halk tv – Sözcü TV

halk tv

Kategori

Ayşenur Arslan gazeteciliği bu sözlerle bıraktı

Halk TV’de yaklaşık 2 yıldır hafta içi her gün “Medya Mahallesi” programını yapan ünlü televizyoncu Ayşenur Arslan, hapiste 146 gazeteci varken, daha fazla devam edemeyeceğini belirterek, programı sonlandırdığını açıkladı.

Kategori

Uğur Dündar: Gülen tesadüfi bir isim değil

FETÖ’yü biz zehir kabul edersek. Atatürk de bunun panzehiridir. Sözcü de Atatürkçüdür. Emin Çölaşan için Gülen, ‘densiz’ demiş. Bana bakalım, ben çok sevdiğim kurumdan kumpaslarla ayrılmak zorunda kaldım. Aydın Doğan beni uğurlarken bana ‘Sen Türkiye’nin en iyi gazetecilerdensin dedi. Aydın Doğan o gün belkide en büyük ödününü verdi. Mesleğimin bittiğini düşündüğüm günlerdi. Kitap yazmayı düşünüyordum. Sözcü bana köşesini açtı. Ne bir sansür, ne bir ima gördüm. Hatta yazılarımın içinde unuttum kelimeler bile, sansür sanmayayım diye bırakıldı. Öyle basıldı. Soner Yalçın’a gelelim. Soner FETÖ’cülerin kumpası ile içeri girdi. Bekir Coşkun, Ylmaz Özdil, diğerleri kalemi bükülmeyen Atatürkçü milliyetçi yazarlar. Ben vaktiyle Başbakan olduğu dönemde Cumhurbaşkanı ile röportaj alırken dedim ki kendisine ‘Bırakın Emin Çölaşan yazsın, onun kalemini kırmak isteyenin elini tutun. Tarihe de böyle bir başbakan olarak girin’ Darbenin sivil ayağı henüz ortaya çıkmadı. İşaret vermeye başladı ama. Sivil kripto Fetö’cülerin çok büyük bir gayret içinde olduğunu düşünüyorum. Biz PKK’nın silah bırakmadan başlatılan çözüm sürecine karşıydık. Eleştirilerimiz hainlikle değerlendirildi. Haklı çıktık mı çıktık. Suriye politikasına karşı çıktık. O yanlışlar yapılmamış olsaydı. PKK 800 km yakınımıza kadar sınır komşumuz olabilir miydi. Fethullah Gülen sıradan bir isim değil. – 60’lı 70’lı yıllarda soğuk savaşın olduğu yıllarda sağ sol çatışmasının sokakları kan gölünü çevirdiği yıllarda bir NATO projesi olarak ortaya çıkmıştır. İzmir’den Kestane Pazarı Cami’nden Fethullah Gülen’in çıkması hiçbir şekilde tesadüfi değildir. İzmir NATO’nun ağırlıklı olarak faaliyetlerini sürdürdüğü bir kenttir. Lütfen çevresindeki kritpo FETÖ’cüleri tespit edin. Adalete teslim edin. Bunlar size iyilik değil kötülük yapıyor. Ne yapıyor yandaş medya önce irtibarsızlaştırıyor. Ardından operasyonlar başlıyor. Bizden zarar gelmez. Bize Fetö’cü diyenlerin onlardan farkı kalmaz

Kategori

Yılmaz Özdil’den çarpıcı açıklamalar: İmam nikahını biz kıymadık ki!

‘Çok gülünç gerçekten bu iddialar. Görüyoruz, Genel Yayın Yönetmenimiz orada manşetlerimizi anlatıyor. İddianameye girmişiz. İddianame bizim manşetlerimiz zaten.

Kategori

Sözcü Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz canlı yayında açıkladı

SÖZCÜ Gazetesi bugün “Sözcü’yü susturmak istiyorlar” mansetiyle çıktı. Sözcü, FETÖ’nün 15 Temmuz’da gerçekleştirdiği başarısız darbe girişimin ardından yaşanan gelişmeleri birinci sayfasından duyurdu. Sözcü Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz, Halk TV’de katıldığı canlı yayında, gazeteye yapılan baskıları anlattı. Canlı yayına Sözcü Gazetesi yazarları Uğur Dündar ve Yılmaz Özdil de katıldı.

Kategori

Türk askerine neden Mehmetçik deniyor? İşte o hikaye…

Usta gazeteci Sözcü gazetesi yazarı Uğur Dündar Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünde 26 dönem Genel Kurmay Başkanı ilker başbuğ ile röportaj yaptı. Bazı çevrelerin Çanakkale Deniz Zaferi’nin kutlama günlerinde Gazi Mustafa Kemal’in adını özellikle anmaktan çekindiğini belirten Dündar, ”Buna gerekçe olarak da Gazi Mustafa Kemal Çanakkale Deniz Savaşları’nın hiçbir yerinde yoktu. O nedenle kendisinden söz etmiyoruz diyorlar. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz diye sordu. İlker Başbuğ, ”Çanakkale Savaşı’nın özü, Atatürk’ün kendi el yazısıyla yazdığı raporunda yer alır. Atatürk kazandığı zaferleri hiçbir zaman kendisine mal etmemiştir. Sakarya’da da, Büyük Taarruz’da da bunu görüyoruz” dedi. Başbuğ Türk askerine neden Mehmetçik dendiğini de açıkladı. Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünde Halk TV’de yayınlanan özel röportajın tamamı…

Kategori
CHP Urla için soruşturma başlatacak

CHP Urla için soruşturma başlatacak

İzmir Urla’daki kaçak villalar hakkında Danıştay tarafından onaylanan yıkım kararını uygulamayan CHP’li belediyenin tutumu Cumhuriyet Halk Partisi’nde rahatsızlık yarattı. SÖZCÜ Yazarı Uğur Dündar, Halk TV’de yayınlanan Halk Arenası programında bu konuyu CHP Milletvekilleri’ne sordu. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Hacılar Koyu’ndaki kaçak villaların yıkılması ekseninde yaşananlar konusunda Urla Belediyesi’nin CHP’li Başkanı Sibel Uyar hakkında soruşturma başlatılacağını açıkladı.

Kategori

Aykut Erdoğdu’dan gündem yaratan iddialar!

Türkiye son 24 saat boyunca CHP’li Aykut Erdoğdu’nun iddialarını konuştu. Kalyoncu Ailesi’ne ait Zirve Holding’in Türkiye’nin Azerbaycan’dan doğalgaz alım işinin aktörlerinden biri olduğunu savunan CHP İstanbul Milletvekili adayı Aykut Erdoğdu, ortaklık bağlarında Kalyoncu Ailesi’nin yanı sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eniştesi Ziya İlgen ismine rastladıklarını iddia etti. Son olarak Halk TV’de Ayşenur Aslan’ın konuğu olan Erdoğdu konuyla ilgili yeni iddialarda bulundu.

Kategori

Halk Arenası – CANLI YAYIN

Duayen gazeteci Uğur Dündar’ın hazırlayıp sunduğu ve Halk TV ekranlarından yayınlanan Halk Arenası programında bu haftaki konuk CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu.

Kategori

Halk TV’den Aziz Yıldırım’a özür!

Halk TV’de Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım ile ilgili bir haberde yapılan yanlışlık sonrasında Halk TV Genel Müdürü Şaban Sevinç, canlı yayında Yıldırım’dan özür diledi.

Kategori

”Davutoğlu balkondan düşme konuşması yapıyor”

Halk TV, Davutoğlu’nun balkon konuşmasını fena halde ti’ye aldı ve güney kutbundaki penguenlerini yayınladı. Davutoğlu bir yandan konuşurken bir yandan da penguenleri gören Halk TV izleyenleri kendilerini gülmekten alıkoyamadı.

Kategori

Kılıçdaroğlu’ndan Şero’ya talimat: Trafoya girme

Duayen Gazeteci Uğur Dündar’ın hazırlayıp sunduğu Halk Arenası programının bu haftaki konuğu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu oldu. Programın bir kısmında izleyenlerden gelen soruları Kılıçdaroğlu’na yönelten Uğur Dündar, esprili anların geçmesine vesile oldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçimde sandıklara sahip çıkacaklarını belirterek, “Her türlü önlemi aldık. O kadar önlem aldık ki, Genel Merkezimizdeki ‘Şero’yu bile tembihledim. ‘Aman, sakın trafoya girme, bütün kedilere haber gönder, hiçbir kedi trafoya girmesin’ diye” dedi.

Kategori

Soho House’dan muhteşem parti

Serdar Bilgili’nin sahibi olduğu Soho House’da geçtiğimiz akşam sabahın ilk ışıklarına kadar süren muhteşem bir parti gerçekleşti. Londra ve İstanbul cemiyet hayatının renkli isimlerinin katıldığı Soho House Partisi’nde birbirinden ünlü isimler yer aldı. Yemek ile başlayan gece daha sonra konukların club’a geçmesi ile devam etti. Partiden notlar;

AYTEK-GÖZDE ŞAVKAN
Aytek-Gözde Şavkan çifti, şıklıkları ile göz doldurdular. Özellikle Gözde Şavkan’ın tek parça abiye kıyafeti oldukça dikkat çekiciydi.

ASLI BERKER
Estetik Cerrahı Doktor Aslı Berker’de bu muhteşem gecede yer aldı. Berker, tek başına geldiği partiden yine yalnız ayrıldı.

CAN BONOMO, DİDEM SOYDAN
Şarkıcı Can Bonomo ile manken sevgilisi Didem Soydan farklı kıyafetleri ile dikkat çekti. İki sevgili neşeli tavırları ile dikkat çekti.

HÜSAMETTİN-SİMLA BEYAZIT, YOSUN GÜRELİ
Hüsamettin-Simla Beyazıt çifti de partideydi. Çifte yakın arkadaşları Yosun Güreli eşlik etti.

ESİN MARAŞLIOĞLU-MELİH YILMAZ
Modacı Esin Maraşlıoğlu eşi Melih Yılmaz ile birlikte görüntülendi. Esin Hanım ile Melih Bey nedense fotoğrafları çekildiğinde panik oldular. Hararetli bir konu konuşan çift daha sonra gelen araçlarına bindiler.

ÖMER KARACAN
Gecenin neredeyse mimarlarından ve yerli yabancı herkesin çok sevdiği bir isim olan Ömer Karacan gecenin ilerleyen saatlerinde ortaya çıktı. Erken saatte konuklar ile çok yakından ilgilenen Karacan, daha sonra herkesin eğlencenin en üst seviyesine ulaşmasının ardından aracına binerek evinin yolunu tuttu.

JEREMY CLARKSON
Ünlü İngiliz kanalı BBC’de yıllarca Top Gear isimli otomobil programı yapan dünyaca ünlü isim Jeremy Clarkson ise neşeli tavırları ile dikkat çekti. Clarkson eşinden boşandıktan sonra yeni sevgili ile birlikte gece boyunca yan yana dans etti. Clarkson’un sevgilisi saatlerce dans etmiş olacak ki partiden ayrılırken ayakkabılarını elinde taşıyordu.

MELİH ÖZKAN, BURCU ÇAĞRI
İşadamı Serdar Bilgili’nin yakın dostu işadamı Melih Özkan, gece de sevgilisi eski manken Burcu Çağrı ile birlikte yer aldı.

ATIL KUTOĞLU
Dünyaca ünlü modacı Atıl Kutoğlu ise bir erkek arkadaşı ile birlikte geceden ayrılırken görüntülendi.

ECE SÜKAN
Eşi Ümit Benan’dan boşanacağını açıklayan Ece Sükan’da partideydi. Sükan, sabaha karşı mekan dan tek başına ayrılırken fotoğraflarını çeken muhabirlere gülümsemekle yetindi.

Oyuncu Murat Cemcir, parti bittikten sonra mekana geldi. Ancak ünlü oyuncu, ön kapıdan tek başına girdiği mekanın arka kapısından bir bayan arkadaşı ile birlikte ayrılmış.

Haber: Mustafa DERYAHAN

Kamera: Çağatay GÜRÜCÜ