imha – Sözcü TV

imha

Kategori

Diyarbakır’da karayolu kenarına tuzaklanan EYP imha edildi

Diyarbakır’ın Hazro İlçesi’nde, Koçbaba mevkiinde yol kenarına tuzaklanan 3 adet 12 kilogramlık tüpler içerisinde ve 150 kilogram amonyum nitratla güçlendirilmiş halde bulunan el yapımı patlayıcı, kontrollü bir şekilde imha edildi. Hazro İlçesi’nde Koçbaba mevkiinde, karayolu kenarına teröristlerce tuzaklanmış halde bulunan ve 150 kilogram amonyum nitrat ile güçlendirilmiş el yapımı patlayıcı, güvenlik görevlileri tarafından kontrollü olarak imha edildi.

Kategori

Ele geçirilen bomba böyle imha edildi

Adana’da valilik binasına bombalı otomobil ile yapılan saldırının ardından sürücüsü vurularak ele geçen bombalı araçtaki 50 kilo bomba, bugün kontrollü olarak patlatıldı. Alınan bilgiye göre, 24 Kasım Perşembe günü Adana Valiliği açık otoparkında bombalı araç ile gerçekleştirilen ve 2 kişinin hayatını kaybettiği, 33 kişinin yaralandığı saldırının ardından geniş çaplı araştırma başlatan Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Seyhan ilçesi, Sarıhamzalı Mahallesi’nde bomba yüklü olduğu belirlenen bir hafif ticari aracı durdurmak istedi. Kaçan sürücü vurularak etkisiz hale getirildi. Olay yerinde geniş güvenlik önlemi alınarak yapılan incelemede araçtaki 3 ayrı banyo sobasında 150 kilo bomba bulundu.

Kategori

TSK: Hakkari’de bomba yüklü araç imha edildi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Hakkari’de el yapımı bomba yapımında kullanılan 50’şer kilogramlık 40 çuval İran menşeli gübrenin ele geçirildiğini, ayrıca bomba yüklü bir aracın da imha edildiğini açıkladı. TSK, 28 Kasım 2016 tarihinde Hakkari 3’üncü Piyade Tümen Komutanlığı ve İl Jandarma Komutanlığı tarafından, Şemdinli Çatalca köyünün İran sınır hattına doğru, kırsal alanda toplam 3 farklı noktada bölücü terör örgütü mensuplarınca toprak altına gömülü vaziyette yerleştirilmiş, el yapımı patlayıcı madde yapımında kullanılan bir poşet kablo ve soketler, bir adet küçük elektriksel devre, koli ve elektrik bandı, 50’şer kilogramlık 40 çuval İran menşeli gübrenin ele geçirildiğini bildirdi.

 

Kategori

Van’da bulunan bomba yüklü aracın imha edilme anı

Van Gürpınar ilçesinde güvenlik güçleri tarafından bulunan bomba yüklü araç imha edildi. Van İl Jandarma Komutanlığı tarafından PKK’lı teröristlerin kış üstlenmesine geçmeden önce, Van’da bomba yüklü araç ile ses getirecek sansasyonel eylem arayışı içerisinde oldukları bilgisi elde edinildi. Yapılan istihbarat çalışmaları sonucunda eylemde kullanılacak aracın PKK’lılar tarafından 17 Ekim 2016 tarihinde Şırnak Beytüşşebap ilçesinde gasp edilen 2004 model beyaz renkli Ford Transit marka araç olduğu, araca bölgedeki patlamamış mühimmatlar ile 2 ton amonyum nitrat ve çok sayıda tüpün yerleştirileceği öğrenildi.

Kategori

Kato Dağı’nda hain tuzak böyle imha edildi

Hakkari’deki Kato Dağı’nda düzenlenen operasyon sırasında askerlerin kullandığı güzergahtaki bir köprünün altına PKK’lılarca tuzaklanan patlayıcı imha edildi. Önceki sabah bordo berelilerin de aralarında bulunduğu askerlerin Kato Dağı çevresinde düzenledikleri operasyon, bugün sabah saatlerinde sona ermişti. Kaval ve Maronıs bölgesindeki yol ayrımında bulunan ve onlarca yerleşim yerinin ulaşımını sağlayan Bemo Köprüsünün altına PKK’lılarca tuzaklanan patlayıcılar, güvenlik güçleri tarafından imha edildi.

Kategori

PKK’nın bomba yüklü araçları böyle vuruldu

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde bomba yüklü olduğu tespit edilen 3 araç taarruz helikopterle vurularak imha edildi. Alınan bir ihbarı değerlendiren güvenlik güçleri bomba yüklü olduğu tespit edilen 3 aracı taarruz helikopter kollarıyla havadan ateş ederek imha etti. Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı’nca Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) mensupları tarafından yapılan mayın/EYP patlatma ve bombalı araç ile saldırı türünde eylemlerin önlenmesi, Diyarbakır ilinde faaliyet yürüten terörist faaliyetlerinin tespiti, yakalanması, etkisiz hale getirilmesi, silah, mühimmat ve el yapımı patlayıcı maddelerin ele geçirilmesi maksadıyla çalışmalara devam edilmektedir. Alınan bu tedbirler çerçevesinde, Diyarbakır Lice ilçesi Beğendik köyü mülki sınırları içerisinde BTÖ mensuplarınca bombalı araç saldırısı eyleminde kullanılmak üzere patlayıcı yüklendiği yönünde güvenlik güçlerine intikal eden bilgilerin değerlendirilmesi neticesinde, 3 araç, 11-12 Ekim 2016 tarihlerinde taarruz helikopter kollarınca havadan ateş edilmek suretiyle yerinde tahrip edilmiştir. Bomba yüklü araçlara yapılan atışları müteakip, söz konusu araçlar ile araçların bulunduğu mevkii civarındaki bölgelerde kuvvetli patlamaların meydana geldiği tespit edilmiştir. Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla operasyon ile ilgili olarak adli işlemlere devam edilmektedir” denildi.

Kategori

Bomba yüklü araç böyle imha edildi

Şırnak’ta PKK’ya ait bomba yüklü araç ATAK helikopteri tarafından böyle imha edildi. O anlar helikopterin kamerasına böyle yansıdı.

Kategori

300 kilogram EYP imha edildi

Diyarbakır’da bir menfeze tuzaklanan ve 300 kilogram amonyum nitrat ile güçlendirilmiş el yapımı patlayıcı, güvenli bir şekilde imha edildi. Valilik tarafından yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı tarafından mayın ve EYP araması esnasında Bismil-Savur karayolu üzerinde bulunan Aralık Mahallesi mevkiinde yapılan kontrolde yol kenarında menfez içine yerleştirilmiş vaziyette 300 kilogram amonyum nitrat ile hazırlanmış aktif halde EYP düzeneği, 6 adet 12 kilogramlık mutfak tüpü, 16 adet birleştirilmiş pil bloğu, 1 adet uzaktan ateşleme amaçlı telsiz, 1 adet devre kartı ele geçirildiği belirtildi. Patlayıcı Madde İmha timi tarafından emniyetli bir şekilde yerinden alınarak boş bir arazide patlatılarak imha edildi.

Kategori

Antalya’da nar bahçesine Hint keneviri baskını

Antalya’nın Kumluca İlçesi’nde 49 yaşındaki Şaban Y.’ye ait nar bahçesinde ekili halde ele geçirilen 1038 kök Hint keneviri, yakılarak imha edildi. Kumluca İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, arazi taramasında Erentepe Mahallesi Köseler mevkisinde Şaban Y.’ye ait nar bahçesinde yaklaşık 1 dönümlük alanda ekili halde Hint keneviri tespit etti. Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ekiplerinin kontrolünde sökülen kenevir, yakılarak imha edildi. Olayla ilgili Şaban Y. gözaltına alındı.

Kategori

Van’da yol kenarına döşenen patlayıcı imha edildi

Van’ın Çaldıran ilçesi Ayrancı mevkiinde PKK’lı teröristlerce önceden yol kenarındaki menfeze döşenen 750 kilogram El Yapımı Patlayıcı (EYP), kontrollü bir şekilde imha edildi.

Kategori

Mardin’de 3 ton patlayıcı böyle imha edildi

Mardin’in Yeşilli ilçesinde PKK’lılar tarafından güvenlik güçlerine yönelik saldırıda kullanılmak istenirken ele geçirilen minibüste bulunan 3 ton patlayıcı kontrollü bir şekilde infilak ettirildi.

Kategori

Uşak’ta 358 kilo 868 gram esrar imha edildi

Uşak’ta son iki yılda ele geçirilen 358 kilo 868 gram esrar ile birlikte bir miktar uyuşturucu nitelikli hap ve Hint keneviri, polis tarafından yakılarak imha edildi.

Kategori

PKK’nın tuzakladığı 600 kiloluk bomba imha edildi

Tunceli’de PKK’lıları etkisiz hale getirilmesi için hava destekli başlatılan operasyonlar kapsamında Tunceli-Ovacık karayolunun Bali Deresi mevkiinde karayolunun iki ayrı noktasına tuzaklanan toplam 600 kiloluk bomba askerler tarafından imha edildi.

Kategori

PKK’ya ait 80 metrelik bu mağara imha edildi

Güvenlik güçlerince Ağrı yakınlarında bulunan Tendürek dağına düzenlenen operasyonda, PKK’ya ait 80 metre uzunluğunda, 30 metre genişliğinde ve 6 metre yüksekliğinde, birbirine geçişleri de olan 4 mağara imha edildi. Mağaraların içinde kurulu beş adet soğuk iklim çadırı da bulundu. Edinilen bilgiye göre 27 Kasım akşamı başlayan ve ‘’Şehit Yarbay İhsan EJDAR-1’’ adı verilen operasyonda, altı sığınak ile birbiri ile irtibatlı dört mağara tespit edildi. Mağaralarda 1500 kg amonyum nitrat, 100 adet fişek, havan mühimmatı, telsiz, akü, DVD okuyucu ele geçirildi. İki büyük bidon içerisinde merhem, yanık kremi, sargı bezi, enjektör, kas gevşetici, ağrı kesici, steril bez gibi sağlık malzemeleri de bulundu.

Kategori
TSK’dan operasyon açıklaması

TSK’dan operasyon açıklaması

TSK tarafından yapılan açıklamada, “Hakkâri / Çukurca bölgesinde Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerce kullanıldığı tespit edilen barınak, mağara ve silah mevzileri düzenlenen hava harekâtı ile imha edilmiştir.” denildi.

Kategori

Okulda önünde bomba paniği

İzmir’in Bornova ilçesinde, bir ortaokuldaki güvenlik kulübesinin yanında unutulan torba, bomba korkusu yaşattı. Bomba uzmanları tarafından fünyeyle imha edilen torbadan, bir mont ve ekmekler çıktı.

Kategori

Hainler bu kez başaramadı!

Van Karayolu’nun 30’uncu kilometresindeki Erziki mevkisinde PKK’lı teröristler tarafından yola önceden döşenen patlayıcı güvenlik güçleri tarafından son anda fark edilerek imha edildi. Patlayıcının imha edilişini bir vatandaş cep telefonuyla görüntüledi. Hakkari- Van Karayolu’nun 30’uncu kilometresindeki Erziki mevkisinde yola önceden döşenen patlayıcı, önceki gün bölgede arama tarama faaliyetleri yapan güvenlik güçleri tarafından fark edildi. Güvenlik güçleri, yolun her iki tarafını trafiğe kapattıktan sonra bölgeye bomba imha uzmanı ekipler sevk edildi. Dün saat 15.30 sıralarında bölgeye giden bomba uzman ekipler,  patlayıcıyı fünyeyle patlatarak imha etti. Patlayıcının imha ediliş anı bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

Kategori

Bomba uzmanı, bombaya müdahale ederken…

Bir okulun önüne bırakılan bombayı etkisiz hale getirmeye çalışırken patlama meydana geldi. Peru’da yaşanan olayda, 51 yaşındaki bomba imha uzmanı Adolfo Leonidas Castellano Carrillo, etkisiz hale getirmeye çalıştığı bombanın patlaması sonucu yaşamını yitirdi.

Kategori

Süleyman Şah türbesi böyle imha edilmişti

Şah Fırat operasyonunda eski karakol ve türbe alanının imha edildiği sırada çekilen görüntüler yayınlandı.Süleyman Şah yeni yerine götürüldü.

Kategori

IŞİD bu kez bazukayla böyle infaz etti

Sürekli olarak idam görüntülerini yayınlayan IŞİD, Suriye’nin Deyrezzor kentinde ele geçirdiği bir kişinin üzerine bazuka atışı yaparak idam etti. Tankları ve uçakları vurmak için kullanılan bazukayla yapılan idamın görüntüleri, IŞİD’in videolarını paylaşan bir grup tarafından internette yayılmaya başladı. IŞİD tarafından öldürülen kişinin Suriye’nin Deyrezzor kentinin Ebu Hammam bölgesinde bulunan Şaytat aşiretine bağlı İbrahim Şırayde olduğu öğrenildi.

Kategori

Deniz Seki’ye ünlülerden yeni şarkısına moral klibi

Uyuşturucu ticareti nedeniyle tutuklanarak cezaevine giren sanatçı Deniz Seki’nin yeni şarkısı için özel klipte ünlü isimler yer aldı.