haraç – Sözcü TV

haraç

Kategori

Haraç alamayınca kurşun yağdırdı

İzmir’de, daha önce haraç almak için mobilya dükkanına giren ve dayak yiyen iki kişinin ardından, bu kez de aynı iş yerine müşteri kılığında giren bir adam, iş yeri sahiplerine kurşun yağdırdı. O anlar, saniye saniye kameralara yansıdı. Edinilen bilgiye göre olay, İzmir’deki bir mobilya ve beyaz eşya mağazasında meydana geldi. İş yerine müşteri olarak giren S.B. (40), önce etrafındaki eşyalara bakmaya başladı. Daha sonra masada oturan Ahmet B. (28) ve Murat S.’nin (31) yanına gelen adam, cebinden bir anda silahını çıkardı. Tahsilat meselesi yüzünden gerçekleştiği iddia edilen olayda S.B., masada oturanların müdahale etmesine izin vermeden ateş etmeye başladı. Saniyeler içerisinde yaşanan olayda Ahmet B. ve Murat S., bacağından vurularak yaralandı. Yaralanan ve ölümden dönen şahıslara ise ilk müdahaleyi çevredekiler yaptı. Yaralı iki kişi, Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı. S.B. ise olay sonrası bölgeden kaçarak uzaklaştı.

Kategori

Otopark parası mı ? haraç mı ?

Evet bu durum önceleri sadece büyükşehirlerin sorunuydu. Ancak rant kapısı öyle büyüdü ki; en küçük şehirlere, ilçelere kadar yayıldı. Artık “iki dakika uğrayıp çıkacağım” devri bitti. Ya 1 saatlik otopark ücreti vereceksiniz, ya da döndüğünüzde aracınızı yerinde bulamayacaksınız. Otopark sorunu, vale, trafik çekicisi üçgeni arasında kalan sürücülere müjde gibi haber Burdur’dan geldi. Danıştay “yoldan para alamazsınız” dedi.

Haber: Turgut ERAT

Kamera: Çağatay GÜRÜCÜ

Kategori

Değnekçiler İzmirliler’i haraca bağladı

İzmir, korsan otoparkçıların istilası altında. Kentin birçok semtinde, özellikle ara sokakları adeta parselleyen değnekçiler, otomobillerini park etmek isteyen vatandaşlara soluk aldırmıyor. Değnekçiler, izin ve yetkileri olmamasına karşın, araçlarını park eden vatandaşlardan 5 – 20 TL arasında değişen ücretler alıyor. Böylelikle hem haksız kazanç elde ediyor, hem de vatandaşları mağdur ediyorlar. İzmirliler, “Değnekçiler bizden haraç alıyor” diye isyan ediyor.

Haber: Gökmen Ulu   Kamera: Kerim Uğur