hayvanat bahçesi – Sözcü TV

hayvanat bahçesi

Kategori

Hayvanat bahçesinde çekilen eşsiz görüntü

Hayvanat bahçesinde bir goril ile hamile kadının yakınlaşmasını gösteren video sosyal medyada viral hâle geldi. Görüntülerde hamile olan kadının karnını okşamaya çalışan bir dişi goril yer alıyor.

Kategori

Kutup ayısı ile birlikte şınav çekti!

Hayvanat bahçesinde şınav çeken bir kişinin hareketlerine karşısındaki kutup ayısı da uyunca ortaya farklı bir görüntü çıktı.

Kategori

Hayvanat bahçesinde büyük sevinç: 30 yıl sonra bir ilk

Sidney’deki Taronga Hayvanat Bahçesi çalışanları gelen doğum haberiyle kutlama yaptı. Hayvanat bahçesinde yaşayan dikenli karıncayiyen Pitpa, 3 tane sağlıklı yavru doğurdu. 30 yıl boyunca bu türden yeni bir birey gelmemesi hayvanat bahçesi çalışanlarını korkutuyordu.

Sadece Avustralya ve Yeni Gine’de yaşayan bu keseli memeli hayvan türü, yumurtlayarak çoğalıyor. Yavrularını yumurtladıktan sonra kesesine koyan anne, 11 gün boyunca bekliyor ve yavrular yumurtalardan çıkıyor. Sonrasındaki iki ay sürede de anne kesesinde kalan yavrular sonrasında yetişkinliğe doğru ilk adımlarını atıyor.

Kategori

Hayvanların kar sevinci

Portland’daki Oregon Hayvanat bahçesine yağan kar, hayvanlarında kar mutluluğunu gözler önüne serdi. Kutup ayıları, filler ve diğer hayvanlar karın tadını doyasıya çıkardı. İşte sessiz dostlarımızın bu keyifli hallerini beraber seyredelim.

Kategori

Aslan hareketlenince o cesur halinden eser kalmadı

Tayland’da bir hayvanat bahçesinde aslan kafesine giren Robbie isimli turist korkudan nereye saklanacağı bilemedi. Robbie isimli ingiliz turist, Tayland tatili sırasında hayvanat bahçesine gitti.  Burada bulunan hayvanları görmek ve fotograf çektirmek isteyen Robbie,  bakıcısı ile bir aslan kafesine girdi. Robbie çekim yapılırken cesur tavırlar sergileyerek aslandan korkmadığını gösteriyordu ki, o anda hareketlenen hayvan Robbie isimli turiste adeta kaçacak yer arattı. İşte o anlar…

Kategori

Hayvanat bahçesi sakinlerine yılbaşı hediyesi

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde bulunan hayvanat bahçesindeki hayvanlara yılbaşı öncesinde içerisinde yiyecekler olan hediye paketleri verildi. Kocaeli’nin Darıca ilçesindeki Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkında yılbaşı öncesi hayvanlara hediye paketleri içerisinde yiyecekler verildi. Bakıcılar, içerisine et, meyve ve sebzeler olan kutuları hayvanların bulunduğu yerlere bıraktı. Kaplanlar önce koklayarak içerisinde ne olduğunu anlamaya çalıştıkları kutuları daha sonra pençeleriyle açarak içerisindeki yiyecekleri yedi. Maymunlar ise hediye paketi içerisindeki meyve ve sebzeleri almak için birbirleriyle kıyasıya mücadele ettiler.

Kategori

Tembel hayvan yemeğini kaptırdı

Singapur’da bir hayvanat bahçesindeki tembel hayvan, yemeğini yerken, adına yaraşır şekilde tembel davranınca, yemeğe önce bir yarasa ortak oldu. Yarasa çok geçmeden yemeğin tamamına sahip olabileceğini de anladı ve de öyle yaptı. Sinsi yarasa yemeği kaptığı gibi kaçarken, tembel hayvansa her zamanki gibi umursamazdı.

Kategori

Panda, kafesine izinsiz giren adamı güreşerek kaçırdı

Çin’in Nanchang kentinde bulunan bir hayvanat bahçesinde, parmaklıkları aşarak uyuyan pandanın yanına giden adam, Melling adlı pandanın tepkisiyle karşılaştı. Eliyle, uyuyan 12 yaşındaki pandanın kafasına dokunan davetsiz misafir, zor anlar yaşadı. 120 kilonun üzerindeki pandayla neredeyse 5 dakika güreşen adam, pandanın üzerine oturmaya kalkışmasıyla mücadeleden vazgeçti. İkilinin çimenlerde yuvarlanan görüntüleri Çin devlet televizyonu CCTV tarafından yayınlandı. Hayvanat bahçesi yönetimi de olayda pandanın da adamın da yara almadığını duyurdu.

Kategori

Hamile kadının karnını öpen orangutan

7 aylık hamile Kieran Bettany ve eşi Colchester hayvanat bahçesini ziyaretleri sırasında karşılaştıkları bir orangutan ile samimi anlar geçirdi. Kadının hamile olduğunu anlayan orangutanın hareketleri etraftaki herkesi şaşırttı.

Kategori

Orangutan ziyaretçilerini böyle karşılıyor

Hayvanat bahçesine gelen minik ziyaretçi Orangutan’ın break dansını şaşkınlıkla izledi. Orangutan’ın muhteşem break dans gösterisi amatör kameraya böyle yansıdı.

Kategori

Şaka gibi olay: Üzücü bir ölüm!

Fas’ın başkenti Rabat’taki hayvanat bahçesinde sıra dışı bir kaza ve ölüm yaşandı. Hayvanat bahçesindeki fil, etrafında gördüğü taşı hortumuyla alarak bir genç kıza fırlattı. Taşın başına isabet ettiği genç kız, kanlar içinde yere yığıldı. İlk müdahalesi hayvanat bahçesi görevlileri tarafından yapılan yaralı, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Kategori
Bu orangutan çok çapkın

Bu orangutan çok çapkın

Bangkok’da Safari World hayvanat bahçesine her gün binlerce turist geliyor. Bir kadın turist orangutanla fotoğraf çekinmek isterken hayvanın tacizi karşısında şoke oldu.

Kategori

Orangutan kadın turisti taciz etti

Tayland’daki bir hayvanat bahçesindeki orangutan kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyen kadının göğüslerini elleyerek taciz etti. O anlar amatör bir kameraya böyle yansıdı.

Kategori
Aslanların arasında kaldı ve...

Aslanların arasında kaldı ve…

Hayvanat bahçesinde aslanlar üzerinde araştırma yapan bir bilim adamı, tek başına dişili erkekli iki aslanın arasına girdi. Aslanları yaptığı hareketlerle kontrol etmeye çalışan adam kolundan ve bacağından yaralanan adam, çevredeki görevlilerin müdahalesiyle kurtuldu.

Kategori

Hayvanlar buzlu meyveyle serinliyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’nde 11.00 ile 15.00 saatleri arasında hayvan barınaklarında fıskiyeli serinletme çalışması yapılıyor. Normal şartlarda temmuz ve ağustos aylarında başlanan fıskiyeli serinlik, bu yıl haziranda başlatıldı.

Kategori
Panter gizlice yaklaştı ve...

Panter gizlice yaklaştı ve…

Meksika’da  bir hayvanat bahçesinde Panter kafesine giden Serio, köşede uyuyan pantere sırtını dönünce, Serio’yu fark eden panter gizlice adama yaklaştı. Tam Serio’ya saldırırken, sırtı dönük adam pantere yüzünü döndü ve ikili oynamaya başladı.

Kategori

Dev pandanın 171 gramlık bebeği

Belçika’da bir hayvanat bahçesinde dünyaya gelen panda yavrusu görenleri şoke etti. Nesli tükenmekte olan pandanın yavrusu 171 gram ağırlığında. Dünyada sadece 2000 tane bulunun pandaların Çin ve Belçika’da hayvanat bahçelerinde koruma altında sayıları arttırılmaya çalışıyor.

Kategori

Aslan küçük çocuğa böyle saldırdı

Japonya’daki hayvanat bahçesinde aslanı izleyen küçük çocuk bir an arkasını aslana dönünce, pusuda bekleyen aslan çocuğa doğru koşarak hamle yaptı. Neyse ki arada koruma camı vardı ve çocuğun aslana yem olmasını önledi.

Kategori

Gangnam Style oynayan fil

Bir hayvanat bahçesindeki filin dans etmesi herkesi çok şaşırttı. Yanyana duran insanların yanına geçip müziği bekleyen fil müzik açılınca oynamaya başladı.

Kategori

Türkiye’nin ilk holografik hayvanat bahçesi açıldı

Türkiye’nin ilk holografik hayvanat bahçesi, Tuzla’da hizmete açıldı. Tuzla Belediyesi tarafından geliştirilen projede aralarında nesli tükenmiş olanların da bulunduğu 50’ye yakın hayvan, hologram teknolojisi kullanılarak hayvanat bahçesine dönüştürüldü.

Kategori

Kendi annelerini aratmıyor

Bir hayvanat bahçesindeki kaplan yavrularını besleyip onları anneleri gibi benimseyen orangutan kameralara böyle yansıdı. Yavru kaplanlara oyun oynatıp emzirdikten sonra bir güzel seviyor ve onlara annelerini aratmıyor.