hayat – Sözcü TV

hayat

Kategori

Donmuş kuşu saç makinesiyle kurtardı

Köpeğinin karlı bir havada bulduğu donmuş kuşu kurutma makinesiyle kurtaran kişiye ait görüntüler sosyal medyada viral oldu. Kurutma makinesinin etkisiyle donmaktan kurtulan kuş hayata geri döndü.

Kategori

Yarattığımız sanal hayat: Sosyal medya

Sosyal medyanın hayatımıza girmesinden beri herkes hayatının güzel yanlarını başkalarına reklam yapacak şekilde paylaşıyor. Peki o paylaşılan fotoğrafların, videoların, ‘check-in’lerin arkasındaki gerçek hayat nasıl? Başkalarını mı kandırıyoruz? Yoksa kendimizi mi?

Kategori

Yeni bir dünya beklediğimizden yakın olabilir!

NASA geçtiğimiz günlerde bize 40 ışık yılı uzaklıkta olan ve içinde 7 tane Dünya büyüklüğünde gezeni barındıran bir güneş sistemi bulduğunu açıkladı. Güneş sisteminin içinde bulunan 3 tane gezegende ise su var ve hayat barındırabilir. Bu keşfin sonucunda dünyadaki insanlar şimdiden oralara gitmenin planlarını yapıyor. Ancak 40 ışık yılı, yani 378 Trilyon kilometre şimdilik biraz uzak görünüyor.

Kategori

Hayat Üstüne Gelse de Sen GülmeyiUnutma

İş stresi, okul stresi, yol stresi derken stres artık günlük rutinimizin bir parçası haline geldi. Bu rutinin hayatımızdan aldığı en değerli şey de gülmek, artık gülemiyoruz. Bu durumu biraz olsun değiştirebilmek için bir grup arkadaş ile #GülmeyiUnutma adında bir iyilik hareketi başlattık. Bu probleme nasıl çözüm bulabileceğimizi bilimden de faydalanarak bulmayı başardık. İnsanların birbirinden etkilendiği hem sosyolojinin hem de psikolojinin tespit ettiği gerçeklik, biz de bu gerçekliğe dayanarak insanımızın gülmesi için küçük bir etkinlik tasarladık.

Kategori

Döllenmeden doğuma hayat gerçekten de bir mucize…

Hayat gerçekten de harika! Anne karnında insan yaşamının gelişmesi sadece şaşırtıcı da değil muhteşem. Gözlerin renginden ten rengine, boyumuzun uzunluğundan cinsiyetimize ne nasıl oluşuyor? Döllenmeden doğum anına kadar işte bir insanın anne karnında gelişimi.

Kategori

Hayatla barışık ol

Dans sadece günlük sorunlardan kurtulmanızı sağlamaz aynı zamanda kanserle olanı savaşı kazanmanızda da etkili olabilir. Kanser hastalığıyla mücadelede en önemli şeyler erken teşhis ve tedavi sürecinde morali yüksek tutmak. Bu konuda da en büyük görev hiç şüphesiz hastanın yakınlarına ve arkadaşlarına düşüyor. Ağır ilaçların alındığı ve vücudun güçsüz düştüğü bu dönemde bir hasta yakını onu hastanede ziyaret ederek bir sürpriz yapmış. Bu sürprizi bir dansla güzelleştiren ikili hesaplarından o mutlu anları paylaşmayı da ihmal etmemiş.

Kategori

Ölümden sonra hayat nasıl olacak?

1997 yılında Susann Wiigh-Mäsak tarafından ortaya atılan bu proje ile insanlar öldükten sonra hayata geri dönecekler. Ama bu sefer çok farklı bir şekilde… Sizce bu kadar işleme gerek var mı? Doğa zaten gerekeni yapmıyor mu?

Kategori

Bu Gezegende Hayat Mı Var?

4.2 ışık yılı uzaklıkta Proxima B adında bir gezegen bulundu. Peki bu gezenin önemi ne? İçinde hayat mı var? Gelin birlikte bir göz atalım.

Kategori

Hong Kong’u tayfun vurdu

Hong Kong’u Nida tayfunu vurdu. Hayatı durma noktasına getiren tayfun nedeniyle yüzlerce uçuş iptal edilirken, yolcular havalimanlarında mahsur kaldı. Güneydoğu Asya’da Çin’e bağlı özerk bölge Hong Kong’u vuran Nida tayfunu, hayatı durma noktasına getirdi. Saatteki hızı 100 kilometreyi bulan tayfun, bölgede hayatı durma noktasına getirdi. Şiddetli rüzgar nedeniyle 150’den fazla uçuş iptal edilirken, yüzlerce yolcu havalimanında mahsur kaldı. Yaklaşık 325 uçuşun yeniden düzenlenmesi gerekirken feribot, tramvay ve otobüs seferleri günün ilerleyen saatlerinde yeniden başlatıldı. Dün akşam saatlerinden beri dükkanlarını ve mağazalarını açmayan esnaf, tayfunun etkisini azaltmaya başladığı ifade edildi. Öte yandan şiddetli rüzgar nedeniyle yol kenarlarında bulunan sokak lambası direği ve ağaçlar da devrildi.

Kategori

Kalbini çantasında taşıyan adam

Andrew Jones, 26 yaşında ABD’li bir sporcu. Vücut geliştirmeonun için bir tutku. Bir gün kendini kötü hissetmesiyle gerçeği öğreniyor. Evinden dışarı çıktıktan sonra kendisini hastanede bulan Andrew’ya kardiyomiyopati teşhisi konuluyor. Buna fazla aldırmayan Andrew kısa sürede iyileşti ve çantasındaki pompa makinesiyle birlikte antremanlarına devam ediyor. Kalp nakli şart olan Andrew, insanları organ bağışı konusunda sağduyulu olmaya çağırıyor.

Kategori

Gerçek hayatta Mario Skate!

Konsol oyunu Mario Skate’i gerçek hayata uyarlayan adam, Luigi kılığına girerek oldukça başarılı bir oyun sergilemiş. İşte gerçek hayatta Mario Skate…
Kategori

Selfie çubuğu bu kez hayat kurtardı!

ABD’de okyanusta selfie çubuğuna bağladıkları kamerayla videolarını çeken baba-kız dip akıntısına kapıldı. Akıntının okyanusa doğru çektiği Erynn Johns, elinden bırakmadığı selfie çubuğunu yakalayıp kendisini kıyıya çeken annesi tarafından kurtarıldı.

Kategori

Sosyal medya olmasaydı hayatımız nasıl olurdu?

“Akıllı telefonlardan ve bilgisayarlardan başımızı kaldırdığımız zaman hayat nasıl olurdu?” sorusunu irdeleyen oldukça başarılı bir video.

Kategori

Başkent’e ceviz büyüklüğünde dolu böyle yağdı!

Ankara’da dolu yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Saat 15.00 sıralarından itibaren dolu yağışı Ankara’da etkili oldu. Aniden başlayan dolu yağışı nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşadı.  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, dolu yağışının  etkisini arttırarak Elmadağ, Bahşılı, Yahşihan ve Kırıkkale Merkezde etkili olacağının tahmin edildiğini açıkladı.

Kategori

Gizem Tatlıcı ‘ER-DO-DER’ sergi açılışına imza attı

Başarılı girişimci iş kadını Gizem Tatlıcı ER-DO-DER ( Erken Doğan Bebekleri Yaşatma Derneği)  adına örnek teşkil edecek bir sergi açılışına imzasını atıyor. Cemiyet hayatının önemli isimlerinin de katılım sağlayacağı ressam Tülin Kanun’un “EXPERIENCED” isimli Resim Sergisi satışlarından elde edilecek gelirin tümü ER-DO-DER’e bağışlanacak. ER-DO-DER adına, 30 Mart Pazartesi günü saat 19:00’ da Etiler’deki Alkent Alışveriş Merkezinde Gizem Tatlıcı imzası ile açılışı gerçekleşecek olan “EXPERIENCED” Resim Sergisine siz değerli basın mensubu arkadaşlarımızı da bekliyoruz.

Haber: Mustafa DERYAHAN

Kamera: Çağatay GÜRÜCÜ