hava – Sözcü TV

hava

Kategori

Donmuş kuşu saç makinesiyle kurtardı

Köpeğinin karlı bir havada bulduğu donmuş kuşu kurutma makinesiyle kurtaran kişiye ait görüntüler sosyal medyada viral oldu. Kurutma makinesinin etkisiyle donmaktan kurtulan kuş hayata geri döndü.

Kategori

Yeni Zelanda’nın güzelliği pilotun gözüyle tescillendi

Yeni Zelanda’da bulunan bir havalimanına yapacağı inişi aksiyon kamerasıyla görüntüleyen pilotun çekimi sosyal medyada viral hâle geldi. Görüntüler Yeni Zelanda’nın güzelliğini bir pilotun gözüyle gösteriyor.

Kategori

Fırtınada eğlenirken canından oluyordu

Fırtınalı havada evin bahçesinde şemsiye ile eğlenmeye çalışan 12 yaşındaki çocuğun yakınına yıldırım düştü. Islak ayaklarıyla şemsiyenin demir sapını tutan çocuğun görüntüleri sosyal medyada ‘fırtınanın şanslısı’ başlığıyla paylaşıldı.

Kategori

Avrupa’daki hava kirliliği kritik seviyeye ulaştı

Avrupa Çevre Ajansı (EEA), ‘Avrupa’da Hava Kalitesi-2017’ raporunu yayımladı. Raporda, hava kirliliğine en fazla ulaşım, tarım, enerji santralleri, endüstri ve evlerdeki günlük kullanımların sebep olduğu kaydedildi. Raporda görüşlerine yer verilen EEA Genel Direktörü Hans Bruyninckx, “Toplum olarak hava kirliliğinin yol açtığı maliyeti kabul etmemeliyiz. Temiz ulaşım, enerji ve tarım için kararlı ve akıllıca yatırımlar yaparsak, hava kirliliğiyle mücadele edebilir, yaşam kalitemizi yükseltebiliriz. Şehirlerde yaşayan insanlar da temiz hava soluma hakkına sahip.” ifadelerini kullandı. Avrupa şehirlerinde yaşayan birçok kişinin, hava kirliliğine maruz kaldığı, bunun her yıl yaklaşık 500 bin kişinin erken ölümüne yol açtığı bildirildi.

Kategori

‘Son Ateş Bükücü’ huzurlarınızda

Yumruk attığı zaman aktif olan bir mekanizmayı bileklerine yerleştirerek alev topu atabilen kişi, kült animasyon filmi olan Avatar: Son Hava Bükücü filmine gönderme yaptı.

Kategori

Uçakla yarışan jet adamlar…

Uçakla yan yana korkusuzca uçan jet adamlar görenleri şaşırtıyor… Havadayken uçağın canımdan bakınca jet adamları görseniz ne tepki verirdiniz?

Kategori

Havada korku dolu o an kameralara böyle yansıdı

Rusya’nın başkenti Moskova’da bulunan Uluslararası Vnukova Havalimanı’ndan havalanan bir uçağa, kalkıştan kısa bir sonra yıldırım çarptı.İngiliz The Mirror gazetesinin internet sitesinde yayınlanan haberde, olayın 2 Ocak’ta yaşandığı ve Boeing 747 tipi yolcu uçağının Soçi’ye gitmekte olduğu belirtildi.

Kategori

Rusya’da inanılmaz hava olayı

Rusya St. Petersburg’ta kaydedilen görüntüler sanki bu dünyaya ait değil. Havadaki buz kristallerinin işığı kırması sonucu gökyüzünde adeta üç güneş oluştu. Bu muhteşem görüntüleri bir yolcu böyle kaydetti.

Kategori

1 Eylül’de hava nasıl olacak?

Marmara ve Ege bölgesinde hava güneşli olacak. Fakat Marmara bölgesinde ara sıra bulutlanma da olacak. Rüzgarda poyrazdan kuvvetli esecek. Yağışlar Orta ve Doğu Karadeniz’de gökgürültülü sağanak yağış şeklinde etkili olmaya devam ediyor. Doğu Karadeniz’de Trabzon ve çevrelerinde şimşek ve yıldırım olması bekleniyor. Yurdun diğer kesimlerinde yağış yok. İstanbul’da sıcaklıklar normalin bir iki derece altına düşecek.

Kategori

Adana’da termometreler çıldırdı!

Afrika’dan gelen sıcak hava dalgasının etkisini sürdürdüğü Adana’da termometreler 52 dereceyi gösterdi. Aşırı sıcaktan bunalan çocuklar ve gençler serinleyebilmek için sulama kanallarına akın etti.

Kategori

Suriye’de hava bombardımanı: 27 kişi öldü

Suriye’nin Humus şehri kuzeyindeki El- Zafaranah kasabasına yönelik hava bombardımanında aralarında çocuk ve kadınların da olduğu çoğu sivil 27 kişinin öldüğü açıklandı.

Kategori

PKK hedefleri böyle imha edildi

PKK terör örgütüne ait mühimmat deposunun F-16 savaş uçakları tarafından vurulmasının ardından depodaki patlamalar 40 dakika sürdü. Hava harekatında 30 PKK’lı teröristin öldürüldüğü belirtildi. Ayrıca PKK’lı teröristlerin lojistik depolarında bulunan, arazi araçları, ağır ve hafif silahlar ile bunlara ait yüklü miktardaki mühimmat ile civardaki silah mevzilerinin tamamının imha edildiği öğrenildi. Hava harekatı İnsansız Hava Aracı (İHA) ile gözetlendi.

 

Kategori

Parrot’un engel tanımayan yeni Drone’ları

Dünyaca ünlü drone üreticisi Parrot, havada, karada ve suda gidebilen yeni drone’larını gün ışığına çıkardı. Yeni Jumping drone‘lar ve şirketin yeni drone’u Airborne‘la birlikte tanıtılan Hydrofoil Parrot’un tanıttığı yeni drone’lar içerisinde tüm dikkati üstüne çekiyor. Parrot’un yeni ilgi çekici oyuncağı Hydrofoil, Parrot’un ilk suda gidebilen ürünü olarak göze çarpıyor.Hem suda yüzebilme hem de hava da uçabilme yeteneğine sahip olan Hydrofoil, gücünü bünyesinde barındırdığı mini drone “Airborne” sayesinde alıyor. Yalnız belirtmekte yarar var. Hydrofoil Drone’un havada uçabilmesi için drone’u cihazdan ayırmak gerekiyor. Yani Hydrofoil tek başına uçuş gerçekleştiremiyor.

Kategori

Cenudiye’den şoke eden görüntüler

Muhaliflerin kontrolündeki İdlib’in Cenudiye Köyü’ne hava saldırı düzenlendi. Yerel kaynaklar, saldırıda 51 kişinin öldüğü, 117 kişinin de yaralandığını bildirdi. Hatay’a yaklaşık 30 kilometre uzaklıktaki Cenudiye Köyü’nün çarşı merkezine, öğle saatlerinde savaş uçaklarınden 2 füze atıldı. Birçok binanın yıkıldığı saldırı sonrası 15 bin kişinin yaşadığı Cenudiye Köyü’nde büyük bir panik yaşandı. Suriyeli yerel kaynaklar, saldırıda 51 kişinin öldüğünü, 117 kişinin de yaralandığını bildirdi.

Kategori

Aynaya bakınca çığlık attı!

Star Tv ekranlarının beğenilerek izlenilen dizisi Medcezir’de bu hafta, Orkun Yaman’a yardım eden Leyla’dan öyle bir intikam aldı ki, Leyla aynaya bakınca çığlık attı.