hayvan – Sayfa 4 – Sözcü TV

hayvan

Kategori
Hayvanlardan EURO 2016 tahminleri

Hayvanlardan EURO 2016 tahminleri

Kocaeli’nin Darıca ilçesindeki hayvanat bahçesindeki gergedan, aslan ve jaguar, Fransa’da düzenlenen 2016 Avrupa Şampiyonasında Türkiye’nin İspanya ve Çek Cumhuriyeti ile oynayacağı maçların sonucunu tahmin etti.

Kategori
Sahibine aşık olan şempanze

Sahibine aşık olan şempanze

Sahibinin peşinden asla ayrılmıyor.Sahibini bir an olsun yalnız bırakmayan sevimli şempanzenin komik görüntüleri kameraya böyle yansıdı.

Kategori
Ağır çekimde hayvanların müthiş anları

Ağır çekimde hayvanların müthiş anları

Birbirinden farklı hayvanların ağır çekimleri görülmeye değer.Doğadaki canlıların merak uyandıran ağır çekim hareketleri böyle görüntülendi.

Kategori
Sosyal medyanın yeni fenomeni

Sosyal medyanın yeni fenomeni

Madagaskar’da iki küçük çocuk önlerinde duran lemurun sırtını kaşıyor. Çocuklar lemurun sırtını kaşımayı bırakınca hayvan elleriyle tekrar kaşımaları için hareket yapıyor. O komik anlar kameraya böyle yansıdı.

Kategori

Öfkeli fil adamı öldürdü!

Hindistan’da yaşanan bu dehşet anlarında vahşi fil bir adamı ezip daha sonrasında havaya fırlatarak öldürdü. Batı Bengal bölgesinde yabani fil sürüsü tarafından son ölümcül saldırıda yaşamanı yitiren adamın son anları böyle görüntülendi.

Kategori

İşkence iddiasından sonra barınağa girmek yasak!

Daha önce de haberlerini yaptığımız ve hayvanlara şiddet uygulandığı yönünde sürekli şikayet edilen Sarıyer Belediyesi Hayvan Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi’nin, yaptığı hataları örtmek adına çok ilginç bir yola başvurduğu görüldü. Her gün 12:00 ile 14:00 arası ziyarete açık olan barınağa bu saatlerde gelenler haber vermeden geldikleri gerekçesiyle içeriye alınmıyor. Vatandaşlar,  habersiz gelen ziyaretcileri içeri almayan merkez yönetimine   “Hatalarının üzerini örtmeye çalışıyorlar. Haber verildiği zaman günü ve anı kurtarmak adına merkezde gerekli düzenlemeleri yapan yönetim ne yazık ki hayvan dostlarımıza işkence yapmaya devam ediyor” diyerek tepki gösteriyor. Sözcü’ye  gelen telefonlar doğrultusunda biz de iki gün üst üste merkeze habersiz gittik ve içeri alınmadık. Yönetimin bu tavrı adeta vatandaşların iddialarını doğrular nitelikte.

Haber : Edda Sönmez / Kamera: Çağatay Gürücü

Kategori

Bülent Ersoy: Hayvanseverler kim oluyormuş?

Bülent Ersoy, telefonla katıldığı magazin programlarında Ömür Gedik’le kürk polemiğine girdi. Bülent Ersoy ise 12 tane kürkü olduğunu, bunun şıklık adına sahne sanatları için gerekli olduğunu ama aynı zamanda hayvanları çok sevdiğini, sokak hayvanlarını her zaman beslediğini söyledi. Ersoy, “Yakında artık ben de kürk kullanmam” sözleriyle programdaki konuşmasını sona erdirince sunucular ve Gedik’ten alkış aldı.

Kategori
Giydiğiniz yün kazak için dayak yeseydiniz nasıl olurdu?

Giydiğiniz yün kazak için dayak yeseydiniz nasıl olurdu?

Hayvanlara etik muamele için mücadele eden hayvan hakları organizasyonu PETA tarafından hazırlanan videoda, çarpıcı bir şekilde kötü muamele görerek yünleri çıkarılan hayvanların yerine bir kadın konuldu. Koyunların tekmelenip dövülerek üzerlerindeki yünlerin alınmasındansa vegan giyinmeyi tavsiye eden örgütün ders niteliğindeki reklam videosunu izliyoruz.

Kategori

Sevimli ve atarlı hayvanların saldırısına uğradılar!

Sevimli dostumuz hayvanlar bazen yatağın ters tarafından kalkmış olabiliyor. Kimisini şaşkınlıkla kimisini gülerek izleyeceğiniz insanlara saldıran hayvanların görüntülerini sizler için bir araya getirdik.

Kategori

Bir tırtılın kral kelebeğe dönüşümü

Tırtılın zaman atlamalı kamerayla çekilmiş anbean kral kelebeğine dönüşümüne tanık olun. Muhteşem bir olayı ölümsüzleştiren bu görüntüler sosyal medya kullanıcılarının ilgisini bir hayli fazla çekmiş durumda

Kategori
2015'in en komik hayvan başarısızlıkları

2015’in en komik hayvan başarısızlıkları

Sosyal medyada en çok ilgi gören bu sevimli hayvanların komiklikleri,  kısa ama oldukça eğlendirici ve etkileyici seçki ile karşınızda.

Kategori

İşte dünyanın en yaşlı hayvanı!

Dünyanın en büyük amfibik canlısı Çin semenderi, bilim insanları tarafından yaşayan fosil olarak adlandırılıyor. Sebebi ise milyonlarca yıl öncesinden günümüze kadar gelebilmiş antik bir yaşam formu olması. Çin’in güneybatısında bulunan Çongking’deki bir mağarada ise son dönemlerin en ilginç keşiflerinden biri yapıldı. Yerli bir balıkçı tarafından saklanırken bulunan semenderin 200 yaşında olduğu tahmin ediliyor.

Kategori

Turistlerin önünde aslan saldırısı

Safariye çıkan turistler canlı av izledi. Göç eden öküzbaşlı antilopların önüne pusu kuran dişi bir aslan başarısız denemeler yaptı. O birini avlamak için uğraşırken arkadan gelen erkek aslan hayvanlardan birisini kaptı.

Kategori

Doğadaki hayvanların saldırı anları böyle görüntülendi

Doğada yaşayan hayvanların yavaşlatılmış şekilde saldırı anlarını çekmişler ve çok ilginç görüntüler ortaya çıkmış. Siz siz olun elinizi kaplumbağanın ağzının yakınalrına fazla getirmeyin!

Kategori

Mızrakla yaralanan fili kurtarmak kolay olmadı

Veteriner ekiplerinin mızrakla yaralanan filmi tedavi etmek için harcadığı çaba kameralara yansıdı. Vahşi ortamında bulunan yaralı fili yakalayıp tedavi etmek kolay olmadı.

Kategori

Engellli hayvanların umudu oldu

New York’ta yaşayan Jenny Brown adlı engelli kadın çeşitli sebeplerler uzuvlarını yitirmiş hayvanları tedavi ediyor onların tekrar yürüyebilmesini sağlıyor.

Kategori

Bu masaj başka masaj

İnternetin en fenomen hayvanları olan kediler bu sefer kendi aralarında yaşadıkları ve oldukça ilginç bir görüntüyle izleyenleri güldürdüler. Kediye masaj yapan kedi olur mu demeyin. İşte o ilginç ve komik anlar…

Kategori

Açlıktan gözü dönen hayvanlar

Açlıktan gözü dönen sevimli hayvanların yemek bulma mücadeleri ve bu sırasında girdikleri birbirinden komik halleri keyifle izleyeceksiniz.

Kategori

Sarı akrep ile karadul örümceği karşı karşıya gelirse…

Dünyanın en zehirli örümceği olan karadul ile zehirli sarı akrep karşı karşıya gelirse nasıl bir sonuç ortaya çıkar. İşte bu soru laboratuvar ortamında böyle cevap buldu.

Kategori

Çinli kızdan ağızları açık bırakan yetenek

Çin’de dünyanın konuştuğu bu görüntülerde devlet televizyonunda yayınlanan yetenek yarışmasında minik bir kız çocuğu hayvanları birden hipnotize etmesi izleyenleri şaşırttı.

Kategori

Vine aleminin en fenomen hayvanları

Vine aleminin en fenomen hayvanları yaptıklarıyla izleyenleri güldürdü. İşte size sosyal medyanın en sevimli, en tatlı, en şapşal, en güzel hayvan Vine’ları..