hayvan – Sayfa 5 – Sözcü TV

hayvan

Kategori

Bu ses tembelliğin sesi…

Tembelliğiyle tanınan slothlar gün boyunca uzun süreler uyurlar. Fakat bu şirin sloth uykusundan uyanmış ve adeta tembelliğin bir simgesi haline gelebilecek şekilde yakınındakilere sesleniyor.

Kategori

Aşk her yerde…

Aşkın sadece insanlarla ilgili bir şey olmadığını en iyi şekilde anlatan bu video paylaşım rekorları kırıyor. Hayvanların da birbirlerine aşık olabildiğinin en güzel kanıtı…

Kategori

Volvo XC 90’da dünyada ilk olan iki özellik

Omurha koruma aracın yolda çıkma senaryosunda, yeni Volvo XC90 ne olduğunu algılar ve ön emniyet kemerleri yolcuları pozisyonda tutmak otomobil hareket halinde olduğu sürece sıkıca gerilir. Omurga yaralanmalarını önlemek için koltuk ile koltuk çerçevesi arasındaki enerji emme fonksiyonu, otomobil arazide sert bir inişle karşılaştığında ortaya çıkabilecek düşey kuvvetlere karşı tampon işlevi görür. Çözüm, dikey yolcu kuvvetlerini üçte bir oranına kadar azaltma yeteneğine sahiptir. Bu da sıkça görülen omurga yaralanmalarını önler. Kavşak desteği XC90, sürücü yaklaşan bir otomobilin önüne çıktığında otomatik frenleme özelliğine sahip dünyadaki ilk araç. Bu, yoğun şehir kavşaklarının yanı sıra hız limitlerinin yüksek olduğu karayollarında sık rastlanan bir senaryo. Yeni Volvo XC90 bir çarpışmayı önlemek ya da bir kazanın sonuçlarını hafifletmek için potansiyel bir kazayı algılar ve otomatik olarak fren yapar.