İngilizce bilen başbakanların bu ülkeye hiç faydası olmadı.

Kategori

Kuleden saldırı protestosu

Hava Trafik Kontrolörleri, Hakkari Selahaddin Eyyubi Havalimanı’na terör saldırısı yapıldığı belirterek İngilizce ve Türkçe anonslarla bunu protesto etti.

Kategori

Enes, Manchester günlerini anlattı

Manchester City’e transfer olan Enes Ünal, kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu. Enes, soruları İngiliz olarak alırken, cevaplarını kendi isteği üzerine Türkçe yaptı.

Kategori

Bakın Okan, Beyaz’dan ne öğrenmiş!

Okan Bayülgen Dada Dandinista’nın bu haftaki konuklarından Burçin Abdullah’a takılmadan edemedi. Güzel oyuncuyu ingilizcesi üzerinden köşeye sıkıştıran Okan Bayülgen “Geçekten ingilizceniz berbat” dedikten sonra “Bunu Beyaz’dan öğrendim konuğun üzerine giderek onu sıkıştırıyorsunuz” diyerek Burçin Abdullah’ın yanına gitti ve onu ingilizce konuşmaya ikna etmeye çalıştı.
Kategori

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan operasyon açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Çağlayan Adliyesi’ndeki operasyonla ilgili açıklama yaptı. Erdoğan, ‘Avukat cüppesiyle içeriye girip savcıyı rehin aldılar’ dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Savcı ameliyatta, savcının sağlık durumu ciddiyetini koruyor. Savcımız başından ve vücudundan vuruldu” dedi.

Kategori

Erdoğan Slovakya’da da 400 istedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Slovenya ziyaretinin ardından Slovakya’nın başkenti Bratislava’ya geldi. Konaklayacağı otelin önünde bekleyen Türk vatandaşlarına hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun başkanlık sistemine ilişkin hazırlıklarını geçen günlerde açıkladığını belirterek” Hükümetin de bu konuya yönelik adımları attı. Ama burada bir şey var. İki başlık, bir ya 400… Onunla parlamentoda bu işi çözmek. Bir ikincisi, halka gitmek” dedi.

Kategori

Erdoğan tarihinin en hızlı dönüşünü böyle yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan en hızlı dönüşünü yaptı ve sabah Slovenya’ya giderken ”Okudum” dediği şeyi bakın öğleden sonra nasıl reddetti…